Nieuwe getuige in zaak tegen Jos B. Start recordpoging van jonge vrouwelijke piloot g0 NIEUWS 15 Esther Maissan zag haar hond Bo tijdens het uitlaten bijna voor haar neus worden weggeroofd. Na een paar rake klappen die ze zelf uitdeelde, en een flinke beet van de bulldog richting de ontvoerders konden ze vluchten. De bek van Bo zat onder het bloed. Normaal doet hij nooit iets OVERVALHOND donderdag 19 augustus 2021 Jos B., de man die wordt verdacht van het doden, misbruiken en ont voeren van de toen 11-jarige Nicky Verstappen in 1998, zou in de peni tentiaire inrichting in Vught heb ben gesproken met een medegede tineerde. Dit gesprek ging volgens de advocaat van deze medegedeti neerde over de strafbare feiten waarvan B. wordt verdacht. De politie heeft de medegedeti neerde op 3 juni gehoord en deze heeft een voor B. belastende verkla ring afgelegd, staat in gisteren ge publiceerde documenten van het gerechtshof Den Bosch. Daarbij dient het hoger beroep in de zaak. In een politieverhoor op 2 juli heeft B. de verklaring van de ge tuige betwist. Hij gaf daarbij aan 'nooit met wie dan ook inhoudelijk over de hoofdzaak te hebben ge sproken, ook niet met de getuige'. Het Openbaar Ministerie wil niets zeggen over de inhoud van de verklaring van de nieuwe getuige. De familie Verstappen en advocaat Gerald Roethof van Jos. B. hebben RTL Nieuws laten weten evenmin te willen reageren. Het gerechtshof maakte gisteren bekend dat een van de drie rechters die betrokken zijn bij het hoger be roep, zich terugtrekt. De rechter die zich terugtrekt, was tot juli 2018 ad vocaat van de gedetineerde die in juni binnen de gevangenismuren met B. sprak. Het hof is hierover eind juli geïnformeerd. Esther Maissan uit Rid derkerk is verdrietig, angstig en woedend tegelijkertijd. Een groep mannen pro beerde dinsdag haar hond Bo, een tweeënhal jaar oude old English bull, tijdens het uitlaten van haar te stelen. De politie verspreidde direct na het incident via Burgernet een bericht waarin mensen werd ge vraagd uit te kijken naar de moge lijke verdachten, van wie er een in zijn nek een opvallende tattoo van een spinnenweb zou hebben. Er was tot gisteren nog niemand aangehouden. Gisteren heeft Maissan (44) aangifte gedaan. De schrik zit er bij haar nog steeds in. ,,Ik heb twee zoons van 20 en 16, maar Bo voelt ook als een kind voor mij. We hebben een sterke band. Als 'mama' de deur uit is, begint hij te piepen.'' Niet pluis De hond van 41 kilo kreeg volgens haar als eerste in de gaten dat er dinsdagochtend iets niet pluis was. ,,Hij ging schuin voor mij lo pen, ik denk omdat hij onraad rook. Toen kwam er achter een busje een man vandaan. Hij zei: 'Ik wil je hond aaien.' Ik reageerde met 'dat dacht ik niet'. 'Je hoort toch wat ik zeg', zei hij daarop, waarna er nog een man tevoor schijn kwam. De eerste stak zijn hand uit naar Bo, maar die beet hem in zijn arm, de ander pro- beerde me bij mijn schouder te pakken. Ik heb hem twee hoeken gegeven. Gelukkig sta ik m'n mannetje. Daarna kon ik wegren nen met Bo. Ook de daders gin gen ervandoor. Er waren nog twee mannen bij, maar ik weet niet zeker of ze bij elkaar hoor den.'' Volgens Maissan moet de gebe ten man aan het incident een flinke wond aan zijn arm hebben overgehouden. ,,De bek van Bo zat onder het bloed. Normaal doet hij nooit iets. Hij kan met ie dereen overweg, maar voelde nu aan dat er iets niet goed was. Hij was daarna helemaal van slag, wilde de hele tijd bij me blijven en zocht bevestiging.'' Ook Maissan was gisteren nog flink aangedaan door het inci dent. ,,Ik was in shock en heb thuis direct de politie gebeld. Deze week ga ik ook niet meer in m'n eentje deur uit met Bo. In mijn zak neem ik iets mee om mezelf te kunnen verdedigen.'' Naar het motief van de ver dachten kan ze alleen gissen. ,,Misschien wilden ze de hond hebben voor