Geslaagde machtsgreep Van Dijke in de Ronde van de Toekomst Baldé naar WK in Hawaii 11 Kerkhove verliest in halve finales Even na vier uur gaf burgemeester Margo Mulder het startschot voor de derde editie van de 15 van Wol phaartsdijk. Zij werd daarbij verge zeld door Ellen van Langen, de olympisch kampioene van 1992 op de 800 meter. Zij zijn goede kennis sen van elkaar. Na doorkomst van de aanloop ronde net onder de negen minuten was het al duidelijk dat een record er niet in zat. Aan kop liep wel Roy Hoornaar, samen met Lucas Nieuwboer en Yunis Stitan. Daar achter zaten de winnaar van 2019, Maarten de Nys, en Ricardo Sint Nicolaas. Vervolgens kwam er een groep van tien met onder anderen Tim Pleijte, Okbazgi Kidane, Erwin Harmes, Roy Werner en Peter Bie- wenga. In de vierde ronde stapte Nieuw- boer uit en moest Hoornweg het nog zo'n zes kilometer alleen doen. Op de meet bleef hij net een se conde onder de 47 minuten. Toch was Hoornaar redelijk tevreden: ,,Het record van 44.11 is voor mij nog wat te snel. Maar over een paar jaar en met een paar goede hazen moet het mogelijk zijn", zei hij. Verrassing Yunis Stitan verraste met de tweede plaats, vooral omdat hij zich de laatste tijd richt op de kor tere afstanden als de 800 en 1500 meter. ,,Ik ben maar uit een groepje weggelopen omdat niemand de kop wilde doen", liet hij weten na zijn finish in 49.26 minuten. De Nys finishte op plek drie in 49.52, op enkele seconden gevolgd door Tim Pleijte. ,,Het gaat goed met de conditie", liet de Vlissinger weten ,,Maar het is nog net niet genoeg voor de Kustmarathon." Bij de vrouwen stond er geen maat op de laatste winnares van de Kustmarathon, Samantha Luitwie ler. De Vlissingse bleef met 55.06 wel ruim boven het record van Irma Heeren. Josien Scheepens fi nishte net boven het uur als tweede. Leonie Ton uit Wissen- kerke, die alle loopjes aanpakt in haar voorbereiding op de Spar- tathlon, werd derde. De 21-jarige Van Dijke, normaal rij dend voor Jumbo-Visma, begon vrijdag met een derde plaats in de proloog, steeg zaterdag naar de tweede plaats in het algemeen klas sement en maakte gisteren nog een stapje omhoog. De tijdritspecialist - hij is de Nederlands kampioen bij de beloftes - kwam met de Oranje- ploeg uit op 30.41 minuten. Noor wegen gaf 24 seconden toe. De Noord-Bevelander staat nu vijf seconden los van de nummer twee, landgenoot Casper van Uden. Marijn van den Berg is de nummer drie. Samen kunnen ze de komende dagen hun topposities gaan verde digen. De Ronde van de Toekomst (Tour de l'Avenir) staat internationaal zeer hoog aangeschreven. Tadej Po- gacar en Egan Bernal waren in de voorbije jaren al eindwinnaars. La ter zegevierden zij in de Tour de France. De komende week komen er nog wel pittige etappes aan met veel hoogtemeters. Shirin van Anrooij vond zichzelf gisteren na de laatste etappe van de Ronde van Noorwegen terug op de 23ste plaats van het algemeen klas sement. In het jongerenklassement was de negentienjarige Kapelse de nummer drie. De Bevelandse wielrenster van Trek-Segafredo zag in de slotetappe haar ploeggenote Chloe Hosking winnen. Ze finishte ze op 25 secon den als 59ste. Nick van der Lijke sloot de Ronde van Denemarken af als nummer vier. De Middelburger was zaterdag de nummer 14 in de afsluitende tijdrit over 10,8 kilometer. Hij gaf 36 tellen toe op winnaar Remco Eve