Drie op een rij voor Van Beek O O) CD O ZEELAND 13 Na lastig voorjaar heeft oud-Middelburger de smaak te pakken donderdag 19 augustus 2021 Van Dijke Triatlon De laatste keer dat ik die wedstrijd won was ik nog belofte bij Rabobank Development Team en was mijn prof debuut aanstaande. Nu zijn we acht jaar verder en kan ik me nog steeds tussen de jonge wolven staande hou den." Over jonge wolven gesproken, het had niet veel gescheeld of zijn provin- ciegenoot Mick van Dijke was met de eindzege gaan lopen. ,,Het was hem zeker ook gegund en ik moest in de fi nale wat gokken, maar het pakte uit eindelijk allemaal goed uit. Toch wel fijn om op die manier nog eens een koers te kunnen winnen." IJzersterk deelnemersveld Dat het zijn moraal een boost gaf, bleek daarna in de Ronde van Dene marken. ,,Alles viel op zijn plek in een ijzersterk deelnemersveld. Ik wist dat het met de vorm wel goed zat, maar in de derde etappe liet ik dat ook daad werkelijk zien met een derde plaats, op een lastig parkoers. Uiteindelijk behaalde werd ik vierde in het eind klassement, achter Evenepoel, Peder- sen en Teunissen. Dat zijn toch wel de resultaten die tellen." Van der Lijke kijkt dan ook vol goede moed uit naar het najaar. ,,Ik bekijk het van wedstrijd tot wedstrijd. Ik heb nu eerst mijn zinnen gezet op de Ronde van Noorwegen. Daarna volgen nog de Druivenkoers en de Tour de Bretagne. Het zou mooi zijn als ik eindelijk ook eens in de koers Wanneer je een wedstrijd achter de rug had moest je weer twee weken wachten zelf mijn handen in de lucht kan ste ken door een ritzege te pakken of een klassieker te winnen." Toch legt Van der Lijke zichzelf geen druk op. ,,De combinatie werken en fietsen bevalt me prima. Het is niet zo dat ik per se een stap hogerop wil doen. Natuurlijk heb ik die ambitie nog, maar als dat niet zo is, dan kan ik daar ook mee leven. Ik ben er nu echt nog niet veel mee bezig. Ik hoop ge woon de goede lijn door te trekken en dan komt de rest vanzelf', besluit hij. VLISSINGEN In de derde zeezwem tocht van deze zomer langs de Wal- cherse kust, ging de overwinning bij de mannen voor de derde keer naar Klaas van Beek. De zwemmer uit IJmuiden legde de 7,9 kilometer tussen Zoute- lande en Vlissingen woensdagavond in 1 uur, 9 minuten en 2 seconden af. Timo Dinkelberg uit Rozenburg finishte slechts zes seconden na Van Beek. De derde plaats was met een tijd van 1.09,22 uur voor Tristan Kloet uit Krab- bendijke. Bij de vrouwen moest Manon Kloos terman, vorige week nog de snelste in de Vlissingse Zeezwemrace, genoegen nemen met de derde plaats. De winst ging naar Kyanie Blom uit Landgraaf, in 1.18,07 uur. De tweede plaats was ook voor een Limburgse: Janine Beckers uit Kerkrade kwam elf seconden na Blom binnen. Kloosterman zette een tijd neer van 1.18,43 uur, goed voor een plek op de laagste trede van het podium. Bij de jongens-junioren was Sem de Ridder uit Zuiddorpe de snelste. Hij fi nishte in een tijd van 1.19,53 uur op het Nollestrand in Vlissingen, voor Jur Mesu (Middelburg) en Pieter Nuijten (Hulst). Shanna Joppe uit Scherpenisse won bij de meisjes-junioren, in een tijd van 1.19,55. Ze hield de zussen Noor en Wies Ruitenbeek achter zich. De wedstrijd tussen Zoutelande en Vlissingen telde in totaal 219 deelne mers. Volgende week is de zeezwem tocht Dishoek-Zoutelande over 4,5 ki lometer. Die werd eerder op 28 juli van wege het slechte weer afgelast. Stilzitten zit er niet meer in voor wielrenner Nick van der Lijke. Dit jaar combineert de inwoner van Rotter dam voor het eerst werk met wielren nen en als kers op de taart werd hij dit voorjaar vader van dochter Scottie. ,,Het is soms heftig, maar ik heb niets te klagen. Ik hou ervan om bezig te zijn", aldus Van der Lijke. Dat het wielerseizoen door de coro nacrisis onverwachts alsnog later op gang kwam dan gepland, was voor Van der Lijke eigenlijk een geluk bij een ongeluk. In maart werd hij vader van een dochter en ook in de croissan- terie van zijn schoonouders was het aanpoten. ,,Het was allemaal even wennen inderdaad. Jaren stond mijn leven volledig in het teken van het wielrennen. Plots moet je dat gaan combineren met werken en ben je va der. Dat is wel even een omslag, maar ik ben gelukkig." Van der Lijke zag dat de voorbije pe riode vertaald worden naar mooie re sultaten. Waar het in het begin van het seizoen wat moeizamer ging, is hij deze zomerperiode uitstekend op dreef. ,,Het voorjaar was lastig. Niet zo zeer omdat er privé veel voor mij veranderde, maar vooral omdat er opnieuw veel koersen wegvielen door corona. Ik had voor het NK nauwe lijks tien koersdagen in de benen. Dat op een halfjaar tijd, ver waarloosbaar dus." De 29-jarige renner van Riwal Cycling Team kwam daardoor lastig in zijn ritme. „Ik reed alleen eendagswed- strijden. Wanneer je er één achter de rug had, moest je weer twee weken wach ten. Op die manier kwam ik natuurlijk nooit in de juiste vorm. Ik heb al snel de focus verlegd naar deze zomer, want ik wist dat er nog mooie wedstrijden in het verschiet la gen." Dat zette hij na het NK kracht bij door samen met Antwan Tolhoek vijftien da gen op hoogte te gaan trai nen in het Italiaanse Li- vigno. „Dat heeft duide lijk zijn vruchten afge worpen. Ik merkte met een daarna in de Ronde van Wallonië dat ik goed was. Elke dag ging het beter en in de slotetappe kon ik nog naar een top-tienklasse- ring sprinten." Het succes moest dan ech ter nog volgen, want in de Franse etappe koers Kreiz Breizh Elites kon hij na een tussenperiode van acht jaar op nieuw beslag leg gen op de eindzege. „Dat was wel bijzonder. GO 2 Ook na de vijfde etappe in de Ronde van de Toekomst gaat Mick van Dijke aan de leiding in het algemeen klas sement. De wielrenner uit Colijnsplaat moest de zege in de sprint wel aan zijn ploeg en landgenoot Marijn van den Berg laten. Van Dijke (foto) werd tweede en bleef zo de leider in het al gemeen klas sement. Op zondag 26 september vindt in Hengstdijk de Van Moer Triat lon Hulst plaats, op en rond recreatie centrum De Vogel. De kwarttriatlon bestaat uit 750 meter zwem men, 20 kilo meter fietsen en 5 kilometer hardlopen. De triatlon is onder deel van de BRO.GO Triat lon Cup. Nick van der Lijke leeft op en naast de fiets op een roze wolk Job de Feijter Rotterdam -Nick van der Lijke (29) Tristan Kloet werd gisteren derde bij de mannen. archieffoto peter nicolai Nick van der Lijke, vorig jaar in het tenue van Riwal Cycling Team. foto torsten christensen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41