Alles is opeens anders bij FC Utrecht 'Omdenken' Schmidt blijft voer voor discussie 5 Mark van Bommel had toen geen enkele dreiging in de diepte. En wat ook ontbrak: slagkracht op het mid denveld. De huidige Manchester United-ster Bruno Fernandes blies in zijn eentje het duo Rosario-Hen- drix omver. Ook dSt wil PSV nu an ders doen met de slimheid, de rijp heid en de power van spelers als Van Ginkel, Götze, Sangaré en Pröpper. Pröpper deed zaterdag ritme op in plaats van Van Ginkel, die be wust het kunstgras van Heracles meed. Invaller Götze had een aan deel in de 0-2 van Madueke. De Duitser wacht woensdag een pres tige-duel met een oude bekende. Met Benfica-middenvelder Julian Weigl speelde Götze samen bij Bo- russia Dortmund. ALMELO Roger Schmidt deed het vorig sei zoen al meerdere keren. En zaterdag in Al melo opnieuw: hij liet een aantal van zijn beste spelers niet het eerste deel van een wedstrijd afwerken, maar bracht ze als in vallers in deel twee. Tegen Heracles begonnen slechts vier man die zeker midweeks tegen Benfica gaan star ten. PSV eindigde in Almelo met (minstens) zes man voor wie dat geldt. Schmidt: ,,Ik heb al vaker gezegd: ik heb geen A- of B-groep. Een seizoen speel je niet met maar veertien man. In het eerste uur hebben we in ons drukke schema met verse krachten gestre den tegen een tegenstander die dan ook nog fris en fit is. Na een uur komt er altijd meer ruimte en heb ik vijf wissels om daar als coach iets mee te doen. We hebben een moeilijke uitwedstrijd gewonnen en zestien man in totaal kunnen betrekken bij zo'n duel. Vijf wissels? ik ben groot fan. Ik hoop dat die regel voor altijd blijft. Ook ter be scherming van spelers in een steeds vollere kalender.'' Een fris en ingespeeld FC Utrecht maakte gisteren na een goede voorbereiding ook indruk tegen Sparta (4-0), waarmee de voortekenen voor dit seizoen zeer positief zijn. Bijna anderhalf jaar was Stadion Galgenwaard een leeg bastion, met slechts een enkele keer een pluk supporters op de tribune. De laatste keer dat het echt vol zat, was in maart 2020 tegen.Sparta. Toen werd het 5-1 en was FC Utrecht zwanger van verwachting, halsreikend uitkijkend naar de be kerfinale die uiteindelijk nooit ge speeld zou worden. Gisteren leek alles weer even normaal, met en thousiast publiek, een stralende zon en ook gewoon weer een ba sisplaats voor Mark van der Maa- rel. En Quinten Timber die op de fiets naar de club kwam voor zijn eredivisiedebuut, Frans van Seu- meren die een keer niet de enige supporter was die zijn FC Utrecht steunde in het stadion. Maar be halve de opluchting van een nor male middag in Galgenwaard be- Eén zwaluw maakt natuurlijk nog geen zomer klijft ook de frisheid van dit Utrecht, dat met overmacht afre kende met Sparta door doelpun ten van Adam Maher, Van der Maarel, Anastasios Douvikas en Simon Gustafson. Ambitieuze teksten Nooit won de club een openings duel met zulke grote cijfers. Een aannemelijk verschil met vorig jaar, toen er na alle ambitieuze teksten meteen druk ontstond toen er in de eerste wedstrijd niet gewonnen werd van VVV-Venlo. Dit jaar is alles anders, heeft de grootspraak plaatsgemaakt voor bescheidenheid en wijzen de technische mensen binnen Utrecht vooral op stabiliteit. Het grote doel is om de goede tweede seizoenshelft van vorig jaar door te trekken naar de nieuwe compe titie. Hoewel één wedstrijd geen reden mag zijn om overhaaste conclusies te trekken, zijn de eer ste voortekenen goed. Wat in de voorbereiding al vaak te zien was, kwam er ook tegen Sparta uit. Je ziet patronen en auto matismen. Het oogt frivool, vol aanvallende intenties. Adam Ma- her domineert het middenveld, net als de tweede helft van vorig seizoen. ,,Op zich ben ik niet ver rast, want veel van wat we tegen Sparta deden, heb ik in de voorbe reiding ook gezien", vertelde trai ner René Hake. ,,Eén zwaluw maakt natuurlijk nog geen zomer, maar we winnen wel weer van een goede tegenstander met goed spel. Nu zal moeten blijken of dat over een langere periode gaat luk ken." ,,Structuur en vastigheid geeft vertrouwen", oordeelde Van der Maarel, die door de blessure van Tommy St. Jago weer basisspeler is en prompt tot man van de wed strijd werd uitgeroepen. ,,We we ten wat we van elkaar kunnen ver wachten en dat geeft een goed ge voel." maandag 16 augustus 2021 GO nodig tegen Benfica De Portugees laat zich nu beter zien bij PSV dan in zijn eer ste periode in Eind hoven. FOTO PROSHOTS/RON JONKER PSV-coach Roger Schmidt is blij met vijf wisselmogelijkheden. foto anp Tim Reedijk Utrecht FC Utrecht viert de ruime zege met de supporters. FOTO PROSHOTS/STEFAN KOOPS —René Hake

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37