nepoel, die ook de ronde op zijn naam schreef. Tim van Dijke uit Colijnsplaat werd elfde in de tijdrit (op 34 seconden) en vond zich op plek 43 terug in het eindklasse ment. Sjaak Sinke Kuopio Aanvankelijk dacht Baldé zater dag het WK nét mis te lopen. Door een tijdstraf van één mi nuut - ze had haar helm op haar fiets laten hangen bij de wissel naar het lopen - greep ze name lijk naast de overwinning in de leeftijdscategorie 35-39 jaar. En van tevoren had ze te horen ge kregen dat ze moest winnen om naar Hawaii te mogen. Gisteren bleek echter dat toch ook de nummer twee een startbewijs aangeboden kreeg. Na 3,8 kilometer zwemmen lag Baldé vijfde in haar categorie. Bij het fietsen rukte ze op naar de eerste plaats. De afsluitende marathon was door de regen, de kou en maagproblemen geen pretje, maar toch hield ze stand aan kop en finishte ze in 10.18.12 uur. Door de penalty zakte de Walcherse naar de tweede plaats, waardoor ze meteen het recht op een startbewijs voor het WK in Hawaii leek te verspelen. De Finse Sanna Paavalainen zat nu 41 seconden vóór haar in plaats van 19 tellen nS haar. Monique van den Broecke uit Aardenburg en Tony Seen uit Groede finishten met 11.44.09 en 11.45.08 dicht bij elkaar. Dennis Heilbron uit Grijpskerke verliet de race tijdens het lopen. LANDISVILLE Voor tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove was zaterdag de halve finale het eind station bij het 100.000 dollar- toernooi in Landisville. De 29-ja- rige Zierikzeese moest die wed strijd ook wel heel kort na een zware kwartfinale - een drieset ter van tweeënhalf uur - spelen. Pattinama-Kerkhove klopte aan het einde van de zaterdag middag (Nederlandse tijd) de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia. Ze verloor de eerste set via een tiebreak, maar knokte zich daarna terug. De tweede set haalde ze met 6-4 naar zich toe en de derde zelfs met 6-1. In de halve eindstrijd trof de Zeeuwse een paar uur later al meteen de Belgische Greet Min nen. Met de eerdere partij nog in de benen kon Pattinama-Kerk- hove niet voor een verrassing zorgen. Ze verloor kansloos van de nummer 113 van de wereld: 6 3 6-1. Zelf staat ze 159ste, maar na haar goede week in het oosten van de Verenigde Staten gaat ze wel weer stijgen. maandag 16 augustus 2021 Parkoersrecords op '15' blijven nog overeind Organisator Diederik Geijs had gehoopt dat Roy Hoornweg het parkoersrecord van Tonnie Dirks van 44.11 minuten kon verbete ren. Door de warmte had de at leet van AV Passaat echter een kleine drie minuten meer nodig dan de voormalig topatleet in 1993. Sjaak Sinke Wolphaartsdijk De Vlissingse atlete Samantha Luitwieler wint de 15 van Wol- phaartsdijk met ruim verschil. FOTO MARCELLE DAVIDSE Burgemeester Margo Mulder en olympisch kampioene Ellen van Langen in Wolphaartsdijk. foto huib boogert Mick van Dijke uit Colijnsplaat is de nieuwe leider in de Ronde van de Toekomst, een negen- daagse, Franse etappekoers voor de grootste talenten. Hij won gisteren met Nederland de ploegentijdrit van 26,8 kilome ter, waardoor hij de Noor Soren Waerenskjold passeerde. Roeland van Vliet Vlissingen Triatlete Nelleke Baldé mag naar het WK in Hawaii. De Grijpskerkse heeft gisteren het ticket voor de wedstrijd, dat ze zaterdag bij een wed strijd in Finland verdiende, geaccepteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43