WILLEN DIE KRENGEN NIET IN DIE DURE MAND Leonie geeft hooguit 6 euro de man uit als ze een etentje geeft. En koopt alleen echte cola als haar zoon langskomt. Leonie 'Met dure spullen heb Ik niets. Geen auto, geen grote televisie. Mijn inrichting is een mix tussen oud, nieuw en gekregen. Mijn dierbaarste bezit is 'opa': de asbak die ik van mijn grootvader erfde. Toen hij overleed, op mijn 18de verjaardag, zat ik in Amerika. Ik kon helaas niet naar de begrafenis. Ik gebruik opa dagelijks, want ik rook een pakje sigaretten per dag. Als ik zuinig wil doen, koop ik een pakje shag van 14 euro, daar doe ik vier dagen mee. Ik kook graag, ook voor vrienden. Ik maak er een sport van voor maximaal 6 euro de man klaar te zijn als ik een barbecue of buffetje organiseer. Als ik een etentje voor vier man samenstel, kan ik rustig voor 20 euro vlees of vis halen. Haal ik alleen voor mezelf boodschappen, dan zit ik tussen de 50 en 75 euro per week. Gemiddeld geef ik ook ongeveer 50 euro per maand uit aan mijn katten en konijn. Mijn boodschappen doe ik overal en nergens. Er zijn dingen die ik erg lekker vind bij Albert Heijn, zoals het Liefde Passie brood. Voor fruit, groenten en bloemen ga ik naar de markt. A-merken koop ik meestal bij Dirk van den Broek. Niet voor mijzelf, Beste koop maar mijn zoon en schoondochter drinken allebei cola en willen alleen maar échte. Ze zaten tijdens de lockdown veel bij mij. Ik betaal 90 euro aan energie. Ik denk dat ik flink wat terugkrijg, ook aan kosten voor water, omdat er nu geen drie mensen meer douchen en er geen zeven wassen per week meer worden gedraaid. Ik geef best veel geld uit aan tutdingen, zoals haarverf en nagellak in alle kleuren. Ik geef ook 4 a 5 euro per week uit aan maskertjes. En heb een zwak voor schoenen van Dr. Martens. Ik heb vijf paar, die kosten tussen de 150 en 200 euro. Ik koop ze wel zoveel mogelijk in de uitverkoop. Ik betaal 682 euro per maand aan huur. Toen mijn zoon een eigen woning kreeg, heb ik de mijne opgeknapt voor 2300 euro. Nu heb ik een grote slaapkamer en een mega- inloopkast. Hierdoor was mijn potje leeg voor mijn reis naar Amerika, waar mijn beste vriendin woont. Die vakantie ging vanwege corona twee keer niet door, maar ik ben weer aan het sparen.' MEZZA19 Leonie Vermaat (48) werkt bij het UWV als medisch secreta resse. Ze woont met twee katten en een konijn in een kleine huurwoning in Vlaar- dingen. Ze heeft een zoon (23) die dit voor jaar het huis uitging. 'Een wandspiegel, twaalf jaar geleden. Hij kostte maar 30 euro en hij verhuist steeds naar een ander plekje.' Grootste miskoop 'Een kattenmand in de vorm van een kat, gekocht voor 75 euro. 'Maar die krengen wilden er niet in.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl o I O LU X co LU I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91