Ik trek mijn ZONDAGSE PAK aan' 'De musici zijn zó blij dat ze weerkunnen Wandelen langs de eendjes, picknicken in het gras, wegdromen bij muziek, een glas rosé en 's avonds een Maanlichtconcert. Voor oud-museumdirecteur WIM PIJBES (59) is het Weekend van de Romantische Muziek in Rotterdam het summum van feestelijkheid. 'Goeie tradities moet je in ere houden.' Het Weekend van de Romantische Muziek is volgens Wim Pijbes helemaal op z'n plek in het Park bij de Euromast in Rotterdam. 'Glooiende paden, grasvelden, een zonneweide, mooie boom- en waterpartijen, zwaantjes in de vijver - zulke klassieke parken vormen een prachtige achtergrond voor openluchtconcerten met klassieke muziek, zoals die ook worden gehouden in Central Park in New York en Hyde Park in Londen.' Net als het Vondelpark in Amsterdam is het 19de-eeuwse Park bij de Euromast ontworpen door Jan David Zocher jr. 'Die parken zijn eigenlijk broer en zus. Vanwege de sfeer en toegankelijkheid komt er een divers publiek naartoe, dat maakt het evenement ook zo aantrekkelijk.' Pijbes bezocht de Dag van de Romantische Muziek, zoals het festijn destijds heette, een jaar of vijftien geleden voor het eerst. 'Al die picknickende mensen verbeeldden voor mij de Dag van de Romantische Muziek.' Drie jaar geleden verbond de Stichting Droom en Daad, waarvan Pijbes directeur is, zich aan de Dag van de Romantische Muziek, dat sindsdien een weekend is geworden. 'Omdat het steeds lastiger werd om alles financieel rond te krijgen, zijn we als kunststichting bijgesprongen. Zoveel gratis evenementen zijn er niet meer in ons land, en bovendien bestaat het al 35 jaar. Goede tradities moet je in ere houden.' Eigenlijk zijn we tegenwoordig romantischer dan we denken, filosofeert Pijbes. 'Neem de manier *4 O cc CD co I c/) ie LU 26

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 98