(F) 0-0 Q O O) CD O Speler foutief ingeschreven 9 Derdedivisionist speelt tachtig minuten tegen tien man. Ondanks een man meer op het veld krijgt de thuisploeg Sportlust'46 niet op de knieën: 0-0. DERDE DIVISIE GOES-SPORTLUST'46 Nieuwkoop zet van Gianni Tiebosch te verzilveren, maar raakte de lat. ,,Ik moest een soort tackle maken om de bal te kunnen ko men. Daardoor raakte ik 'm met de bui tenkant van mijn voet." Goes Het grote probleem tijdens de voorbe reiding van Goes was het creëren van kansen. Ook tegen Sportlust'46 had de thuisploeg moeite met het vinden van openingen. Een aantal keer lukte het om gevaarlijk te worden. Vervolgens ontstond er een nieuw euvel: het be nutten van mogelijkheden. Trainer Kevin Hollander staarde na afloop voor zich uit. ,,Het is nu aan de jongens. Ik kan handvatten blijven aan reiken, maar ik kan de bal niet het doel in lullen. De kans van 'Clinck' vlak voor tijd moet echt tussen de palen gescho ten worden." Invaller Huib van Hecke zette de Belg Guillaume Clinckemaille - eve neens vers in het veld gekomen - in de 93ste minuut alleen voor de keeper. De spits haalde de trekker over, maar schoot de bal voorlangs. Een half uur eerder kreeg Sylvio Hage - hij kreeg de voorkeur in de punt van de aanval - een vergelijkbare mo gelijkheid. De aanvaller leek een voor- Mensen zeggen soms dat het lastiger is om tegen tien man te voetballen De twintigjarige spierbundel moest een kwartier voor tij d geblesseerd naar de kant. ,,Sylvio met kramp, dat ge beurt niet vaak", lachte hij na afloop. ,,Ik denk dat ik veel energie in de wedstrijd gestoken heb. Voor mijn gevoel heb ik geen moment stilge staan." Hage is aan zijn tweede periode bij Goes bezig. Na een kort verblijf bij Kloetinge keerde hij deze zomer terug bij de derdedivisionist. ,,Ik ben fitter en mentaal sterker geworden. Twee jaar geleden luisterde ik naar niemand. Nu accepteer ik het als ik op mijn plek ge zet wordt. Ook liet ik mijn kop snel hangen. Tegenwoordig sta ik er direct weer." Rode kaart Bijna het gehele duel voetbalde Goes tegen tien man. Na tien minuten spe len kreeg Sportlust'46-verdediger Flo- ris Mulder rood. Hij vloerde Hage, die doorgebroken was. De scheidsrechter trok rood en gaf de Goesenaren een vrije trap. Tiebosch trapte de bal tegen de lat. Na het moment veranderde de wed strijd, zag Hollander. ,,Ze gingen met twee blokken van vier spelen. Zij wilden de nul houden, wat heel lo gisch is. Onze taak was: simpele din gen doen, het baltempo hoog houden en de bal snel verplaatsen van links naar rechts." De oefenmeester constateerde dat zijn spelers daar niet goed in slaagden. ,,We gingen te geforceerd opzoek naar de bepalende bal. Mensen zeggen soms dat het lastiger is om tegen tien man te voetballen. Dat is natuurlijk niet zo. Anders was ik ook wel met tien man gestart." Vijf minuten voor tijd kregen de be zoekers nog een mogelijkheid om de volle winst te pakken. Quincy Arends torende boven iedereen uit bij een hoekschop. Matthew Lentink tikte de kopbal uit de bovenhoek. PLAATS Riad Elloukmani zou za terdag bij Goes in de basis starten tegen Sportlust'46. Toch was zijn naam niet op het wedstrijdformu lier te vinden. ,,Vrijdag kreeg ik te horen dat er ruis op de lijn was", vertelde trainer Kevin Hollander. Er stond een 'blokkade' open, meende de van Baronie overgeko men aanvaller. ,,Volgens Baronie moest ik nog contributie betalen, maar dat klopte niet", aldus Ellouk- mani. ,,Na de oefenwedstrijd tegen ASWH is dit opgelost." Desondanks mocht hij niet voetbal len. Doordat de omzetting na de overschrijvingstermijn van 15 juni plaatsvond, werd de Noord-Braban der automatisch in de B-categorie ingeschreven. Dat betekent dat hij alleen bij een recreatief elftal mag spelen. Hollander nam vrijdag contact op met de KNVB. ,,Ze zeiden dat we alle bewijslast moesten opsturen. Ze verzekerden me dat het goed zou komen, maar niemand heeft ons te ruggebeld." De Walchenaar baalde enorm. ,,Ik ben behoorlijk pissig. Het maakt me niet uit wie er schuldig is. Het is vooral frustrerend dat we het zo laat wisten. Met de wetenschap van nu had ik tijdens de laatste training an dere accenten kunnen aanstippen." Bij Goes verwacht men dat de pro blemen binnen afzienbare tijd ver holpen zullen zijn. ijm i«mn 1 UT* maandag 16 augustus 2021 GO 2-1 Voetballer Bart Nieuwkoop be leeft een droom- start bij Royale Union Saint Gil- loise. De Thoolse verde diger hand haafde zich za terdag met zijn Brusselse club aan kop in de Jupiler Pro League, de hoogste divisie in België. In eigen huis werd met 2-0 gewon nen van Kortrijk, dat ook voortva rend aan het seizoen was be gonnen. Nieuwkoop, die overgekomen is van Feyenoord, is (nog) geen basisspeler bij de gepromo veerde club. Wel valt hij elke week in de tweede helft in. Tegen Kortrijk kwam hij in de 77ste minuut in het veld. Kortrijk stond toen al een tijd met tien man na een di recte rode kaart. Goes scoort zelfs in overtal niet Len Wolters -Kevin Hollander Opstellingen Lentink Antonioli Klap Verhagen Roemeratoe Mulder Maipauw Heideman De Kok Jansen Hollemans Van Zoest Mbikulu 68. Arends Tiebosch Nguyen 69. Clinckemaille Kabwe Manengela 69. Van Hecke Hage 75. El Ouazzani Berkvens 68. Van der Veer Van Hussen Bendadi Issarti 46. Sieders Van der Weijden 78. Meiring Scheidsrechter: B. van Kommer Toeschouwers: 400 r;v* - i VVi'f f. vypmti.1 (V' i«V'. 1- -nft m Jelle Klap in actie met Goes tegen Sportlust'46. foto marcelle davidse a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41