een hondengevecht, maar het is ook een rashond. Voor deze hond, met stamboom en al, betaal je 1500 tot 2000 euro.'' Oprichter Karen Soeters van de organisatie House of Animals, die strijd tegen dierenleed, gelooft niet dat honden worden gestolen voor gevechten. ,,Mensen die hondengevechten organiseren, willen zoveel mogelijk onder de radar blijven. Ze gebruiken eigen fok of rijden naar Roemenië, waar je zo tien straathonden kunt mee nemen.'' Volgens Soeters zijn er ook an dere motieven voor de poging tot hondendiefstal te bedenken. ,,In Nederland is er vooral in de coro- natijd een enorme vraag geweest naar honden. Dus vooral rashon den waarmee gefokt kan worden, zijn voor dieven interessant. Ik heb geen cijfers, maar de kans dat dit je overkomt is klein. Ik durf nog prima met mijn hond over straat te gaan.'' Onder massale persbelangstelling vertrok Zara Rutherford (19) op haar missie vanuit de luchthaven van Wevelgem. ,,Het is enorm spannend om nu eindelijk, na al die voorbereidingen, ook echt te kun nen vertrekken. Ik heb hier maan den naartoe gewerkt en ben er ge rust op dat alles goed komt. Ik wilde deze reis al langer doen. Maar na wat opzoekwerk bleek ik een we reldrecord te kunnen vestigen door als jongste vrouwelijke piloot ooit de wereld solo rond te vliegen. We hebben natuurlijk alles in het werk gesteld om dat record ook te laten opnemen bij Guiness World Re cords." Rutherford vertrok niet toevallig vanuit Wevelgem. Ze is geboren in Kortrijk, nabij Wevelgem. Voor Rutherfords moeder Be atrice De Smet was het vertrek een emotioneel moment. ,,Ze droomde hier al zo lang van, maar door Covid vielen haar plannen in het water", vertelt De Smet. ,,Vandaag is het dan zover. Zara heeft al sinds ze in de maxicosi zat, meegevlogen met vliegtuigjes. Zowel mijn man als ik zijn piloten, en ze heeft het dus van ons meegekregen. Natuurlijk sta ik hier ook met een bang hartje, maar de voorbereidingen zijn piekfijn verlopen. We staan ook heel vaak in contact met elkaar via een satelliet telefoon, en haar locatie is op elk moment te traceren.'' Drie maanden Als alles volgens plan verloopt, is Rutherford voor zo'n drie maanden afgereisd en landt ze op 4 november opnieuw in Wevelgem. Maar veel hangt af van de weersomstandig heden. Ook gisteren hadden die al gevolgen. Normaal zou ze doorvlie gen tot in Schotland. Maar omdat het weer niet optimaal was, landde Rutherford al in Popham in Win chester, waar ze bij een tante kon overnachten. Waakzaam Maissan wil met haar verhaal hondenbezitters oproepen niet temin waakzaam te zijn. Vijf jaar geleden deed in Ridderkerk al een verhaal de ronde over een po ging om een hond te stelen, óók door een man met een tattoo van een spinnenweb in zijn nek. Vo rige week werd in Brabant een ge stolen Border Collie dood terug gevonden. ,,Sommige mensen denken dat het een broodje aap- verhaal is'', zegt de Ridderkerkse. ,,Nu ik het zelf heb meegemaakt, kan ik hondenbezitters alleen maar oproepen om uit te kijken.'' GO DEN BOSCH Jos B. is vorige maand opnieuw gehoord door de politie. Aanleiding voor het aan vullende verhoor van de ver dachte in de zaak Nicky Verstap pen is een belastende verklaring die een getuige in juni bij de poli tie heeft afgelegd. Bulldog Bo beet rovers van zich af Zara Rutherford, kort voor de start van haar solovlucht. foto anp Folkert van der Krol Ridderkerk - Esther Maissan (44) De Belgisch-Britse Zara Ruther ford (19) uit het Belgische Sint- Genesius-Rode steeg gistermor gen op de luchthaven van We- velgem op met als doel de jong ste vrouwelijke piloot ooit te worden die de wereld solo rond vliegt. „Deze ervaring zal ik de rest van mijn leven meenemen", zei ze voor de start. Alexander Haezebrouck Wevelgem Esther Maissan en haar hond Bo. foto boomerang fotografie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 15