Mallorca-drama wellicht door omstoten glas bier De avond zien vallen II 8 NIEUWS Mogelijk ook relatie met brandstichting in bedrijfspand Het Openbaar Ministerie in Rot terdam is inmiddels een groot scheeps onderzoek gestart naar de ontvoering en de onderschepte partij coke. Enige haast is daarbij geboden, want het mislukken van het transport van de 1899 kilo co caïne lijkt niet zonder gevolgen te blijven. Ruim anderhalve week geleden werd een 56-jarige man uit Hoofddorp ontvoerd. Toen de man nog vermist was, liet de poli tie al weten er vanuit te gaan dat de ontvoerders de verkeerde man hadden gepakt. De man die de ontvoerders eigenlijk hadden moeten hebben, heeft zich inmid dels gemeld bij de politie. Het gaat om een 59-jarige zakenman uit Al- blasserdam. De ontvoerde Hoofddorper dook vorige week 's nachts ge wond op in Delft. Hij bleek uit een auto te zijn gezet door de ont voerders. Enkele dagen eerder wa ren al zes mensen opgepakt voor de kidnap: drie Rotterdammers van 22, 22, en 30 jaar, een 31-jarige man uit Zwijndrecht, een 33-jarige man uit Dordrecht en een man van 30 jaar zonder bekend woon adres. Die mannen werden met groot machtsvertoon opgepakt in Gouda. In die stad werd ook hun bus teruggevonden. De 56-jarige Hoofddorper was toen nog spoor loos en voor zijn leven werd ge vreesd, totdat hij zelf opdook in Delft, waar hij was achtergelaten. De politie is dus nog op zoek naar meer verdachten van de ontvoe ring. i De zaak draait om 1899 kilo cocaïne, op 28 juli onderschept in haven Antwerpen Het Openbaar Ministerie liet za terdag weten dat het vermoeden bestaat dat de ontvoering te ma ken heeft met een partij cocaïne. Het zou gaan om 1899 kilo die op 28 juli 2021 is onderschept in de haven van Antwerpen. De drugs zaten verstopt in een container met bananen, afkomstig uit Ecua dor. De onrust die is ontstaan over die partij coke heeft nu ook gevol gen gehad in Alblasserdam en in Zwijndrecht, waar een van de kid nappers vandaan komt. Daar ging in de nacht van vrijdag op zater dag een bedrijfspand in vlammen op. Dat pand lijkt een link te heb ben met de zakenman uit Alblas- serdam. Op de politiecamera voor het pand - daar neergezet van wege een eerdere poging tot brandstichting - is te zien dat meerdere personen na de aanslag in een ander voertuig wegrijden. De politie wil 'ontkennen noch bevestigen' dat deze poging tot brandstichting iets te maken heeft met het onderzoek naar de ont voering van de man uit Hoofd dorp en de onderschepte partij coke in de Belgische haven. Dat zegt de 20-jarige Maarten*, een van de dertien getuigen die bij de politie een uitgebreide verkla ring hebben afgelegd. Hij was die bewuste week samen met een vriend op vakantie op Mallorca. In de buurt van de immer drukke boulevard, die de Span jaarden S'Arenal noemen, was het die avond in juli al langer rumoe- rig, vertelt Maarten, die anoniem wil blijven. ,,Op elke straathoek van de boulevard stond politie, en dat de hele week lang.'' In een van de vele Nederlandse feestkroegen ontstond een ruzie, om iets onbenulligs. Maarten was daar ook. ,,Het was eigenlijk best gezellig, tot er vlak bij de bar een glas bier uit iemands handen werd geslagen. Er ontstond een enorme ruzie tussen twee groepen.'' De vriendengroep van Carlo uit Waddinxveen was een van die be trokken partijen, zegt Maarten. ,,Ik herkende die jongen later toen ik hem buiten op de grond zag lig gen. Welke rol hij of zijn groep heeft gespeeld in het conflict, durf ik niet te zeggen. Maar ik weet wel dat veel jongeren opgehitst wer- den na dat conflict in het café. Meerdere groepen kwamen daarna poolshoogte nemen. Voor het café werd geroepen dat het er gens op de boulevard knokken zou worden.'' Een deel van de groep Gooise verdachten, zou zich daar buiten in de ruzie hebben gemengd. Carlo werd in