cultuur wegens corona £3 e? Bekijk nu de actuele weersverwachting op jouw locatie! 21* ZEELAND 3 Download de PZC app woensdag 18 augustus 2021 maken. Daarna moet het wier in een ultrasoon bad op verschillende graden en vervolgens in een supersterke labmagnetron. Uiteindelijk heb je olie maar nog geen product. Ik heb er een poos over gedaan om de juiste kleur en de goede verhouding te vinden. Mijn hele huis geurde er naar. Maar het levert wel een appetijtelijk ogend en zinvol product op. Zee wier bevat naast omega-3 ook veel antioxidanten, goed tegen veroude ring. Bovendien is mijn zeewierta blet duurzamer dan veel andere weinesspro ducten waar vaak palmolie in zit." De derde Willy Wortel in de on- derzoeksminor is Lidija Pakalnic- kaite uit Litouwen. Ze fabriceerde een shampooblok op basis van zee wier. Makkelijk voor op reis omdat deze shampoo nooit uitloopt in de tas. ,,Shampooflessen lekken vaak tijdens het reizen, vandaar kwam ik op het idee van een blok. Nog be langrijker is dat zeewiershampoo niet schadelijk is voor je huid, in te genstelling tot veel reguliere sham- Drie HZ-studenten bedachten nieuwe producten op basis van zeewier. Vlnr: Lydia Sloof, Elizaveta Samoylova en Lidija Pakalnickaite. fotos hz PLASTIC poo's. Ster ker nog, de omega-3 vetzu ren zijn juist een weldaad voor de huid." Is zeewier dé toekomst, niet al leen voor voedsel, medicijnen maar ook voor verpakkingen en li chaamsverzorging? Volgens de stu denten wel. Pakalnickaite: ,,Het is lokaal, duurzaam, gezond. Zeewier heeft een veelbelovende toekomst." Sloof: ,,Hier aan de kust ligt zeewier voor het grijpen. Daar móeten we gewoon iets mee!" Samoylova knikt ook: „Zeewier als bron voor biologische polyme ren biedt een uitgelezen kans om ons leven te verduurzamen. In de zee bevindt zich een enorme hoeveelheid algenbiomassa waar mee nu nog weinig gebeurt. Zee wier kan een gamechanger zijn." Lange weg te gaan Watermanagementstudent Patrick van Zweden, die de zeewiermarkt onderzocht, tempert het enthousi asme. ,,Het is echt mooi wat er nu ontwikkeld is, maar je ziet ook dat er nog veel onze kerheden in het pro ces van groei tot productie zitten. Zeewier is een natuurpro duct en onderhevig aan factoren zoals de reinheid van de zee, tem peratuur, hoeveelheid licht, voor bijvarende boten en ga zo maar door. Ook het soort zeewier en de verwerkingstechnieken zijn nog niet volledig uitgewerkt. Niettemin zijn de producten van de drie Vlis- singse chemiestudenten al erg gaaf. Dit is ongetwijfeld nog maar het begin." "-v ontvangen kunnen worden. De garderobe en de informatiebalie werden verplaatst, en de bar werd verlengd. Het Kickstart Cultuurfonds deelt landelijk bijna 40 miljoen euro uit. Van dat bedrag gaat 63 procent naar culturele instellin- M Bij het Wa- tersnoodmu- seum werden billboards ge plaatst. Twee buitenexposities werden betaald met subsidie uit het Kickstart Cultuurfonds. gen buiten de Randstad. Zeeland krijgt ruim 1,5 procent van het subsidiebedrag. Het fonds is een samenwerking van de Vrienden loterij, een groot aantal private (cultuur)fondsen en het ministe rie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Stel je locatie in en ontvang het uitgebreide weerbericht van de gemeente waarin je je bevindt, inclusief temperatuur, kans op regen, hoeveelheid neerslag, wind en luchtvochtigheid. Je ziet de weersinformatie tot wel 14 dagen vooruit. Nieuw inde PZC app niet met Zeeuws zeewier? •...tiiiiuiu, i, tVütUmï \C*\\C\vkvvw\\v inainiiutiuuwmu^uuw ".wwwwwwvj FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK Licht bewolkt Max 19*) Mini? 9 Toon weer op jouw locatie Jocatie toe en krijg een veet L jjder weerbericht (met o.a. ierslag en wind) 20» 10" NNW2 20* 10" WZW 3 21* 13" NN0 2 22* 15" NN02

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35