Dit zijn ze (van achter): de nieuwe boeren 'Expeditie was zoektocht in het leven' 16 MEDIA CULTUUR FILMMAKERS VETERANEN BOER ZOEKT VROUW Quote van de dag 'Ik hoop echt dat er een keereen einde aan komt, want ik wil ook niet dat mijn dochter dit overkomt' Op de respectabele leeftijd van 91 jaar heeft filmlegende Clint Eastwood zichzelf maar weer eens geregisseerd. In Cry Macho vertolkt hij een rodeoster in ruste die met een jonge betweter is opgezadeld. Eastwood is niet de enige ster die het filmen niet kan laten. Dagelijkse talkshow Zomerhit Hoogkamer Jaspers ontdekte tijdens de opnames van het KRO- NCRV-programma dat corona het verlangen naar liefde op de boerenbedrijven alleen maar groter maakte. Er kwamen welgeteld 466 aanmeldingen van naar de liefde hunkerende Nederlandse land bouwers binnen. ,,We komen dit jaar letterlijk in het meest noordelijke puntje van Nederland en in het meest zuidelijke puntje. Het scheelde niet veel, of we reden van Denemarken naar België; maar ook naar Brabant, Friesland en Drenthe. De accen ten vliegen je om de oren, de leuke mensen trou wens ook. Het was erg moeilijk kiezen'', laat Jas pers weten. Waar de presentatrice, die al sinds 2011 de rots in de liefdesbranding is, vooral naar uitkijkt, zijn de traditionele berg brieven en de logeerpartijen. ,,Die weken zijn zo intens. Nog vrijwel dagelijks heb ik contact met boeren uit de voorgaande series. Ik zie ze gaan samenwonen, trouwen, kinderen krijgen. Ik zie ze een familie worden, en dat begon allemaal tijdens die logeerweken. De tien boeren die zich nu gaan voorstellen, gun ik ook al dit moois.'' Foto Jaspers bouwt de spanning op: vandaag wordt een foto van achter vrijgegeven van de tien in blauwe en groene overalls gestoken boeren. De gezichten volgen later. Labradoodle Tommie ligt aan Jaspers voeten. Pup Buck, die in de kerstspecial te zien was, bleek iets te ondeugend en enthousiast. ,,Dus heb ik hem moeten mededelen dat hij ietsjes ouder moet zijn voordat hij mee mag. Hij was natuurlijk teleurgesteld, maar een hondje dat we steeds moe ten gaan vangen op het erf, is onhandig.'' Over haar voorbereiding op Ex peditie Robinson is Van de Wijde ven kort. ,,Je kan voorbereiden wat je wil, maar het maakt geen zak uit, het lot bepaalt. Je gaat wel sporten. Je maakt je fit. Ver der laat je het gebeuren.'' Voor het avontuur moest ze tijdelijk afscheid nemen van haar 1-jarige zoontje Julius. 'Na tuurlijk' miste ze hem in Kroatië, waar het survivalprogramma dit seizoen plaatsvindt. ,,Maar'', zegt Van de Wijdeven, ,,soms is af stand nemen van je kind de ma nier om dichterbij te komen. Hij is in veilige handen bij papa." Expeditie Robinson kwam op een keerpunt Ir in het leven van de ac trice, die speelde in se ries als Dunya Desie. „Na twintig jaar acteren en als je wat ouder wordt, krijg je op een gegeven moment andere behoeftes en verlangens. Je gaat wat meer naar binnen en naar jezelf kijken, en nadenken over wat de volgende stap is in je leven.'' Op de vraag of ze terugkeert in een nieuwe tv-serie, kan Van Wijdeven nog geen antwoord geven. ,,De 'expeditie' heeft heel veel teweeggebracht. het was een goede strategische zet. Ik heb er heel veel geleerd. Ik heb voor mijn deelname wel twee of drie rollen afgezegd. Maar het was de juiste keuze.'' Hoe haar toekomst na dit avontuur eruit ziet, is dus ongewis. „Wat ik op de 'expeditie' heb erva ren, heb ik meegenomen naar huis. Daar zit ik nu nog steeds middenin, in die zelfzoektocht. Ik ben daar nog druk mee bezig.'' Op internet circuleert een video-opname van de 90ste verjaardag van Clint Eastwood in fa miliekring. Hij krijgt een enorme taart aangeboden en zijn dierbaren, vooral zijn dochters, zin gen hem toe met het onvermijdelijke Happy Birthday. Eastwood oogt broos en fragiel, maar aan het slot van het twintig seconden durende privé- filmpje roept hij luid hoorbaar: ,,Knock it off." Zijn quasi verontwaardigde opmer king kan alleen maar betekenen dat Eastwood zich niet al te veel van zijn leeftijd wil aantrekken. Hoewel zijn gehoorvermogen al jaren te wensen overlaat, staat hij vrijwel elk jaar nog op de filmset. Meestal staat hij daar als regisseur en producent, maar af en toe ook nog als hoofdrolspeler, zoals in zijn laatste film Cry Macho. In zijn rol als rodeoster in ruste steekt zijn westernverleden weer even de kop op. Eastwood is niet de enige filmster die van geen ophouden weet. Ook Woody Allen maandag 16 augustus 2021 Filmen tot TELEVISIE Het nieuwe seizoen van Boer zoekt Vrouw staat, na enige vertraging door het coronavirus, op punt van beginnen. Voor presentatrice Yvon Jaspers voelde de kennismaking met tien nieuwe boeren als 'een feestje'. MUZIEK Volkszanger Mart Hoogka mer heeft de zomerhit van 2021 met Ik ga zwemmen. Hij belandde afge lopen weekend op de eerste positie van de Spotify Top 200, de lijst van meest gestre- amde nummers in Nederland. - WNL-presentatrice Maaike Tim merman vertelde op NPO Radio 1 in haar jeugdjaren te zijn aangerand. Johnny de Mol maakt vanaf volgende maand elke werkdag een talkshow in de vooravond op SBS 6. De show gaat HLF8 heten. De pre sentator heeft onder supervi sie van Jeroen Pauw al enkele pilots gemaakt. Suzanne Borgdorff Boer zoekt Vrouw, 29 augustus, NPO 1,20.30 uur. Eva van de Wijdeven zal ko mend seizoen te zien zijn in Expeditie Robinson. De 36-ja- rige actrice gebruikte het pro gramma voor een zoektocht naar zichzelf en naar wat ze verder wil in haar leven. De eerste aflevering van het nieuwe seizoen 'Expeditie Robin son' is op 29 augustus. Daarna wekelijks te zien op RTL 4. Ab Zagt Clint East wood speelt een bejaarde rodeorijder in Cry Macho.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16