Steekpartij in duinen, man ernstig gewond Top 3 maakt indruk President is gevlucht, chaos bij repatriëring ambassadepersoneel van de o massaal Walcheren Seizoenstart Ajax, PSV en Feyenoord belooft wat voor de rest van het seizoen sport 1 t/m 5 Bij een steekpartij in de duinen bij Breskens, in de omgeving van de Walendijk, is gisterochtend een 23- jarige man uit Breskens ernstig gewond geraakt. De gewonde man is 'in zorgwekkende toestand' per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De melding dat hij was neergestoken kwam gisteren om 04.35 uur binnen. Agenten vonden het slachtoffer op de duinovergang bij de Zeeweg. De politie hield na het steekincident zes mensen aan. Twee jongens die in het duingebied waren, zijn kort na hun aanhouding vrijgelaten. Op een camping in de buurt werden vier verdachten aangehouden: twee 17- jarige meisjes uit Oostburg en twee jongens (16 en 17 jaar) uit Maastricht. De meisjes werden gisteren aan het begin van de middag weer vrijlaten. Zij zijn niet langer verdacht, meldde de politie. De twee jongens zitten nog wel vast. Volgens ondernemers is er al langer sprake van overlast en incidenten door jongeren in de omgeving. In het presidentiële paleis in Kaboel claimden vertegenwoordigers van de taliban de overwinning door het uitroepen van het 'Islamitisch Emi raat', was te zien op beelden die zender al-Jazeera uitzond. Kort voordat de taliban van hun leiders het bevel kregen vanuit de buitenwijken naar het centrum op te trekken, vluchtte president Ashraf Ghani het land uit. Hij zou naar de Oezbeekse hoofdstad Tasj- kent zijn gevlogen. Na zijn vertrek begonnen onderhandelingen over een vreedzame machtsoverdracht. Kaartenhuis Kaboel was de allerlaatste prooi van het offensief waarmee de taliban Afghanistan in recordtempo heb ben veroverd. De pro-westerse re gering met haar veiligheidsapparaat stortte als een kaartenhuis in elkaar, ruim voor de officiële datum waarop de Verenigde Staten hun laatste troepen zouden hebben te ruggetrokken. Vooral op de luchtmachtbasis Ba- gram en in de ambassadewijk de den zich chaotische taferelen voor. De Amerikaanse luchtmacht bracht met helikopters ambassade personeel en lokale Afghaanse me dewerkers in veiligheid. Het Witte Huis had voor deze evacuatie dui zenden militairen ingevlogen en de taliban bezworen hen met rust te laten 'anders zou dat ernstige gevol gen hebben'. De taliban beloofden dat zij geen geweld zouden gebruiken, maar de beweging houdt zich lang niet al tijd aan haar beloften. Vooral de Hoofdstad Kaboel net zo makkelijk ingenomen als de rest van Afghanistan vele duizenden Afghanen die sinds de internationale invasie in 2001 hebben samengewerkt met buiten landse strijdmachten verkeren in doodsangst. De taliban dreigen al weken hen met hun gezinnen te vermoorden omdat zij 'verraders' zijn. Dit dreigement is op weg naar Kaboel ook al in praktijk gebracht. Nederland Ook Nederland besloot een vlieg tuig naar Kaboel te sturen om am bassadepersoneel en Afghaanse tol ken en hun gezinnen op te halen. De ambassade is ont ruimd. Nederland repatrieert geen bewakers, chauffeurs en koks. De Tweede Kamer komt hierover mor gen in debat bijeen. maandag 16 augustus 2021 17°C jyf Jr$ juiswwi ;S5 De politie doet onderzoek op de plek van de steekpartij. foto hv zeeland ZEELAND 1 EN 2 Heel Afghanistan van taliban Afghanistan is met de val van Kaboel na twintig jaar weer in handen van de taliban. De mos limfundamentalisten hebben de hoofdstad zonder noemens waardig verzet in handen geno men. Hans van Zon Rotterdam/Kaboel P4 t/m 6 Onstuimig en koel met af en toe zon. Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1