Domburg viert feest met poëzie van Zeeuwse dichter P.C. Boutens 4 Ontwikkelaar omzeilt blokkade gemeente Emile Calon Biggekerke Directeur Don van Schaik geeft aan dat hij in gesprek gaat met het col lege van burgemeester en wethou ders om te kijken of ze samen tot overeenstemming kunnen komen over wat voor hotel daar komt. ,,Want we willen dit zo harmoni eus mogelijk oplossen." Lukt dat niet dan wil hij het aangepaste plan uitvoeren en moet de rechter maar beslissen of bij Biggekerke het grootste hotel van Zeeland komt. ,,Ik verwacht dat wij in ons recht staan." Dormio verraste ruim een half jaar geleden de gemeente met het plan voor de bouw van het hotel-re sort. Het maakte gebruik van een slapende vergunning die tien jaar geleden is afgegeven. Het plan van Dormio stuitte echter op verzet bij inwoners van Biggekerke en de Veerse politiek. Ze vinden het on der meer veel te groot en niet pas sen bij het beleid om terughoudend te zijn bij het toestaan van meer toeristische bedden. Om het plan van Dormio te blok keren werd medio vorige maand een raadsvergadering achter geslo ten deuren gehouden. Tijdens die Ik verwacht dat wij in ons recht staan bijeenkomst is besloten de omge vingsvergunning voor het Kaas boerterrein in te trekken. Vervol gens duurde het bijna twee weken voor de gemeente dat besluit daad werkelijk publiceerde waarna het pas rechtskracht kreeg. Twee dagen voor die publicatie diende Dormio een aangepast plan in waarin het tegemoetkomt aan de twee formele bezwaren die de gemeente heeft: te weinig parkeerplaatsen en ver- keershinder als hotelgasten via de Zoutelandseweg het terrein verla ten. In het aangepaste plan zijn de in- en uitrit verplaatst naar de Kaas- boerweg en er zijn meer parkeer plaatsen ingetekend. Verder is er aan het oorspronkelijk plan niets veranderd. Van Schaik zegt dan ook dat er tegemoet is gekomen aan de bezwaren en dat er nu iets ligt dat uitvoerbaar is. Hij geeft ook duide lijk aan dat hij daar wil bouwen. ,,Ik wil dit hotel bouwen." Verbijsterd Een woordvoerder van de ge meente erkent dat Dormio nu twee opties heeft. Praten over een alter natiefhotelplan. ,,Als we er niet uit komen, ligt er een aangepast plan waar we ons over moeten buigen." Bram van Leeuwen, de juridisch adviseur van omwonenden van het Kaasboerterrein, is verbijsterd over de gang van zaken. Hij snapt niet dat de gemeente zo lang wachtte met publiceren van het besluit de vergunning voor het Kaasboerter rein in te trekken. ,,Dit had al in fe bruari of maart kunnen gebeuren." Boutens (1870-1943) groeide op in Middelburg, in een streng- protestants gezin. Hij ontwik kelde zich tot een van de belang rijkste Nederlandse dichters uit het begin van de vorige eeuw. Beatrijs is een lyrische bewerking van een middeleeuwse legende. In 1921 componeerde Alexander Voormolen daar muziek bij voor piano en voordracht. Podcast Joan Berkhemer, oud-dirigent van Het Zeeuws Orkest, heeft de compositie van Voormolen be werkt voor een strijkkwintet. Met muzikanten van zijn Mo- kum Symphony gaat hij Beatrijs zondag spelen. Simon Mulder draagt de tekst voor. Hij stelde vorig jaar, ter gelegenheid van de 150ste geboortedag van Boutens, de bloemlezing Glanzende gehei menis samen. Destijds werd ook een driedelige podcast over Bou- tens gemaakt. Die is te beluiste ren op de site feestderpoezie.nl. In 1891, het jaar dat Boutens debuteerde, schreef Johannes Brahms zijn klarinetkwintet. Net als Boutens was Brahms een laat-negentiende-eeuwse ro manticus met een sterke protes tants-christelijke levensvisie. Het is dus passend dat ook dit werk op de Boutensmiddag wordt uitgevoerd. donderdag 19 augustus 2021 Toch megahotel in Biggekerke? Dormio Leisure Development heeft een aangepast plan inge diend voor de bouw van een hotel-resort met 466 bedden op het Kaasboerterrein bij Bigge kerke. Daarmee omzeilt het be drijf de blokkade door de ge meente Veere. -Don van Schaik, directeur De in Middelburg geboren dichter P.C. (Pieter Cornelis) Boutens staat zondag centraal in een poëziefeest in het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg. Daar wordt onder meer een nieuwe bewerking uitgevoerd van muziek die een eeuw geleden werd geschre ven bij zijn beroemde gedicht Beatrijs. Ernst Jan Rozendaal Domburg A Teke ning van de dich ter P.C. Boutens FOTO UITGEVERIJ HETMOET Feest der Poëzie rond P.C. Bou tens, zondag 22 augustus, 14.30 uur, Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg Direct aan de rand van het centrum van Goes op de locatie van het oude GAK gebouw, realiseert Carédo 30 slimme, veilige en toekomstbestendige woningen voor actieve 50-plussers, die een hoge kwaliteit van leven en comfortabel ouder worden optimaal willen combineren. Zaterdag 21 en vrijdag 27 augustus houden wij hier een informatiedag voor alle geïnteresseerden. U kunt die dagen kennis maken met het project. Ook leiden wij u rond in het oude gebouw, zodat u alvast gevoel kunt krijgen van bijvoorbeeld de bezonning en de zichtlijnen van de toekomstige appartementen. Natuurlijk houden we rekening met alle geldende coronaregels. Mocht u onverhoopt even moeten wach ten voor een gesprek of rondleiding, dan hebben wij alvast gezorgd voor een hapje en een drankje. De inloop- dagen zijn van 1000 tot 1600 uur en 1400 tot 1900 uur. Wilt u zeker zijn van een plekje? Reserveer dan uw tijdsslot via informatie@comfortwonen.com of via 0113-794 551. Tot dan! comfortwonen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32