23 Fabio Jakobsen boekt de mooiste zege uit zijn carrière Lyon schorst Marcelo Van Poppel wint in België FC Utrecht wil Van der Hoorn Een jaar en twaalf dagen na zijn horrorcrash in Polen wint Fabio Jakobsen opnieuw een etappe in de Vuelta. Hij draagt zijn zege op aan iedereen die hem hielp bij zijn comeback. ,,Het is een droom die uitkomt." 163,9 km in 3.43.07 Alsofhij nooit is weg geweest uit de Vuelta, waar hij twee jaar terug ook al twee etappes won. Alsofhij niet bijna dood was na zijn crash in de Ronde van Polen, iets meer dan een jaar geleden. Op Calle del Parador in Molina de Aragón schiet Fabio Jakobsen voorbij Arnaud Démare en bewijst - als daar al aan getwij feld werd - dat hij nog altijd een van de beste sprinters ter wereld is. De etappezege van Jakobsen op dag 4 van de Vuelta is de vervolma king van zijn comeback na de hor- rorcrash in de Ronde van Polen, au gustus vorig jaar. Jakobsen werd in de tweede etappe door Dylan Groe- newegen met 80 kilometer per uur de hekken in gereden en moest vre zen voor zijn leven. Na drie dagen op de intensive care van het zieken huis in Polen - inmiddels uit coma - drong bij Jakobsen het besef door dat hij dit zou overleven. ,,Toen dacht ik: Als ik nu nog niet de pijp uit ben, dan zal het ook wel niet ge beuren", vertelde zei hij in decem ber daarover in een interview met deze krant. Eerst nog zonder tanden Wat iedereen toen hoopte, is ook daadwerkelijk gebeurd. Jakobsen moet eerst weer 'een normaal mens' worden en daarna wordt hij - wonder boven wonder - ook weer wielrenner. Eerst nog zonder tan den, zoals bij zijn terugkeer in het peloton in april van dit jaar in de Ronde van Turkije. Vier maanden later verschijnt hij met al bijna 30 wedstrijddagen in zijn benen aan de start van de Vuelta. Mét gebit en vooral de brandende ambitie om na zijn twee ritzeges in 2019 hier op nieuw te winnen. Een paar weken eerder in de Ronde van Wallonië heeft Jakobsen met twee ritzeges al laten zien dat zijn winnaarsmenta liteit nooit gebroken is. Fietsen om te winnen, Jakobsen heeft het nooit uit zijn hoofd willen zetten. Vier maanden na de crash, het is dan december en Jakobsen fietst nog slechts rondjes van twee uur in rustig tempo, zegt hij in een interview met deze krant het vol gende: ,,Ik geloof dat het kan. Voor lopig is er in elk geval nog niets ge vonden waardoor het met kan. Het zat erin, dus ik hoop dat het er nog steeds in zit. Maar mijn lichaam heeft een enorme klap gehad en er is flink wat door elkaar gehusseld. Het kan zijn dat er iets is waardoor ik niet meer 100 procent haal, maar dat weet ik pas als ik het probeer. De zenuw van mijn stemband lijkt zich te herstellen, dat is belangrijk, omdat-ie mee moet bewegen als ik ademhaal. Maar wat als-ie 98 pro cent herstelt en niet 100? Dat maakt niet veel uit als je alleen recreatief een rondje trapt, maar wat als je er mee in de WorldTour moet sprin ten?'' Met zijn ritzege in Molina de Ara- gón heeft Jakobsen zelf het ant woord gegeven. Hij wint weer op het allerhoogste niveau en krijgt als bonus de groene trui als leider in het puntenklassement. In het eer ste interview nadat hij over de streep is, draagt Jakobsen zijn derde ritzege in de Vuelta op aan iedereen die hem heeft geholpen bij deze Het was een lange weg terug maar ik ben blij dat ik hier weer ben wonderbaarlijke comeback. Jakob- sen praat zoals hij sprint, gedeci deerd en met intelligentie. ,,Het is een droom die uitkomt. Het was een lange weg terug maar ik ben blij dat ik hier weer ben. Het heeft veel tijd en energie gekost, van heel veel mensen. Dit is ook hun overwinning. Ik heb het over alle doktoren, chirurgen en de me dische stafin Polen en mijn tweede familie, het team. Dit is ook hun overwinning. En