'Ik voel me erg gewaardeerd en gezien hier' Hoeveel verdien je? tweakers 19 Verdient Fleur genoeg? €2600 ANKELIJK OVERZICHT VAN ALLE LAPTOPS. ,,Ik verdien bruto 3289 euro per maand, netto is dat tussen de 2500 en 2600 euro. Daar zit de onregel matigheidstoeslag van 250 euro per maand netto bij in. Ik heb een dertiende maand, vakantiegeld en in de zorg hebben we allemaal een bonus van 1000 euro netto ontvangen van de overheid.'' ,,Ik ben er blij mee, maar als je kijkt naar wat ik moet doen is het in verhouding weinig. Soms heb ik zeven petten op. Bij sommige organisaties ver dien je meer, maar bij mijn organisatie is veel mo gelijk qua opleiding. We hebben uren gekregen die je mag gebruiken voor persoonlijke ontwikkeling, buiten de verplichte studie voor bijvoorbeeld de medicatie. De helft van deze uren krijg je betaald.'' ,,Ja, in het begin. Ik werk nu bijna elfjaar bij deze organisatie. Drie jaar geleden ben ik begonnen in deze functie en gaven ze me een contract conform de cao-schalen. Toen heb ik gevraagd of we het erover konden hebben. Ik kreeg nul op het rekest. Als ik nu zou onderhandelen zou ik veel meer voor elkaar krijgen, omdat de vraag naar teamleiders extreem hoog is. En nu ik meer ervaring heb, kan ik mijn verzoek beter onderbouwen." ,,Het is geen onderwerp van gesprek op de werk vloer. De mensen die ik aanneem, probeer ik het zelfde salaris te geven om niet te veel onenigheid te krijgen in het team. Iemand van 40 jaar die een carrièreswitch maakt kun je niet hetzelfde geven als iemand van 18, maar mensen zijn niet blij als er veel verschil in zit. Ik herken dat. Soms werden mensen binnengehaald omdat de nood hoog was en kreeg iemand hetzelfde salaris als waar ik drie jaar voor had gewerkt. Dat is heel demotiverend.'' ,,Als je de commerciële kant opgaat, kun je meer verdienen. Maar dit werk geeft een bepaalde vol doening. Ik doe het ook voor de jongeren. In de toekomst wil ik meer richting teamcoaching. Ik kan binnen de organisatie groeien en mag daar een opleiding in volgen. Ik voel me erg gewaardeerd en gezien hier en daar ben ik trots op. Werkplezier is vele malen belangrijker dan geld.'' worden, maar durf buiten je comfort- zone te treden.'' 'Ik kan nu mijn eigen agenda bepalen' f k werkte als eventmanager voor een uitgeverij van vakbladen. We hadden zo'n acht tot tien zake lijke evenementen per jaar waar ik van a tot z bij betrokken was. Toen corona uitbrak, moesten we nieuwe plannen bedenken om in te spelen op de veranderende werksitu atie. Aan de ene kant was dat fijn, want mijn werk werd er een stuk efficiënter door. Aan de andere kant is het lastig om evenementen te orga niseren op afstand. Ook konden we door de steeds veranderende maatre gelen moeilijk beloftes doen. Ik werd daar onrustig van, het perspectief in mijn werk verdween en daarmee ook een stuk enthousiasme. In 2019 werd ik moeder van een zoon. Hij bleek een onrustige slaper. Ik had contact met een slaapcoach en merkte hoe fijn dat was. In mijn werk in de evenementenbranche was alles gericht op geld. Ik was op zoek naar betekenisvoller werk. Hoe mooi kan het zijn om als slaapcoach jonge ouders te helpen met het aanbrengen van ritme en structuur, wat ik in mijn vorige baan al deed? Ik ben me gaan verdiepen in de mogelijkheden en aan een opleiding begonnen. Eind 2020 heb ik die afgerond en sinds februari ben ik volledig gestopt met mijn