Min banke 'Pas in februari echte zitting in zaak-Ichelle' Hoofdverdachten van geweld Schouwen 30 dagen langer in cel 2 JAN VAN DAMME Column Ik heb een eigen bankje. Een wat? Een bank om op te zitten. Van mijn huis uit gezien aan het eind van het Brigdamse Pad. Een bank met mijn naam erop. Toch is het zo. ik de bank voor het eerst tegen in de graskant van het mooiste wan delpaadje van Middelburg. Hij lijkt net neergezet. Het is bepaald geen half werk. Twee robuuste meerpa len zo op het oog stevig de bodem ingeslagen. Daarop een balk die nog naar verf ruikt. Lichtgrijs, niet te opvallend. geplastificeerde tekst vastge schroefd. Ik dacht eerst aan een zoekgeraakte kat. Je ziet wel vaker van die boodschappen aan een lantaarnpaal: Minoes is niet thuis gekomen, ze heeft een zwarte band op haar staart en lust geen vis. Zoiets. anders te vertellen. Ik doe het let terlijk, want het rijmt hé: 'Een bankje voor iedere passant, maar zeker voor Jan van D., als dank voor leuke columns in de krant en voor 'Buurtschappen' in de PZC. Jan, neem plaats en laat je inspireren, of het pennenvrucht brengt..., de tijd zal het leren.' grafische weergave van de foto die altijd op woensdag in dit hoekje prijkt. Ik heb nog nooit een onder scheiding gehad. Nooit gewild ook. Maar dit. Ik word er stil van. Onderaan de tekst zijn de letters KB toegevoegd. Natuurlijk heb ik zitten puzzelen, wie o wie. Tever geefs. Misschien maar goed, zo blijft het een mysterie. van het waterschap of de gemeente is vergaan. Die waren van onver woestbare kunststof. Loltrappers wisten ze toch de vernieling in te helpen met het gevolg dat er al ja ren geen rustplaats meer is. van. Ik wandel vrijwel elke dag over het paadje. In alle stilte zal ik steeds even op het bankje zitten. Mijn bank. Ik word er stil van DE STELLING Vandaag: Vechtersbazen horen lange tijd achter slot en grendel te verdwijnen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters AFGHANISTAN Py LI T Scheldepeloton in serie op Canvas Auto in sloot, bestuurder weg Zierikzee Omoda verkoopt nu ook kleding H. zit al sinds 7 februari vast en morgen buigt de rechter zich in een tweede, voorbereidende zitting over haar voorarrest. H. ondergaat een persoonlijkheidsonderzoek en verschijnt volgens Van de Kerkhof morgen sowieso niet in de recht bank. ,,Tijdens de inhoudelijke be handeling zal ze gaan verklaren'', zegt de raadsman. Ichelle van de Velde werd op 14 december vorig jaar voor het laatst gezien in Oostburg en haar lichaam werd maanden later in delen terug gevonden in Zeeuws-Vlaams wa ter. Het Openbaar Ministerie heeft H. aangeklaagd voor moord met voorbedachten rade. H. heeft bekend dat ze delen van Ichelles lichaam heeft gedumpt, maar ontkent haar om het leven te hebben gebracht. Ze zegt dat ze 'erin geluisd is' en 'in opdracht heeft gehandeld'. Wie die op drachtgever zou moeten zijn, is on bekend. Ichelle en H. waren beken den van elkaar. De rechter zag op 26 mei, tijdens de eerste voorbereidende zitting, genoeg redenen om H. langer vast te houden. Ze noemde onder meer gevonden bloedresten van Ichelle en een lijkgeur in H's winkel, een schoenspoor dat overeenkwam met een laars van H. en bloedresten op diezelfde laars. Tegenstrijdige ver klaringen van H. pleiten ook tegen haar, zei de rechter. Ichelles telefoon werd 14 juni ge vonden en wordt nog onderzocht door het NFI. Het OM en de politie zien de twee jongens van 14 en 18 jaar uit Schie dam en de 17-jarige jongen uit Vlaardingen als aanjagers van de groep jongeren die verdacht wordt van zeven ernstige geweldplegin gen en twee berovingen van een fiets. De mishandelingen gebeurden dagelijks tussen 30 juli en 6 augus tus, en vooral in Scharendijke. Vijf slachtoffers meldden zich bij de politie. Na alle publiciteit kwamen nog vijf jongeren naar de politie. Ook zij waren in elkaar geslagen of beroofd. Op sociale media gingen beelden rond van de slachtoffers met zwaar bebloede