RESY KEMPERMAN (65) 'HET LICHAAM IS ONVOORSPELBAAR. kan het omvallen. Ik heb twee keer kanker gehad. Dat maakt me soms bang: komt het weer terug? Die angst helpt me volop te leven. Een dag is niet zomaar een dag, het is een kans om te genieten, na het werk uit te waaien op het strand. Mijn ouders kregen vaak te horen dat ze mooie dochters hadden, maar hebben ons no-nonsense opgevoed. Ik leerde al vroeg dat ik meer ben dan mijn buitenkant. Ik besteed er ook weinig aandacht aan. Ik ben nog nooit bij een schoonheidsspecialist geweest en gebruik geen dure gezichtscrèmes. Dat ik een litteken heb van mijn navel tot onderbuik vind ik ook niet erg. Ik leef. Ik zou nooit iets aan mijn lichaam veranderen. Schrijnend vind ik het hoe jonge vrouwen zich volspuiten met botox en zich tot de schaamlippen aan toe laten straktrekken. Ze lijken allemaal op elkaar. Ik vind het een verdrietig idee dat je dan, als je ouder wordt, nooit zult weten hoe je ware gezicht eruitziet. Wat je in de spiegel ziet, is nep. 'Jij hebt makkelijk praten met je mooie hoofd,' zeggen mensen weleens. 'Jij wordt prachtig oud.' Ik zie dat zelf niet zo omdat ik niet gefixeerd ben op mijn uiterlijk. Ik vind het mooi hoe ogen je karakter en levenslust weer spiegelen. Ik ben heel nieuwsgierig, impulsief en zoek uitdagingen op. Zo ging ik na mijn 50ste aan de mode academie studeren. Grijs haar en rimpels maken je niet oud. Vastroesten en niets nieuws meer ondernemen, dat zijn de boosdoeners.' MEZZA 25 werkt als coördinator praktijk-leren bij personeelszaken. Ze woont met haar man in Vlissingen, heeft twee kinderen en drie kleinkinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 97