elkaar geslagen en eenmaal op de grond herhaalde- Het had heel anders kunnen aflopen, als wij ons ding hadden kunnen doen lijk tegen zijn hoofd geschopt, waardoor hij hersenletsel opliep en later overleed. ,,Iemand riep dat hij zijn tong had ingeslikt'', zegt Maarten. De twintiger heeft ervaring met EHBO en beveiliging en wilde eerste hulp verlenen. ,,Maar de po litie was er snel bij en hield alle omstanders met de wapenstok op afstand. Ik denk dat het heel an ders had kunnen aflopen, als wij gewoon de kans hadden gekregen om ons ding te doen. Nu duurde het een tijdje tot ambulanceperso neel ter plaatse kwam en eerste hulp werd geboden.'' Inmiddels zijn drie verdachten opgepakt. IN QUARANTAINE DAG 520 ik zat in de stoel, die ik in het ver ste hoekje van de tuin had neerge zet. Het was tegen negenen en al aan 't schemeren. De kleintjes waren voorgelezen door hun moeder. Ook al kunnen ze allebei zelf lezen, dat is toch wel het toetje van de dag. Ze kwamen nu naar beneden om hun tanden te poetsen. Ik hoorde ze de trap af hollen, want alles is van hout in ons Duitse huis. Nu waren ze in de badkamer, die beneden is. 'Papa, waar ben je?' 'Hier!' Al tandenpoetsend kwamen ze de tuin ingelopen. 'Wat doe je daar?' 'Ik ga kijken hoe het donker wordt.' 'Oh.' Tegen elf uur kwam de oudste nog even terug de tuin in, kon niet sla pen. Ik nam haar op schoot en samen keken we naar de sterren die inmid- Ik nam haar op schoot en samen keken we naar de sterren dels de hele hemel vulden. Het was zo'n avond waarop je als leek pro beert het melkwegstelsel uit te leg gen maar feitelijk niet veel verder komt dan: 'Veel hè.' Zo'n vakantie was het dus, dat je de tijd neemt om de avond te zien vallen. Een van de vele zwoele avon den in weken vol Uno en Qwixx spe len en soms even een boek lezen. Da gen waarop de belangrijkste beslis singen zijn in welk leuk dorp je kof fie en limonade gaat drinken, met taart natuurlijk. Om onderweg zo maar even te stoppen bij een imker om honing te kopen. Avonden waarop je na het eten nog even een ritje maakt om herten te zien. Om de volgende ochtend onderweg naar de bakker in een dorp verderop zomaar overvallen te worden door een rotte wilde zwijnen die de weg oversteekt. Ademloos wachtend en tellend: ne genentwintig, dertig! Zo'n vakantie dus, waar vooral een ding afwezig was, dat onze oudste onder woorden bracht toen we uit eindelijk terugreden: 'Ik heb de hele vakantie niet aan corona gedacht!' maandag 16 augustus 2021 OM: Partij coke leidde tot vergisontvoering Afgelopen weekend ging in Zwijndrecht een leeg be drijfspand in vlammen op. Inzet: arresta tieteam in Gouda. foto's FOTOPERSBURO BUS- INK, AS MEDIA Een grote partij onderschepte cocaïne in de haven van Ant werpen is zeer waarschijnlijk de aanleiding geweest voor de ontvoering van een onschul dige 56-jarige Hoofddorper in het Noord-Hollandse Cruquius. Die kidnap én een brand zater dagnacht in Zwijndrecht lijken verband te houden met elkaar. Victor Schildkamp Rotterdam De gewelddadige dood van de 27-jarige Carlo uit Waddinx- veen op het Spaanse eiland Mallorca was mogelijk het ge volg van een uit de hand gelo pen ruzie over een omgestoten drankje in een feestcafé. Sebastiaan Quekel Rotterdam - Getuige *Maarten is een gefingeerde naam, zijn echte is bij onze redactie bekend. GO Frank Poorthuis Frank Poorthuis schrijft dagelijks over het gezinsleven tijdens co rona. Ze accepteren alles nog als ze 6 en 8 zijn, maar de oudste heeft al wel de leeftijd dat je haar hoort denken: 'Raar!' Ze kregen een nachtzoen en ik ging verder de avond zien vallen. Tegen half tien was er ineens die ene ster. En zoals dat gaat, toen ik nog een keer met m'n ogen knipperde waren er drie en toen tien en daarna kon ik ze al niet meer tel len. Reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8