Gesteund door haar vriend Ralph vond MONIQUE WIJNEN (36) uit Kerkdriel, recruiter bij een horecagroothandel, het moestuingeluk op een groen en gemoedelijk verenigings complex in Zaltbommel. Ze heeft altijd al iets met planten gehad. Veel mensen kennen haar als iemand die zelfs de ergste kneusjes omarmt en weer tot leven wekt. Daarom is het ook niet zo vreemd dat de tuin achter hun huis - waar ze met van die vierkante meterbakken bezig was - toch ontoereikend bleek te zijn. Monique hunkerde naar meer uitdaging en dacht: ik zou wel een volkstuin willen. Eind december, ruim een half jaar na de inschrijving, konden ze hier in Zaltbommel al terecht. Eerdere gegadigden hadden bedankt toen ze de vorm en de omvang zagen: lang, smal, 180 meter vierkante meter. Maar dat maakte haar niets uit, ze heeft 'm inmiddels totaal anders ingedeeld. Wel staat er nog een kas met twee rode druiven als erfenisje van de vorige eigenaar, nu ook met hun tomaten, aubergines, komkommers én meloen. In de tuin zelf probeert ze van alles uit, van spitskool tot rabarber en van aardbeien tot bietjes en venkel. En courgettes, uiteraard. Veel mensen denken: waar begin je aan, zoveel werk? Maar wat is veel werk als je iets superleuk vindt? Het gééft juist energie. Als een zaadje tot eetbaar gewas uitgroeit: waanzinnig, daar wordt ze erg blij van. Dit is, kortom, een verrijking. Monique kan er prima haar hoofd leegmaken en ongemerkt een hele zondag doorbrengen. Ze gaat ook geregeld na het werk even langs, in haar keurige outfit - dan zijn die gelakte nagels zeker welkom, want ze draagt hier geen hand schoenen. Ralph vindt het ook prachtig, maar hij is meer van: doen wat ze moeten doen en weer naar huis. Terwijl Monique vaak nog even om zich heen staat te kijken, intens genietend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 77