hoofden. Beruchte tunnelfeestjes Negen verdachten zijn opgepakt. De jongeren komen uit Abben- broek, Gouda, Tholen, Schiedam (twee), Utrecht en Vlaardingen (drie). De drie hoofdverdachten kregen dinsdag van de raadkamer te horen dat ze 30 dagen langer blij ven vastzitten. De andere zes ver dachten zijn na enkele dagen in een politiecel vrijgelaten. Zij moeten zich later voor de rechter verant woorden. Uit politieonderzoek bleek dat de jongeren op vakantie waren. Som migen leerden elkaar daar pas ken nen. De jongeren gebruikten de tunneltjes bij Scharendijke en de Brouwersdam 's nachts als feestlo- catie. De verdachten draaiden er muziek en dronken zelf gekochte alcohol. De zogenaamde 'tunnelraves' werden deze zomer razend popu lair. Veel jongeren bezochten de be ruchte feestjes omdat de meeste bars en clubs om 00.00 uur dicht gaan. ,,Je gaat naar het strand of zo'n tunnel. Je kan niks anders. En dan heb je altijd een paar die het verzie ken voor de rest. Sensatiezoekers, gasten met van die tasjes om hun nek. Ruziemakers", vertelde de 17- jarige Arno eerder tegen deze site. De drie hoofdverdachten ope reerden in wisselende samenstel ling. Een reden voor het gebruik van het geweld is nog niet gegeven. woensdag 18 augustus 2021 U gelooft het niet. Ik ook niet. Afgelopen zondagavond kwam Op de plank onder de balk is een i,ï':*Vr Maar nee, deze bank heeft wat Dat staat er dus echt. Met een Ik weet hoe het eerdere banken Nu hoop ik er maar het beste Reageer op pzc.nl Gisteren: Nederland moet alle Afghaanse medewerkers opnemen 1717 reacties I? MILJOEN NEbERLAN&ERS. HET AFGELOPEN ANDERHALF JAAR IK KOM AANGIFTE t>OEN VAN MISBRUIK HET WOORO VAN ÖOOR WIE EN wanneer MIDDELBURG Vanaf maandag 30 au gustus zendt de VRT op Canvas een documentai reserie uit over het Scheldepeloton. Dat zijn vijf jonge wielrenners uit Gent - Wouter Weylandt, Iljo Keisse, Dimitri De Fauw, Kurt Hovelijnck en Bert De Backer - die el kaar leren kennen op hun trainingstochten langs de Schelde. Weylandt won in 2010 de etappe van de Giro d'Italia die in Middel burg finishte. Een jaar later verongelukte hij in de Giro. De eerste afleve ring gaat over WW Spe cial, zoals Weylandt werd genoemd, de zesde en laatste aflevering over hoe zijn wielervrienden zijn overlijden moesten verwerken. De hulpdiensten hebben in de nacht van maandag op dinsdag bij Noord- welle gezocht naar de in zittenden van een auto die in een sloot lag. Er werd niemand gevonden. Later werd wel een inzit tende achterhaald. De auto werd rond 03.10 uur gevonden tussen Burgh-Haamstede en Re- nesse. Onmiddellijk wer den ambulances, een traumahelikopter en de brandweer opgeroepen. De politie stuitte op een man die aangaf dat hij wakker was geworden, dat hij zag dat de auto in de sloot lag en dat de be stuurder was verdwenen. Omoda gaat vanaf nu ook kleding verkopen via internet. Tot nu toe richtte Omoda zich al leen op schoenen, tas sen en accessoires, maar daar wordt dames- en herenkleding van meer dan honderd ver schillende merken aan toegevoegd. Het gaat om onder meer Tommy Hilfiger, Scotch Soda en Fabienne Chapot. 'Zo kunnen klanten op één plek terecht voor een volledige outfit.' De kle ding is voorlopig alleen online te koop; de schoenenwinkels blijven zoals ze zijn. De inhoudelijke behandeling van de zaak-Ichelle van de Velde laat nog even op zich wachten. Het onderzoek rond de moord op de 29-jarige Oostburgse is nog steeds niet afgerond. Advocaat Pieter van de Kerkhof, die ver dachte Sandra H. bijstaat, re kent op z'n vroegst pas op fe bruari 2022 dat de zaak écht gaat beginnen. Eldridge Pentury Middelburg FOTO PETER NICOLAI De drie hoofdverdachten van de reeks ernstige geweldsinciden ten op Schouwen-Duiveland blij ven 30 dagen langer vastzitten. Ze worden verdacht van poging tot doodslag, meldt het open baar ministerie (OM). Bas Bareman Zierikzee NOORDWELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2