i cl scorer WIN €5000 Feyenoord ziet Alireza Jahanbakhsh snel herstellen van liesblessure JSl Teun Koopmeiners lijkt tegen Celtic wel gewoon te starten 22 Arne Slot zag gisteren tevreden aan dat Alireza Jahanbakhsh weer voluit meetrainde met Feyenoord. Als de aankoop geen reactie krijgt in zijn vorige week gekwetste lies, haalt hij de wedstrijdselectie tegen IF Elfsborg. Speel mee op pzc.nl/score4 Feyenoord heeft zeer goede hoop dat Alireza Jahanbakhsh morgen avond in de Kuip kan aantreden te gen het Zweedse IF Elfsborg. De 28- jarige rechterspits van de Rotter dammers viel een week geleden in de thuiswedstrijd tegen FC Luzern uit met een liesblessure en miste om die reden zondag de eerste krachtmeting in de eredivisie tegen Willem II. Dinsdag trainde hij weer mee met de selectie en zelfs de partij- vormen kon hij op het oog moeite loos afwerken. De medische staf wacht af hoe de reactie op de in spanningen is en neemt vandaag het besluit of de international van Iran wel of niet tot de selectie be hoort tegen de nummer vier van de Zweedse competitie. De voortekenen zagen er in elk geval positief uit en dat is een op steker voor Arne Slot. De opvolger van Dick Advocaat loste de absentie van Jahanbakhsh zondag in Tilburg tegen Willem II op door de Noorse nieuwkomer Fredrik Aursnes op te stellen en van Jens Toornstra een 'valse' rechterspits te maken. Aurs- nes speelde echter al voor zijn vo rige werkgever Molde in Europa en is derhalve niet speelgerechtigd te gen Elfsborg. Fredrik Aursnes speelde al Europees met Molde en is tegen Elfsborg niet speelgerechtigd Slot gaf al aan dat hij de Zweden als een lastige opponent ziet, een ploeg die weinig ruimtes weggeeft en vooral de lange bal hanteert. De trainer van Feyenoord weet hoe zich te plaatsen via een lang traject met voorrondes. Vorig jaar scha kelde hij met AZ het trio BK Hac ken, Mariupol en Antwerp uit om zich op die manier te plaatsen voor de groepsfase van de Europa League. Eerder slaagden alleen FC Utrecht (2011) en FC Twente (2013) tan zich erin om via zo'n lange omweg de poulefase te bereiken. FC Twente deed dat door zelfs vier voorrondes te overleven (UE Santa Coloma, FC Inter Turku, FK Mlada Boleslav en Bursaspor). Ajax plaatste zich in 2019 voor de groeps- fase van de Champions League na het overleven van drie voorrondes, PSV haalde vorig jaar de Europa League door FK Haugesund en Apollon Limassol uit te schakelen, maar de Eindhovenaren waren die zomer wel eerst door FC Basel uit geschakeld in het voorportaal van de Champions League. Feyenoord speelt morgen om 20.00 uur in De Kuip tegen Elfs- borg. Een week later volgt de return in het Zweedse Boras, waar officieel geen toegang wordt verleend aan uitsupporters. De winnaar van het tweeluik plaatst zich dus voor het hoofdtoernooi van de nieuwe Con ference League. DELTIC-AZ Ben jij de grootste voetbalkenner van Nederland? Voorspel dan iedere week 4 Eredivisie wedstrijden en maak kans op de jackpot van 5.000,- Meedoen is helemaal gratis en zonder inleg. Powered by woensdag 18 augustus 2021 PC Goede hoop op Iraniër Mikos Gouka Rotterdam Alireza Jahanbakhsh wil tijdens het duel met FC Luzern uithalen, met verdediger Martin Frydek (links) in aantocht. De Iraniër scoorde twee keer tegen de Zwitserse ploeg. foto anp GLASGOW Het lijkt er sterk op dat AZ vanavond tegen Celtic weer aantreedt met Teun Koopmeiners. De aanvoerder was gisteren in Glasgow aan wezig bij de persconferentie voor het play-offduel met Cel tic. Zijn trainer Pascal Jansen zei dat er ten opzichte van de verlo ren competitiewedstrijd tegen RKC 'andere keuzes' gemaakt zullen worden. Rond Koopmei- ners spelen deze maand veel transferperikelen. Jansen vond het daarom nodig om zijn aan voerder tegen RKC (1-0-neder- laag) op de bank te laten begin nen. Hij viel nog wel in. Op Celtic Park zullen vanavond vijftigduizend mensen op de tri bune zitten. ,,Dat is wat je wil", zei Koopmeiners. „Zeker na zo lang zonder publiek te hebben gespeeld. We hebben gelukkig ervaring met dit soort wedstrij den, ook al is het dan een hele stap van niks naar vijftigduizend mensen." De aangetrokken Deense kee per Peter Vindahl Jensen reisde mee naar Glasgow maar speelt nog niet. Hobie Verhulst staat opnieuw onder de lat. SPEEL BEWUST® kootspel wekelijks de uitslag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22