20 V°etbai m Nieuwe bondscoach geeft bij de start van zijn Voor het eerst sinds 2016 is Louis van Gaal terug als trainer/coach. Zijn presentatie als baas van Oranje toonde gisteren aan: hij is geen spat veranderd. Van direct en confronterend naar zelfkritisch en op zijn 70ste nog hyperambitieus. „Mijn doel is wereldkampioen worden.'' 'Ik heb een aantal aanbiedingen gehad en moet er nog over nadenken' Kort Kharchouch naar Emmen Sparta verhuurt Reda Kharchouch tot het einde van het seizoen aan FC Emmen, dat uitkomt in de eerste divisie. De 25-jarige aanvaller werd een jaar geleden door Sparta overgenomen van Telstar. Kharchouch kwam vorig seizoen tot negentien wedstrij den en was daarin tweemaal trefzeker. FC Emmen hield aan de eerste twee duels in de Keuken Kampioen Divisie één punt over. Noodtoestand Tokio verlengd De Japanse regering heeft de noodtoestand in Tokio tot een week na afloop van de Para lympische Spelen verlengd, tot en met 12 september. De Paralympics worden van 24 augustus tot en met 5 september in Tokio gehouden. Japan heeft nog steeds te maken met een toenemend aantal coronabesmet tingen en in meerdere delen van het land geldt daarom de noodtoestand. Griekspoor hoopt op visum Tennisser Tallon Griekspoor (25) dreigt de US Open te moeten missen wegens proble men met zijn visum voor de Verenigde Sta ten. De nummer 107 van de wereld is voor het eerst rechtstreeks toegelaten tot een grandslamtoernooi. Griekspoor verloor eind vorig jaar zijn paspoort, waardoor hij op nieuw een visum voor de VS moest aanvra gen. Hij zou zijn nieuwe visum begin deze zomer in België ophalen, maar de afspraak werd afgezegd wegens de coronamaatrege len. De US Open begint op 30 augustus. Rugproblemen Van der Poel Mathieu van der Poel kampt in aanloop naar de WK mountainbike met rugproblemen. Om die reden heeft hij vorige week een hoogtestage in het Italiaanse Livigno afge broken, bevestigt een woordvoerder van zijn ploeg Alpecin-Fenix. Van der Poel (26) kwam tijdens de Olympische Spelen ten val. Volgens ploegleider Christoph Roodhooft kampte Van der Poel in aanloop naar de Spe len al met rugproblemen. ,,Als ik de KNVB was, zou ik ook bij mij zijn uitgekomen.'' Als er één zin blijft hangen na dag één in het tijd perk van Louis III, dan is het deze. In Zeist sprak een uur lang dé man die zelf ook vindt dat juist hp Oranje over onherbergzaam terrein naar het WK in Qatar moet leiden. Maar: als je een tweede zin moet noemen, dan toch deze: ,,Het is in alle eerlijkheid ook een grote gok. En niet des Van Gaals dat ik het doe.'' Hachelijk noemde hij zijn aanstelling zelfs. Want hij is 'een procestrainer'. ,,De eerste drie maanden gaan nooit zo geweldig, spelers moeten wennen aan het re gime Van Gaal. En nu is er geen tijd. In september spelen we meteen drie cruciale wedstrijden in de WK-kwalificatie, met steeds maar anderhalve dag voorbereidings tijd.'' Het bondsbureau was gisteren weer eens het decor voor het voor stellen van een baas voor Oranje. De vaste volgers zagen alweer de achtste (interim-)coach sinds Van Gaal zelf in 2014 achter de tafel kruipen. De omloopsnelheid is er één die past bij dolgedraaide club voorzitters in het Italiaanse voetbal. Maar feitelijk dus ook bij de KNVB. Om geen tijd te verliezen ver telde Van Gaal hoe hij al is begon nen aan de klus. Een paar weken ge leden al. Vanuit zijn huis in Portu gal voerde hij de eerste gesprekken Wielrennen Voetbal seaco; Quote van de dag met spelers. ,,In coronatijd is verga deren via zoom en face-time inge burgerd. Dat heb ik met verve ge daan.'' Uitdagend lachje: ,,Ik denk dat er geen bondscoach is geweest die al eens een uur lang met één speler heeft gepraat.'' Kopstukken als Van Dijk, Depay, Wijnaldum en Blind schoven kris kras door Europa aan achter hun laptop. Zo'n beetje de eerste vraag die Van Gaal ze stelde: 'zie je het wel zitten als ik weer bondscoach word?' Met serieuze blik de zaal in kijkend: ,,Ik las ook de verhalen een jaar geleden. Spelers zouden toen tegen de KNVB heb ben gezegd dat ze mij niet wilden. Nou, ik ga natuurlijk niet trekken aan een dood paard.'' Maar spelers zeiden hem dat het niet zo is. ,,In alle eerlijkheid: ze zijn zonder uitzondering heel enthou siast. Drie van hen zeiden in het ge sprek: we hebben behoefte aan dui delijkheid.'' Die gaat hij geven. In de ogen van Van Gaal is er echt wel een goed Nederlands elftal te maken uit het huidige spelersaanbod. Een 'echt team', dat niet zo afgeschminkt hoeft te worden als op het EK en waarmee hij wat hem betreft inzet op het hoogste: ,,Mijn persoonlijke woensdag 18 augustus 2021 VOETBAL OLYMPISCHE SPELEN US OPEN MOUNTAINBIKE Van Gaal legt lat Maarten Wijffels Zeist 40 Tammy Abra ham verruilt Chelsea voor AS Roma. De 23-jarige spits heeft een con tract voor vijf seizoenen in Italië onderte kend. AS Roma betaalt 40 mil joen euro voor de aanvaller die de oplei ding van Chel sea doorliep. 2 Tweevoudig Tour-winnaar Tadej Pogacar doet op de EK wielrennen mee aan de tijdrit en de wegwedstrijd. De EK zijn van 8 tot en met 12 september in het Italiaanse Trente. I VfL Wolfsburg gaat in beroep tegen de regle mentaire uit schakeling in het toernooi om de DFB- Pokal. Trainer Mark van Bom mel wisselde tegen Münster geen vijf maar zes keer. O a 0) LOCISTf —VVV-topscorer Giorgios Giakoumakis M Een korte wandeling in de regen, met zijn assistenten Danny Blind (links) en Henk Fra- ser (midden). Louis van Gaal neemt een slokje tij dens zijn pre sentatie, waar bij hij liet zien nog geen spat te zijn veran derd. foto's anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20