Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! Activeer nu gratis PZC.NL/GOALALERT 10 SPORT Demeulemeester voorop in Axel Broer en zus pakken dubbelspelzege Rowan Traas (17) stopt al bij Sparta Zierikzeese neemt vorm mee uit Tokio In de sterkste klasse van de tweede Open Be kercross in Axel, de 250/500 cc licentiehouders, was de Belg Greg Demeulemeester het snelste in beide manches. De strijd om de tweede plaats was vooral in de eerste heat ongemeen spannend. Het venijn zat helemaal in de staart, toen de Brabander Ryan de Beer uit Made op het laatste stukje voor de finish de tweede plaats pakte. Dat ging ten koste van de met een lekke band tobbende Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen en diens plaatsgenoot Mats Leeuwesteijn. In de tweede manche leek Van Maaren op weg naar de tweede plaats. Hij kwam echter jam merlijk ten val en verdween naar de achter hoede. Bart Klijn uit Ouddorp werd nu tweede. In het 40e De Kroon Smash tennistoernooi te Sint-Jansteen boekten Margot Martens (30) en haar jongste broer Wout (20) hun tweede eindzege in de mixed-3, na de eerdere eerste prijs in Hulst. Tegen Nathalie de Schepper en Bernd van Broekhoven moest de supertie break nog uitkomst brengen, maar daarna was er tegen Inèz de Bruijn en Sebastiaan Mille- naar geen houden meer aan: 6-2 6-0. ,,Ik had een paar jaar geen toernooien meer gespeeld, maar een forehand of een backhand slaan ver leer je niet. Wel mis je natuurlijk conditie en wedstrijdritme", vertelde Margot Martens, die in het verleden de 2-speelsterkte had. Wout Martens was eerder ook al nummer één in Sint-Jansteen geworden in het enkel-3. Te gen Maxime van Eenennaam revancheerde hij zich voor het verlies in Hulst. Pas op het acht ste matchpoint was het raak: 7-5 6-7 (8-10) 6-3. Zonder een officiële wedstrijd te hebben ge speeld, is aanvaller Rowan Traas uit 's-Heeren- hoek alweer vertrokken bij Sparta Rotterdam, waar hij sinds kort deel uitmaakte van de On der 18. Begin februari kreeg Traas te horen dat hij wel kom was bij de club. Vervolgens trainde hij elke donderdag mee op Het Kasteel, om alvast kennis te maken met de club, de faciliteiten, mensen en werkwijze. De snelle aanvaller be gon in Rotterdam aan de voorbereiding op het huidige seizoen, maar dat was van korte duur. ,,Ik heb er goed over nagedacht'', aldus Traas. ,,Elke dag vier uur reizen met het openbaar vervoer was voor mij toch net iets te veel." Koole De Vries Roeland van Vliet Novi Sad Terpstra (30) steekt in een bloed vorm. In Tokio piekte ze al met haar topnotering achter drie Zwitserse vrouwen en één groot Hongaars ta lent. Een week geleden won ze een kleine UCI-wedstrijd in Tsjechië en in Servië oogde ze ook nog heel fris. Op een soort stadsparkoers in Novi Sad - er werd gereden op en rondom een fort in plaats van op een berghelling - nestelde Terpstra zich meteen op kop. Ze gaf gas en trok het deelnemersveld uit elkaar. Ze kreeg een aantal mountainbi- kesters met zich mee, onder wie Pauline Ferrand-Prévot en Anne Tauber, die uiteindelijk derde werd en het Oranje-feestje compleet maakte. Terpstra finishte uiteindelijk na ze ven rondes op 1 minuut en 18 se conden van de Fran^aise, die haar halverwege de race achter zich liet. Over twee weken komen ze elkaar weer tegen in Val di Sole, waar dan het WK is. Daar zal ook Jolanda Neff, de olympisch kampioene, weer aan de start staan. Middelburger Milan Vader, die in 2019 nog brons greep op het EK, liet dit keer het toernooi aan zich voor bij gaan. Hij achtte het verstandiger om wat extra trainingsdagen te ma ken voor het WK. Hij zit op hoog testage in Italië. VRIENDEN LOTERIJ maandag 16 augustus 2021 MOTORCROSS PLAATS VOETBAL 4 De familie Koole uit Zoutelande heeft zich uitste kend geweerd in een triatlon in Giesbeek. Moe der Chantal was de snelste in de 1/8 triatlon in de categorie D40 in 1.22.35, goed voor de tweede plaats overall. Bij meisjes D10 won dochter Lisa de 1/16 afstand in 9.41,47. Broer Stijn werd tweede H14 in 9.31,39. Vader Niels finishte op plaats 6 in 1.21.35 op de 1/8 H50. Wouter Ver- straate uit West- kapelle kwam in de 1/8 triatlon met 1.07.30 vijf minuten tekort voor winst bij senioren. 5 Mountainbike ster Didi de Vries uit Wilhel- minadorp is gis teren vijfde ge worden bij de wereldbeker wedstrijd elimi nator in Ouden aarde. Ze slaagde er op het Belgische stadsparkoers niet in om de fi nale te halen, maar won wel afgetekend de kleine finale. Anne Terpstra hoeft in Novi Sad alleen Pauline Ferrand-Prévot voor te laten gaan. foto belga Weer EK-zilver voor Terpstra Drie weken na haar vijfde plaats op de Olympische Spelen heeft mountainbikester Anne Terpstra zilver gepakt op het Europees kampioenschap in Novi Sad. Net als in 2020 moest de voormalige Zierikzeese alleen de Fran$aise Pauline Ferrand-Prévot voor zich dulden. eredivisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49