6 Podium Tauber en Terpstra Evenepoel in stijl naar winst Van Vleuten blijft winnen Fabio Jakobsen was in Burgos heel dicht bij de overwinning in de tweede etappe van de Vuelta. Het zorgde voor nóg meer overtuiging bij de Nederlandse sprinter, waar hij zijn vertrouwen voorafgaand aan de race nog met enige voorzichtigheid uitsprak. Dit resultaat geeft me het vertrouwen dat een overwinning mogelijk moet zijn in de komende dagen WIELRENNEN 76STE VUELTA A ESPANA ,,Als het niet lukt, is dat niet het einde van de wereld", had hij daags voor de start van de Vuelta gezegd. Fabio Jakobsen leek zich er bijna voor te verontschuldigen dat hij al weer met winnen bezig was. Maar iets meer dan een jaar na zijn horrorcrash in de Ronde van Polen was dat wel het geval. En geef hem eens ongelijk. Hij had in de Ronde van Wallonië al laten zien dat hij het weer kon. Dat de Ronde van Spanje, de derde grote ronde van het seizoen, toch wel een serieus niveau hoger is dan die wedstrijd in het zuidoosten van België maakte wat hem betreft niet zo veel uit. Jakobsen probeerde er nuchter mee om te gaan, maar durfde tóch uit te spreken dat hij bij de topfavorieten zou horen voor de winst in de tweede rit. ,,Zeker als sprinter wil je ritten winnen in de grote rondes", uitte hij zijn ambi ties. ,,Die overwinningen tellen zwaar." Maar daadwerkelijk winnen? Dat zou, zo kort na zijn rentree, zo kort nadat hij herstelde van het zware letsel dat hij begin augustus 2020 in Polen opliep, toch zeker nog wel te vroeg komen? Nou, in Burgos, waar de tweede etappe van de Vuelta eindigde, was hij er akelig dichtbij. In een massasprint waarbij hij in de slotfase de slipstream van zijn lead- out verloor, werd hij uiteindelijk maar nipt geklopt door de Belg Jas per Philipsen. Door zo dicht bij de overwinning te komen, onderstreepte Jakobsen andermaal dat hij nu alweer tot veel in staat is. Het zorgt bij de 24-jarige sprinter zelf weer voor meer over tuiging. ,,Dit is toch een goed resul taat en het geeft me het vertrouwen dat een zege mogelijk moet zijn in de komende dagen", zei hij na de etappe via de officiële kanalen van zijn ploeg Deceuninck-Quick Step. En ondanks dat hij van tevoren had aangegeven dat 'niet winnen' geen ramp zou zijn en hij toch vooral wilde genieten van zijn te rugkeer op het hoogste podium, baalde hij er flink van dat hij net naast de ritoverwinning had gegre pen. ,,Ik ben teleurgesteld", was zijn duidelijke conclusie. Jakobsen: ,,De sprint was niet perfect, want ik moest een flinke inspanning leveren om de renner voor me in te halen op 200 meter van de finish. Daardoor verloor ik wat snelheid." Raak Het is duidelijk: het beetje voor zichtigheid dat hij vrijdag nog had, is nu wel weg. De komende dagen moet het wat hem betreft maar weer eens raak zijn. Hij gaat er normaal gesproken ook kansen voor krijgen. Misschien morgen in de derde etappe, al zou de rit naar Molina de Aragón nog weleens iets te lastig kunnen zijn voor veel sprinters. Woensdag ziet er wat dat betreft meer uit als een uitgelezen kans voor Jakobsen. Als hij dan weer in de sprint wordt geklopt, zal hij het ook dan niet als het einde van de wereld zien. Maar zijn teleurstelling over zijn tweede plaats in Burgos ver raadt wel dat zijn hunkering naar zeges alweer net zo groot is als voorheen. maandag 16 augustus 2021 WISSEL NOVI SAD De Nederlandse mountainbikesters Anne Terpstra en Anne Tauber zijn als tweede en derde geëindigd op het EK in Novi Sad. De titel was net als vorig jaar voor de Frangaise Pauline Ferrand- Prévot, die ook regerend wereldkampioene is. Terpstra werd, op ruim een minuut, net als vorig jaar tweede. Een kleine drie weken geleden finishte ze op de Spelen in Tokio als vijfde. Bij de mannen won de Zwitser Lars Forster. David Nordemann kon niet meestrijden om de titel. Hij werd negentiende. FREDERIKSBERG De Belg Remco Evenepoel is in stijl winnaar geworden van de Ronde van Denemarken. In de afsluitende tijdrit over 10,8 kilometer was hij de snelste. Evenepoel had in het klassement bijna twee minuten voorsprong op de Deen Mads Pedersen. Mike Teunissen klom dankzij een sterke tijdrit naar de derde plaats. Nick van der Lijke werd vierde. Julius van den Berg won de slotrit in de Ronde van Polen. Hij troefde zijn medevluchters af. De Portugees Joao Almeida won de ronde. Beste Nederlander was Pascal Eenkhoorn: tiende. HALDEN Annemiek van Vleuten heeft ook de Ladies Tour of Norway gewonnen. De renster van Movistar had zaterdag de leiderstrui veroverd en werd gisteren niet meer bedreigd. De winnares van de gouden medaille op de olympische tijdrit won de derde etappe, een rit over 145 kilometer van Stage Drammen naar Norefjell, solo. In het eindklassement hield Van Vleuten een marge van 39 tellen op de Zuid-Afrikaanse Ashleigh Moolman. De Amerikaanse Kristen Faulkner werd derde. De vierde etappe was een prooi voor de Australische Chloe Hosking, die terug keerde na lange afwezig heid vanwege corona. Fabio Jakobsen (uiterst links) wordt in Burgos net geklopt door Jasper Philipsen (uiterst rechts). foto cor vos Winst voor Jakobsen Marijn Abbenhuijs Burgos - Fabio Jakobsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38