werk als eventmanager. Die stap is misschien de engste die ik ooit in mijn leven heb genomen. Ik had een leuke baan in een leuk team met fijne opdrachtgevers en vond het spannend een vast salaris op te geven. Toch voelde het niet als mijn droom baan. Ik ervaar nu veel meer vrijheid en rust in mijn werk en kan veel makkelijker op een zonnige dag zeg gen: ik ga lekker naar het strand. Ook zal ik minder belangrijke momenten van mijn zoontje missen. Ik kan mijn eigen agenda bepalen en veel meer voor mijzelf en mijn gezin leven. Dat is me zo veel waard.'' 'Dit werk voelt als een nieuwe liefde' oor de crisis maakte ik betonnen aanrechtbladen in het hogere segment bij mensen thuis. Het werk ging altijd door en was fysiek loodzwaar. In de eerste lock- down werd de vraag minder. Ik had meer tijd voor mijn hobby: het ma ken van limoncello. Zo is het maken van aanrechtbladen langzaam over gegaan in het maken van deze citroenlikeur. Bij mijn laatste opdracht moest ik vier steile trappen beklimmen met al mijn gereedschap en 25 zakken betonmix. Toen kwam het moment dat ik me afvroeg: vind ik dit nog leuk? Blijf ik dit doen tot mijn 67ste? Het maken van limoncello was al een jaar of zeven mijn hobby. Als kind kwam ik veel in Italië, waar ik het leerde van mijn moeder. Steeds meer mensen vroegen me of ze een flesje konden kopen. Dat was voor mij het teken dat ik moest switchen. Nu ik van het maken van limoncello mijn werk heb gemaakt, voelt het als een nieuwe liefde. De coronatijd heeft mij het zetje gegeven dat ik nodig had. Ik geloof in het lot en denk: het heeft zo moeten zijn. Ik ben een perfectionist, wat mij bij het maken van de aanrechtbladen weleens parten speelde. Het ging om duizenden euro's en dat gaf me stress. Ik had veel leuke klanten, maar som migen konden veeleisend zijn. Nu maak ik veel meer mensen blij met mijn limoncello. Dozen tegelijk gaan naar de plaatselijke horeca en slijte rijen. Ik kan de vraag amper aan, maar doe het werk met veel plezier. De perfectionist is overigens geble ven. Ik wil nog steeds het allerbeste. De bronzen prijs die ik heb gewon nen bij de International Wine Spi rit Competition voelt als een kroon op mijn werk. De boodschap die ik mensen wil meegeven die ook willen switchen? Het is misschien lastig wanneer de hypotheek betaald moet GO DONDERDAG 19 AUGUSTUS 2021 Vandaag: Fleur (31) werkt 36 uur als meewer kend teamleider in de zorg voor verstandelijk gehandicapten. c Wat verdien je? c Blij mee? c Heb je over je salaris onderhandeld? c Weet je wat je collega's verdienen? c Hoe zie jij je toekomst? - Babette Rijkhoff G Kinderslaapcoach Tanja Veldhuizen (boven), limoncellomaker Hidde de Groen (midden) en ijsverkoper Agnes Hensen (onder, links op de foto) hebben het in hun werk nu beter naar hun zin. ,,Ik kan veel meer voor mezelf en mijn gezin leven.'' foto's erik van t woud, frank de roo en privéarchief WIE: Tanja Veldhuizen (31), Harmelen WAS: eventmanager NIEUW BEROEP: kinderslaapcoach WIE: Hidde de Groen (42), Nieuwerkerk aan den IJssel WAS: specialist in betonnen aan- rechtbladen NIEUW BEROEP: limoncellomaker Leeftijd: 31 Aantal jaar werkervaring: 5 Aantal werkzame uren per week: 36 Opleiding: mbo 4 Functie en branche: zorg Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor haar functie 2835 euro bruto. ,,Zit ik er toch mooi boven.'' Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19