Zeeland heeft nu ook een PSV doet zichzelf tekort Achterblijvers vrezen als ratten in de talibanval te komen zitten GSfflfefiS!/ Overnachten in een voormalige PSD-boot Eindhovense ploeg komt sterk terug na 2-0-achterstand Zelfs de erwtensoep en het broodje kroket keren terug aan boord Ondertussen zwelt de kritiek op de operatie aan. Onduidelijk is hoe veel landgenoten nog in Afghani stan zijn. Het lot van tientallen tol ken en helpers is ook ongewis. Ne derlanders in Afghanistan zeggen onder meer dat de evacuatie slecht voorbereid leek, en dat het contact met Buitenlandse Zaken moeizaam verloopt. Achterblijvers vrezen dat ze als ratten in de val komen te zit ten. De taliban verstevigen hun greep op het land en hoofdstad Ka boel steeds verder. Een Afghaans- Nederlandse vrouw uit Haarlem durft amper nog de straat op. ,,Er staan veel controleposten. Als de ta liban je zien en weten dat je in Eu ropa woont, ben je dood'', zegt ze. Een 54-jarige Amsterdammer met Afghaanse wortels slaagde er net als de Haarlemse niet in de gate te bereiken. ,,Ik durf niet meer zo snel naar het vliegveld, er moet een Als de taliban je zien en weten dat je in Europa woont, ben je dood veiligere manier zijn om geëvacu eerd te worden'', laat de man weten. Met diverse vluchten zijn dins dagavond en gisteren circa vijftig Nederlanders uit Kaboel gehaald. Een groep van 35 Nederlanders landde gisteravond op Schiphol, na een tussenlanding in Tbilisi. Op Duitse en Franse vluchten gingen respectievelijk tien en vier Neder landers mee. De Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië en Duitsland evacueren tot nu toe grotere aantallen dan Neder land. Zo hielp de VS, die de veilig heid op het vliegveld bewaakt, in 24 uur tweeduizend mensen Afghani stan uit. De Duitsers lieten gister avond al hun vijfde vlucht vertrek ken, met 229 mensen aan boord. Minister Kaag liet in de Kamer weten dat Nederland bij de evacu aties erg afhankelijk is van Amerika. Volgens haar moet de evacuatie 'de komende etmalen' vorm krijgen. ,,Lokaal ambassadepersoneel, tol- ken en hun gezinnen komen op passagierslijsten te staan, de VS laat dat nu toe.'' Gisteravond kwam een nieuw ambassadeteam aan in Kaboel, be staande uit een ambassadeur, een consulair noodteam en 62 militai ren. Zij moeten de evacuatie van meer mensen mogelijk maken. Kolonel Peter Tankink, die vanuit Defensie de evacuatie coördineert, liet gisteravond weten dat Neder land de komende dagen ongeveer drie keer per dag mensen wil opha len uit Kaboel. Afghanen die naar Nederland komen worden opge vangen op een kazerne in Zout kamp (Groningen). P4 Het kan zomaar dé nieuwe voedselhit van Zeeland worden; de mosselburger. Een Zeeuwse lekkernij op een broodje met wier, zilte mayonaise en zoetzure zeekraal. Zeeuws meisje Nicky van Gremberghe (foto) zette er gisteren haar tanden in. Culinair ondernemer Tim Sinke ontwikkelde de burger die onderdeel is van het Zeeuws Meisje #broederschap-project van kunstenaar/fotograaf Rem van den Bosch De burger proeven kan aan de Mossel Oesterboulevard in Yerseke. HAMPIOI 3FF@ERSnEEIlE' P20-21 mosselburger ZEELAND2 Chaos doet evacuatie stranden De evacuatie uit Kaboel is giste ren opnieuw ontaard in een chaos. Nederlandse Afghanen stuitten bij het vliegveld op schietende Amerikaanse solda ten. Naar schatting vijftig land genoten slaagden er wel in om het land te verlaten. Sander van Mersbergen Rotterdam -Vrouw uit Haarlem 19°C Mooier weer op komst Nieuw in de PZC app Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 11688 55530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1