voor mijn familie thuis. Zij zijn de reden dat ik hier ben.'' Even later hijst Jakobsen zich al videobellend met opa en oma in zijn groene trui. Nu wel goed afgezet Voor de Vueltastart in Burgos re kende Jakobsen zichzelf al tot de fa vorieten voor de sprints. In de tweede etappe kwam hij net tekort en moest de Belg Jasper Philipsen voor laten gaan. Enerzijds goed voor het vertrouwen, maar Jakob- sen baalde vooral. ,,Het was net niet.'' Waar hij in Burgos zijn ploegge noten uit het oog verloor, wordt Ja kobsen nu wel goed afgezet. ,,Er was nog een klein klimmetje en op de top kon ik Bert (Van Lerberghe, red.) en Stybar vinden. Toen naar beneden in positie 15 of 20 en daarna heeft Bert me naar voren meegenomen. Ik kon mijn sprint aan de binnenkant beginnen, er was een kleine bocht naar rechts en toen vond ik het wiel van Démare. En hij was de man to beat vandaag. Ik had iets meer in de benen aan het einde en was blij dat ik er voorbij kon. Ik voel dat na deze overwin ning mijn comeback volmaakt is. Na alles wat er vorig jaar is gebeurd is de cirkel rond. Het is een lange weg geweest, maar dat ik nu op nieuw ritwinnaar ben in een grote ronde maakt me ongelooflijk blij. Het is de mooiste overwinning in mijn carrière.'' UITSLAG^ woensdag 18 augustus 2021 VOETBAL Trainer Peter Bosz heeft verdediger Mar celo even niet meer nodig bij Olympique Lyon. De 34- jarige Braziliaan is ge schorst voor zijn gedrag na afloop van de met 3-0 ver loren uitwedstrijd tegen Angers. Lyon meldt dat Marcelo, die een eigen doelpunt maakte, zich afgelopen zondag na het duel in de kleedkamer ongepast heeft gedragen. Franse media melden dat Lyon en de oud-PSV'er onderhan delen over het beëindigen van zijn contract. WIELRENNEN Danny van Poppel heeft voor het eerst dit seizoen een wielerwed strijd gewonnen. De Neder lander, die fietst voor Inter- marché-Wanty-Gobert Ma- tériaux, was gisteren in Zottegem de beste in de 85ste editie van de Egmont Cycling Race. Na 192,3 kilometer bleef de 28-jarige Van Poppel de Italianen Niccolo Bonifazio en Luca Mozzato in de massasprint voor. Danny van Poppel maakt na dit seizoen de overstap naar het team van Bora- hansgrohe. VOETBAL Mike van der Hoorn (28) keert mogelijk terug bij FC Utrecht. Hij moet in de Domstad de verdediging versterken, die wat is uitgedund door de blessure van Tommy St. Jago. Van der Hoorn, die onder contract staat bij Ar- minia Bielefeld, heeft wel oren naar een terugkeer in de Domstad en Utrecht doet er alles aan om die zo snel mogelijk te bewerk stelligen. Van der Hoorn beleefde zijn doorbraak in het shirt van FC Utrecht en verdiende daar een trans fer naar Ajax. Hij speelde daarna voor Swansea City. Afgelopen seizoen kwam hij tot 22 Bundesliga-duels voor Arminia Bielefeld, de club waarvoor hij sinds de zomer van 2020 speelt. Een sprint om nooit meer te vergeten Daan Hakkenberg Molina de Aragón - Fabio Jakobsen RONDEVANSPANJE Etappe 4: El Burgo de Osma - Molina de Aragón 1. Jakobsen (Ned/DQT) 2. Démare (Fra/GFC) 3. Cort Nielsen (Den/EFN) 4. Dainese (Ita/DSM) z.t. Tt. z.t. 5. Matthews (Aus/BEX) z.t. 6. Allegaert (Bel/COF) z.t. 7. Meeus (Bel/BOH) z.t. 8. Trentin (Ita/UAD) z.t. 9. Philipsen (Bel/AFC) z.t. 10. Minali (Ita/IWG) z.t. 33. Hofstede (Ned/TJV) z.t., 42. Tusveld (Ned/DSM) z.t., 45. Oomen (Ned/TJV) z.t. Klassement: 1. Taaramae (Est/IWG) 13.08.51, 2. Elissonde (Fra/TFS) +0.25, 3. Roglic (Slv/TJV) +0.30, 4. Calmejane (Fra/ACT) +0.35, 5. Mas (Spa/MOV) +0.45, 27. Poels (Ned/TBV) +2.16, 32. Tusveld +2.28, 39. Kruijswijk (Ned/ TJV) +2.51. Fabio Jakobsen komt in Molina de Aragón juichend over de streep en weet dat de overwinning in de vierde etappe van de Vuelta binnen is. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23