intussen in Griekenland Arm in arm dansen Scharrelaars zien Volle maan Spot de vleermuis Wat is je favoriete eiland? Het is de vraag die mij DE HORT OP het vaakst gesteld wordt, door Nederlanders én Grieken. En ook de vraag die het lastigst is te beantwoorden. Griekenland heeft immers 227 bewoonde eilanden, en allemaal verschillen ze van elkaar. Ik kom op veel eilanden, ook voor werk (en om antwoord op de op-een- na-meest gestelde vraag te geven: nee, dan lig ik niet de hele tijd op het strand), en kan nog steeds niet kiezen. Het hangt er maar net vanaf wat je zoekt. Paradijselijke stranden? Dan zijn Milos, Leftas en Paxi aanraders. Meer groen? Ga naar Samos, Kythira of Korfoe. Wandelen? Andros is een topper. Zin in strand, feest en hedonisme? Dan blijft Mykonos eerste keus (neem wel een goed gevulde portemonnee mee). Ik doe nog zoveel andere eilanden tekort, maar ik kan ze eenvoudigweg niet allemaal noemen. ■IN P Voor de Grieken is de keuze meestal makkelijker. Die gaan vaak terug naar dezelfde plek, niet zelden omdat ze er een huis hebben. Het samenzijn met familie en jeugdvrienden, en eten, dansen en drinken tijdens het jaarlijkse dorpsfeest vormen het hoogtepunt van het jaar. Er zijn weinig Griekse ervaringen indrukwekkender dan bij toeval op zo'n feest te belanden, een paar woordjes Grieks te brabbelen en vervolgens aan een van de lange tafels gezet te worden. Voor je het weet sta je arm in arm te dansen. Maar als er geen verzengende hittegolf is zoals begin deze maand, is een deel van de vakantie in Athene blijven ook niet slecht. Het leven verplaatst zich in de zomer naar de ochtend, avond en nacht. Dat zorgt voor uitpuilende cafés en clubs, en files om 5 uur 's ochtends in plaats van om 5 uur overdag. Je bent echt niet de enige die om 2 uur 's nachts gaat hardlopen, omdat het voor die tijd te heet is. Half augustus is de altijd doorrazende stad leeg en gaat alles een paar dagen dicht. Je kunt er dan een speld horen vallen. Ook dat geeft een vakantiegevoel. Nou goed, omdat u zo aandringt: op dit moment is mijn aanrader Tinos, op twee tot vier uur varen vanuit Athene. Vanwege zijn eindeloze wandelmogelijkheden, vergezichten over zee en prachtige, kleine stranden. De hoofdstad is niet interessant, de dorpen wel. Het eten is er fantastisch. De jetset van buureiland Mykonos heeft Tinos inmiddels ook ontdekt. Per helikopter, uiteraard. Ik vermoed zomaar dat ik snel een nieuwe favoriet moet kiezen. MEZZA 11 de mooiste nachtwandelingen 's Nachts zijn veel natuurgebieden niet toegankelijk, maar Natuurmonumenten maakt af en toe een uitzondering met nachtwandelingen. Dieren die drinken en rondscharrelen bij het licht van de maan is een spectaculair gezicht. Grote aanrader: de nachtwandelroute in Dwingelderveld. natuurmonumenten.nl Een 'vollemaanwandeling' is net zo span nend als-ie klinkt. Een boswachter die de Sallandse Heuvelrug op z'n duimpje kent neemt je mee in schaars verlichte bossen en over uitgestrekte heiden en laat zien dat de natuur ook 's nachts in beweging is. 22 augustus, staatsbosbeheer.nl Je moet niet bang zijn voor vleermuizen, want tijdens de Europese Nacht van de Vleermuis trek je met een gids de natuur in om deze fascinerende beesten te spotten. De gids kent alle goede plekken én neemt een 'batdetector' mee. 28 augustus, staatsbosbeheer.nl .4 V ft Correspondenten nemen ons mee op vakantie. Dit keer THIJS KETTENIS, stand plaats Athene, die maar niet kan besluiten wat zijn favoriete Griekse eiland is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83