Bril Steeds rustiger in de teststraten Bossche vrouw die zich bij ouderen binnen babbelde langer vast 2 WILLEM VAN DAM r L donderdag 19 augustus 2021 Column Zit lekker, die nieuwe bril. Een mooi modelletje en een veertechniek waar j e u tegen zegt. Kostte nog geen twee tientjes in de discounter die 'luxe voor ie dereen belooft'. Wit is—ie. Glan zend wit. Met 'hoogwaardige scharnieren van roestvrij staal'. En ook nog eens drie jaar garantie! bril. De oude hing een beetje los in de hengsels en het op-en-neerklap- mechaniekje was ook niet erg be trouwbaar meer. Stond je te plas sen, klats, klapte de bril onverhoeds omlaag. Kon ik weer gaan dweilen. Dam met een triomfantelijk ge zicht de echtelijke woning. Kijk eens wat ze had gekocht: een nieuwe wc-bril! En niet zo maar een wc-bril. Neen, het was er een tje met vele vernuftigheden. Zo leerde de tekst op de doos mij dat we in het bezit waren gekomen van een toiletbril met 'automatische sluiting' (soft close mechanisme) en een 'overlappend deksel' dat - jip- pie! - 'kan worden verwijderd voor een eenvoudige reiniging.' ,,Nou'', sprak mevrouw Van Dam (zij vervult bij ons thuis de functie van Hoofd Technische Dienst) fronsend, ,,dat weet ik zo net nog niet. Ik ben bang dat het een hele operatie wordt.'' En zoals altijd had ze gelijk. een ochtendlang ruziënd over de wc-pot gebogen. We kijfden over welk moertje op welk boutje paste. We kiftten over de vraag in welke richting de scharnieren moesten scharnieren. We kibbelden of we een ijzerzaag, nijptang, schroeven draaier of boormachine moesten gebruiken. We kissebisten over - affijn, de gemoederen liepen der mate hoog op dat heel even zelfs een handgemeen dreigde. klusje eindelijk geklaard, de rest van de dag heerste er een ijzige stilte in Huize Van Dam. Een ochtendlang stonden we ruziënd over de wc-pot gebogen DE STELLING Vandaag: Stijgende horecaprijzen: ik eet en drink wel thuis Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters THUIS BEZORSfc Reddingsheli baart GroenLinks zorgen The Duke slotfilm Film by the Sea Vlissingen Weekendje weg lokkertje huisarts Vijf weken terug kwamen nog bijna 10.000 mensen langs, maar sinds het begin van de schoolva kantie lopen de aantallen met de week terug. Tot 1 september kun nen mensen die op vakantie gaan zich laten testen bij de GGD-loca- ties in Goes, Vlissingen en Terneu- zen. Afgelopen week maakten 479 mensen hiervan gebruik. Ook in de afgelopen week was Middelburg de gemeente waar in Zeeland de meeste coronabesmet tingen werden vastgesteld. In Mid delburg nam het aantal positieve testen licht toe tot 68. Op Schou- wen-Duiveland was sprake van een forse afname tot 28. In heel Zeeland daalde het aantal besmettingen tot 311. Over het algemeen zien we nog steeds de meeste positieven in de leeftijdscategorie 16 tot en met 23 jaar", aldus de GGD Zeeland. De cijfers per gemeente in de week van 10 tot en met 16 augustus: Middelburg 68 (voorgaande week 65), Vlissingen 46 (47), Tholen 38 (59) Terneuzen 33 (41), Reimers- waal 32 (17), Schouwen-Duiveland 28 (67), Goes 26 (20), Veere 9 (17), Hulst 9 (11), Borsele 8 (15), Sluis 6 (4), Kapelle 5 (9) en Noord-Beve land 3 (7). Zeeland totaal 311 (379). De besmettingsgraad in de GGD- regio Zeeland lag volgens cijfers van het RIVM de afgelopen week onder het landelijke gemiddelde. Van de 25 regio's waren in 7 regio's, waar- onder West-Brabant, naar verhou ding minder besmettingen dan in Zeeland. Studenten van University Col lege Roosevelt in Middelburg kun nen zich vrijdag tussen 15.00 en 17.00 uur laten vaccineren tijdens de introductie. De UCR telt ook veel studenten uit het buitenland van wie mogelijk een aantal in hun eigen land nog geen coronaprik heeft kunnen krijgen. De studen ten krijgen het BioNTech/Pfizer vaccin. De tweede vaccinatie wordt Studenten van de UCR kunnen zich tijdens de introductie vrijdag laten vaccineren ook op de UCR-locatie gegeven. De GGD Zeeland zoekt ook samen werking met andere onderwijsin stellingen om de vaccinatiegraad