Louis van Gaal 'Snelle opmars taliban niet zien aankomen' Plastic uit Zeeuws zeewier Elizaveta wil de watervervuiling aanpakken Bosbranden in Frankrijk Fabio Jakobsen is vereerd dat de KNVB hem opnieuw vroeg als bondscoach Walcheren 06 viv Nederlanders ontvluchten camping dankt medisch personeel en familie na ritzege in Vuelta ,,De situatie is zo dramatisch ver slechterd dat we nu spreken over een veel bredere groep mensen die in aanmerking moet komen voor asiel", aldus de D66-bewinds- vrouw. Ook de Tweede Kamer wil een ruimhartiger beleid voor 'elke Afghaan die voor Nederland heeft gewerkt'. Staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Asiel) zei in een Kamerdebat 'zeer welwillend' te kijken 'naar individuele schrij nende gevallen'. Zij en Kaag noem den ook mensen die bij hulporga- nisaties hebben gewerkt of journa listen hebben geholpen bij hun werk. Broekers-Knol wilde geen 'valse beloften' doen. ,,We hebben geen mogelijkheid om toezeggin gen te doen voor evacuatie van be- Onze verwachting was dat het Afghaanse leger meer weerstand zou kunnen bieden paalde mensen." Wel is er opnieuw een Neder lands toestel gestuurd om een aan tal Nederlanders, 36 Afghanen die op de Nederlandse ambassade werkten en 65 Afghaanse tolken met hun gezinnen, op te halen. Maar of de evacuatiepogingen luk ken, is uiterst onzeker. Kaag: ,,Er is geen garantie. Dat is de vreselijke realiteit." De bewindsvrouw zei dat er een risico is dat mensen het vliegveld niet kunnen bereiken. Dat bleek gisteravond maar weer eens toen een Navo-toestel dat door Nederland, Noorwegen en Finland naar Kaboel was gestuurd, vertrok zonder dat het voor Nederland mensen had kunnen meenemen. Dat meldde het ministerie van De fensie. Het kabinet erkende dat het de opmars van de taliban zwaar heeft onderschat. ,,We hebben het niet zien aankomen en we hebben de si tuatie verkeerd ingeschat", zei Kaag. ,,Het tempo van de opmars heeft de hele internationale gemeenschap verrast", stelde Kaag, die van een ramp sprak. ,,Onze verwachting was, dat is naïef gebleken, dat het Afghaanse leger meer weerstand zou kunnen of willen bieden." Kaag reageerde op kritiek van de Tweede Kamer. Het parlement eiste al begin juni van het kabinet dat alle Afghanen die voor de Neder landse krijgsmacht hebben getolkt en naar Nederland wilden naar ons land zouden worden gehaald. P3 en 6 woensdag 18 augustus 2021 PkJ- P23 Afghaanse helpers toch opgevangen Het kabinet wil alsnog bescher ming bieden aan alle Afghanen die gevaar lopen omdat ze ooit voor Nederland hebben gewerkt als tolk, maar ook als beveiliger, chauffeur of kok. Demissionair minister Sigrid Kaag van Buiten landse Zaken sprak van 'een verandering van kabinetsstand punt'. Hanneke Keultjes Niels Klaassen Den Haag —Sigrid Kaag, minister ZEELAND 2 Vrij warm weekend 20°C NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 11688 55530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1