Oppositie wil dat Vlissingen in actie komt tegen overlast door meeuwen Evenement Frank 40 krijgt een andere vorm 5 VOEDSELBOS TUSSEN FLATS IN MIDDELBURG Mensen samenbrengen. Met dat doel wordt tussen de flats aan de Driewegenhof in de Middelburgse wijk Dauwendaele een voedselbos aangelegd. Het is een initiatief van Cityseeds, de organi satie die al jaren via het stadstuinbouw project groente en fruit verbouwt voor de minima. In september begint de aanleg van het bos samen met leerlingen van basisschool Het Element, aldus Ran Kok van Cityseeds. Een voedselbos is een plek waar inheemse bomen, struiken en planten groeien die eetbare vruch ten, zaden, bessen en blad opleve ren, zoals vlierbessen, walnoten, hazelaar, bramen en frambozen. De omwonenden kunnen straks zelf gaan plukken en verzamelen. Het wordt zo ingericht dat het voor kinderen aantrekkelijk is om er te spelen en op onderzoek uit te gaan. Dat laatste is volgens hem belangrijk omdat de mensen van Cityseeds horen dat er voor kinde ren te weinig speelmogelijkheden zijn in de Driewegenhof. Onderdeel van het bos wordt een buitenlokaal waar schoolkin deren les kunnen krijgen over alles wat er in het voedselbos groeit en bloeit. Maar ze kunnen er ook le ren om van wilgentakken manden te maken. ,,Zodat ze zien dat je ook zelf dingen kunt maken en dat je niet afhankelijk bent van wat er in de winkel te koop is", aldus Ran. Hij hoopt dat het bos straks echt onderdeel wordt van de buurt. ,,Waar kinderen spelen en oude ren bijeenkomen om elkaar te ont moeten, te praten en om te oog- Het voedselbos is voor de buurt en van de buurt sten." Hij hoopt ook dat over een tijdje jam gemaakt van fruit uit het bos te vinden is op het brood dat de kinderen straks eten. Het is de bedoeling om de buurt actief te betrekken bij de aanleg en het beheer van het voedselbos. ,,Voor de buurt, van de buurt", al dus Nico Landsman van City seeds. Binnenkort gaan vrijwilli gers van Cityseeds met kroppen sla langs de deuren om de bewo ners van de Driewegenhof te in formeren en te vragen om deel te nemen aan het project. Belangeloos inzetten CitySeeds kan het voedselbos aan leggen dankzij een flinke donatie van het Middelburgse bedrijf Loontjens Biljarts. Dat bestaat honderd jaar en het wil daarom iets doen voor de Middelburgse gemeenschap. Eric Loontjens: ,,We zochten een goed deel en kwamen al snel uit bij Cityseeds. We vinden het mooi dat deze or ganisatie helemaal draait op vrij willigers die zich belangeloos in zetten voor een buurt waar men sen vanuit alle delen van de we reld wonen." Hij hoopt dan ook dat het voedselbos een extra soci aal bindmiddel kan zijn voor de de buurt. Tevens vertelde Loontjens dat het bedrijf het pand aan de Dam in Middelburg verlaat en alle activi- teiten concentreert op het indu strieterrein Arnestein. Het pand op de Dam wordt omgebouwd tot een complex met zes of zeven ap partementen. ,,Het wordt beslist geen hotel." Dat verhuizen doet volgens hem wel een beetje pijn. Zijn grootva der kocht het pand namelijk en richtte het in als biljartbedrijf. ,,Als een familiebedrijf na zo lange tijd zijn zetel verplaatst, voelt het toch een beetje als breuk met tra ditie." Maar het is volgens hem veel efficiënter om buiten te stad neer te strijken. Emile Calon Vlissingen Leden van die fracties constateren dat de laatste jaren de overlast enorm is gestegen tijdens het broedseizoen. Volgens hen horen meeuwen bij de stad en de zee. ,,Maar de populatie is nu zo groot geworden dat er hier geen sprake meer is van een gezond evenwicht tussen mens en dier. Het regent klachten van inwoners wat betreft de overlast die ze veroorzaken." Volgens hen lijkt het erop of de meeuwen zich elk jaar vermenig vuldigen. Omdat ze geen natuur lijke vijand meer hebben, er is hier duidelijk sprake van een overpopu- latie met alle schadelijke gevolgen van dien. ,,Nestelende meeuwen vallen mensen aan die te dichtbij komen waardoor er in de binnen stad mensen niet meer op hun bal kon durven te komen." De beide fracties vinden dat de gemeente de taak heeft inwoners te beschermen tegen elke vorm van overlast. Ze willen dan ook horen wat het dagelijks bestuur van Vlis- singen gaat doen aan de meeuwen- overlast. Valkeniers Wat betreft de beide fracties moet de gemeente niet melden dat er niets aan gedaan kan worden. Want tijdens de bouw op het Schelde- kwartier werden meeuwen wel verjaagd. Ze wijzen er op dat andere gemeenten valkeniers inzetten om de meeuwen te verjagen. Ook wil len ze dat de gemeente huiseigena ren helpt bij het verwijderen van nesten en maatregelen neemt zodat die vogels daar niet meer broeden. OOST-SOUBURG Frank 40, het sportieve evenement dat 5 september in Vlissingen ge houden zou worden, krijgt vanwege de huidige corona maatregelen een andere vorm. In plaats van samen te komen, hoopt organisator Frank van Ieperen uit Oost-Souburg dat mensen zelf thuis aan de slag gaan met hun spieren en zich voor veertig euro laten sponse- ren. Dit ten bate van de stich ting Dromen voor Duchenne die wensen van patiënten met de ziekte verwezenlijkt. Voor Van Ieperen, die het eve nement op poten zette van- wege zijn veertigste verjaar dag, is het een flinke domper. Hij lijdt aan Duchenne. Een ziekte waarbij alle spieren, waaronder ook de hartspier, hun kracht verliezen. Hij heeft nog wat kracht in zijn handen, maar verder doet bijna niets het meer. Veertig jaar worden is voor de meeste patiënten met Duchenne dan ook niet weggelegd. Frank baalt enorm, maar wil niet bij de pakken neer zitten. Daarom is beslo ten het evenement in aange paste vorm toch door te laten gaan. Meer informatie op dro- menvoorduchenne.nl. Eric Loontjens, Nico Landsman en Ran Kok (vlnr) tussen de flats aan de Driewegenhof waar het voedselbos komt. foto lex de meester woensdag 18 augustus 2021 WA Ontmoeten, praten en oogsten Emile Calon Middelburg -Nico Landsman, Cityseeds De afgelopen twee maanden is vijftien keer gebeld naar de ge meente Vlissingen omdat inwo ners te maken hadden met over last door meeuwen. Dat laat een woordvoerder weten vooruitlo pend op de antwoorden die bin nenkort komen naar aanleiding van vragen van de fracties van CDA en POV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37