C 0) O 10 ZEELAND 'Je voelt je een soort Archie Bunker als je zegt dat er zwaarder gestraft moet worden' OPINIE IN DE KRANT BRIEF VAN DE DAG Geweldsexplosie Hoe in een korte tijd het imago van onze provincie te grabbel wordt ge gooid. De daders komen veelal uit an dere provincies (krant, 9 augustus). Er is in Den Haag toch vast wel een potje om een imago-herstel-campagne te financieren? Daders hadden vast op gekropte coronafrustraties. Lijkt me genoeg voor een bijdrage. Ruud Jobse, Koudekerke MÉ Quote van de week Deze honderd miljard kan beter worden besteed aan drie kern centrales BRIEVEN Dat kindje heeft levenslang gekregen en die man mag over een poosje weer gewoon mee draaien De ECB maakt het vooral de kleine spaarders onmogelijk financieel te overleven Energietransitie Netbeheerders kunnen tempo transitie niet aan, aldus de krant (16 augustus). Mijn zeer bescheiden mening is dat de aanstaande energie transitie een waterhoofd is dat nooit de maximale capaciteit zal behalen. Oorzaak? 's Nachts schijnt nooit de zon en de wind bereikt zelden windkracht 8. De komende dertig jaar is ruim honderd miljard euro nodig om de zonne- en windparken aan te sluiten op de kabels. Deze honderd miljard kan beter be steed worden aan drie kerncen trales waarmee gemakkelijk ge heel Nederland van stroom kan worden voorzien én... zonder kabelverzwaring. Nota bene: deze centrales zijn veelal zestig jaar te gebruiken. Tel uit de winst! Jan Duin, Burgh-Haamstede Verkrachting Wat heet recht? Een man die een kind van dertien jaar dertig keer verkrachtte, krijgt dertig maanden gevangenisstraf (krant 13 augustus). Hebben de officieren van justi tie en de rechters geen inle vingsvermogen? Dat kindje heeft levenslang gekregen en die man mag over een poosje weer gewoon meedraaien in de maatschappij? Dat kind zal herbelevingen krijgen, regressies, bang zijn van mannen, bang voor gezag, ze zal nauwelijks kunnen func tioneren in het leven door de psychische druk. Dertig jaar is zelfs nog te kort. Ik was getrouwd met een slachtoffer en weet wat het steeds met haar deed, ondanks alle behandelingen. Toen ze vijf jaar geleden verongelukte kon ik alleen maar denken: die ang sten heeft ze nooit meer. Het wordt tijd dat rechtspraak aangepast wordt aan wat het slachtoffer moet doorstaan. Emiel Mostert, Oostburg Volksbank De Volksbank sluit niet uit dat er vaker negatieve rente gere kend zal worden, dus ook over spaargeld dat aanmerkelijk la ger ligt dan 100.000 euro (krant 14 augustus). Ze sluit echter niet uit dat er over 2019 en 2020 toch dividend uit betaald wordt. In het verle den moest iedereen aan de bankrekening, er moest ge spaard worden voor het appel tje voor de dorst. Vervolgens worden kantoren gesloten, cliënten moesten zelf online betalingen verrichten, nu drei gen banken met boetes als er te veel gepind wordt. Opnames in het buitenland gaan geld kos ten. Wil je iemand spreken, dit kan enkel op afspraak. Cash is binnen afzienbare tijd niet meer beschikbaar, de ECB maakt het niet alleen de ban ken, maar vooral de kleine spaarders onmogelijk om fi nancieel te overleven. Europa heeft ons weinig goeds ge bracht!! MAAR het wordt nog erger. A. de Waele, Koewacht Deze krant wil een podium zijn voor opi nies in en over Zeeland. Personen en or ganisaties die in een betoog van maxi maal 600 woorden willen reflecteren op het nieuws of actuele ontwikkelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaatsing is niet ge garandeerd. Daarom is het goed de con touren van een opiniestuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. Ik ben drie weken in Frankrijk geweest en heb daat online het Zeeuwse nieuws gevolgd. Veel geweld. Bloedsporen op het duin aan de Walendijk bij Groede: hier werd zon dagochtend vroeg een man uit Bres- kens neergestoken. foto pzc - Criminoloog Chris Rutenfrans naar aanleiding van het zomergeweld in Zeeland donderdag 19 augustus 2021 - Jan Duin, Burgh- Haamstede GO Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. - Emiel Mostert, Oostburg - A. de Waele, Koewacht De kerncentrale Borssele. De steun voor kernenergie neemt toe, FOTO ROB ENGELAAR/ANP/HOLLANDSE HOOGTE u> c c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38