'Elke vrouw van mijn leeftijd weet wat pijn is' MIRJAM RUYTER (67) 'HEEL GEK: ik heb er geen enkele moeite mee te vertellen wat ik lelijk vind aan mezelf. Dat zijn mijn bobbelige bovenbenen. Maar als je me vraagt wat ik mooi vind, voel ik gêne. Nou, goed dan: ik ben tevreden met mijn slanke enkels, onderbenen en taille. Als vrouwen zijn we gehersenspoeld vooral te piepen over ons uiterlijk. Belache lijk eigenlijk. Ik zeg liever, met Toon Hermans: 'Als je graag oud bent, staat het je goed.' Ik draag veel zwarte kleding en maak me op in de stijl van Ans Markus: donkere oogmake-up, roodgestifte lippen. Dat geeft me een wat harde uitstraling; terwijl ik van binnen zacht en hulpvaardig ben. Geen idee waarom ik me zo opvallend opmaak. Misschien uit bescherming; om de kans te verkleinen dat iemand me pijn doet. Elke vrouw van mijn leeftijd weet wat pijn is. Het kan ook zijn dat ik zichtbaar wil blijven. Ik vind het fijn als mensen hun hoofd omdraaien als ik passeer. Ik ben me ervan bewust dat ik in de laatste fase van mijn leven zit en ben gelukkiger dan ooit. Het is net als de laatste bonbon uit het doosje: je geniet er extra van en je propt 'm niet gedachteloos naar binnen. Toen ik mijn eigen winkel had, had ik het te druk om te genieten. Nu stap ik elke avond blij in bed en kijk ik terug op een fijne dag. En dan heb ik vaak niets bijzonders gedaan. Wat in de tuin scharrelen, tv kijken, met vrienden bridgen en snelwandelen, genoeg om dankbaar en tevreden in slaap te vallen.' MEZZA 21 was bijna veertig jaar eigenaar van een sieraden- en tassenwinkel. Ze is single en woont in Den Haag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 93