Weekend vol muziek en gerechtjes Omdat kaarten voor een deel van het evenement gratis zijn, is het Weekend van de Romantische Muziek laagdrempelig. 'Je hoeft echt geen kenner te zijn op het gebied van klassieke muziek om het te waarderen. Er komen bekende musici, maar er is ook ruimte voor jong talent of musici die niet het Mozart-Beethoven-repertoire spelen. Liefeebbers van klassieke muziek komen sowieso aan hun trekken. Je kunt ook nieuwe dingen horen, zoals licht-klassieke muziek uit Midden- en Zuid-Amerika of bijzondere combinaties van instrumenten.' Dat geeft dit open luchtconcert een prettige openheid en spontaniteit, vindt Pijbes. 'Ook voor kinderen is er een programma. Het is leuk voor een breed publiek. Een beetje wandelen langs de eendjes, een glaasje rosé drinken, een ijsje eten, een beetje mijmeren en wegdromen bij de muziek, heerlijk. Als je in zo'n natuurlijke omgeving ook de muziek uit die waarop we nu met huisdieren omgaan - vroeger werden die vooral om hun nut gehouden. Het gevoel dat we bij bomen en de natuur hebben, dat we vragen hoe iemand zich voelt, dat is allemaal voortgevloeid uit de Romantiek.' Bezoekers dossen zich graag uit in jurken en kostuums uit die tijd. 'Of ze zetten een strooien hoedje op. Dat draagt bij aan de sfeer en feestelijkheid. Door middel van je kleding uiting geven aan je gemoed is op zich al een romantische handeling. Ik maak er geen verkleedpartij van, maar ik trek wel mijn zondagse kleren aan en dof me een beetje op. Het respecteren van een niet afgesproken kledingcode, zoals je die ook hebt op Konings dag, bij grote voetbalwedstrijden of op een hardrockconcert, versterkt het groepsgevoel. Daarom ga ik er niet in korte broek heen.' tijd erbij hoort, worden al je zin tuigen tegelijk geprikkeld, dat is er zo mooi aan.' Het evenement heeft inmiddels veel fans. 'Ook mensen buiten Rotterdam weten de weg ernaar toe te vinden. Na het zware coronajaar hebben mensen zo'n uitje gewoon nodig. Dat geldt trouwens ook voor de musici, die zijn zó blij dat ze weer kunnen spelen voor publiek. Zelf kijk ik het meest uit naar het Maanlicht concert op zaterdagavond, dat lijkt me heel bijzonder. Met feeëriek avondlicht en lampjes in de bomen naar vermaarde musici luisteren, dat is wel heel romantisch.' MEZZA 27 Het Weekend van de Romantische Muziek is zaterdag 21 en zondag 22 augustus te bezoeken in het Park bij de Euromast in Rotterdam. Op zaterdag begint om 17.30 uur het Maanlichtconcert, met onder anderen Eric Vaarzon Morel, Geert Chatrou, Trio Tango Extremo en Teatro Pavana. Ook is er een culinair Romanti- que Arrangement, een vijfgangenmenu van gerechtjes bereid door chef-kok Raymond Mertowirdjo. Het programma op zondag begint om 12.30 uur en duurt tot 20 uur, met het Heerenhuyskamerconcert en optredens van pianist Hannes Minnaar en Duo Route Soleil, en twee concerten voor kinderen. Van wege corona is het aantal bezoekers beperkt en is het nodig vooraf de gratis tickets te bestellen op weekendvanderomantischemuziek.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99