onder jongeren te verhogen. De komende weken maakt de GGD een rondgang langs kernen in de gemeenten Reimerswaal en Tholen. Op deze pop-up locaties kunnen mensen zich zonder af spraak laten vaccineren. Prikken- zonder-afspraak kan ook op de vac cinatielocaties van de GGD in Goes, Middelburg en Terneuzen. Deze en volgende week kan dit ook in Zie- rikzee. De afgelopen week hebben 13.444 mensen bij de GGD Zeeland een eerste of tweede prik gehaald. In totaal heeft de GGD Zeeland 454.958 vaccinaties gezet. De prik ken gegeven door huisartsen en zorginstellingen zijn hierbij niet opgeteld. De diefstallen vonden plaats tussen januari 2020 en februari 2021 in Goes en Vlissingen. De slachtoffers waren in de meeste gevallen oudere dames. De vrouw belde aan en deed zich voor als thuiszorgmedewerk ster. Nadat ze eenmaal binnen was, verzorgde ze haar slachtoffers in de badkamer terwijl een tweede per soon het huis leeg roofde. Het ging dan met name om geld en sieraden. Politie en openbaar ministerie onderzochten de zaken, maar kwa men aanvankelijk niet verder in het onderzoek. Tot er na een diefstal op De vrouw zou Goes en Vlissingen een jaar lang als werkterrein hebben gehad 1 februari dit jaar bij een bewoon ster aan de Louise de Colignylaan in Goes een dna-spoor werd gevon den. Dit leidde naar de 41-jarige vrouw uit 's Hertogenbosch. Ze werd op dinsdag 3 augustus aange houden in haar woning. Daar wer den ook geld en waardevolle spul len in beslag genomen. Was hoog tijd voor zo'n nieuwe Van de week betrad mevrouw Van 'Eenvoudige montage', stond er ook. Zuchtend en zwetend stonden we Tegen het middaguur was het Maar die nieuwe bril zit heerlijk. Reageer op pzc.nl Vandaag: Vechtersbazen horen lange tijd achter slot en grendel te verdwijnen 1351 reacties DE VERKEERDE APP HENK ARNEMUIDEN GroenLinks maakt zich zorgen over het gebruik van vliegveld Midden Zeeland bij Arnemuiden door een grote reddings helikopter voor acties op zee. Door een nieuw con tract voor zulke reddings acties met het Rijk wordt Arnemuiden vanaf 2022 een uitvalsbasis voor zo'n heli. GroenLinks in Mid delburg vreest voor meer overlast omdat de heli kopter groter is en meer geluid maakt dan de hui dige reddingshelikopters. Bovendien is de komst van de reddingsheli niet besproken met de ge meenteraad en omwo nenden. GL wil van Mid delburg weten of de re gels goed zijn gevolgd. VLISSINGEN Een lichtvoetige afsluiting van een festivaleditie in nog steeds zorgelijke tij den. Zo noemt Film by the Sea The Duke, de film waarmee de 23ste editie van het festival op 18 september wordt afge sloten. Hoofdrolspelers zijn Jim Broadbent en Helen Mirren. The Duke vertelt het waargebeurde verhaal van een Lon- dense taxichauffeur die een kostbaar schilderij van Goya weet te stelen uit de National Gallery en het losgeld wil besteden aan een goed doel. De film is geregisseerd door Roger Michell, die eerder tekende voor Blackbird en Notting Hill. Om meer huisartsen naar Zeeland te lokken, worden Zeeuwse ver wenweekenden georga niseerd. Ze mogen zelf zeggen waar ze willen slapen. Maar er is in zo'n weekend een verplicht onderdeel: een lunch met een Zeeuwse huis arts. Het is een van de vele maatregelen om het tekort aan huisart sen in Zeeland te ver minderen. „Onbekend maakt soms onbemind", zegt Arjen Zwaan van verzekeraar CZ. CZ en de huisartsenverenigin gen dragen 300 euro per uitje bij. Al 18 artsen kwamen op bezoek. Het is sinds een jaar niet zo rus tig geweest in de teststraten van de GGD Zeeland als de af gelopen week. 2887 mensen lie ten zich testen, het laagste aan tal sinds eind augustus 2020 toen het massaal testen nog moest worden opgestart. Theo Giele Goes Een 41-jarige vrouw uit 's Herto genbosch die op 3 augustus in haar woning werd opgepakt voor betrokkenheid bij een reeks babbeltrucs in Goes en Vlissingen, blijft langer vastzit ten. De raadkamer besloot dins dag haar voorarrest met negen tig dagen te verlengen. Wendy de Jong Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2