Alles blijft voorlopig met potlood geschreven G njoyhotels.nl I Hoe kan het voorzoon prijs? €499, €329, Kijk voor alle Enjoyhotels op www.enjoyhotels.nl of bel 020-225 48 81 4 CORONA VERSOEPELINGEN Door voorlopig alleen het onderwijs wat meer lucht te geven, keert het coronabeleid terug naar het behoedzame pad. Tegelijkertijd is het kantelpunt naar 'normaal' aanstaande, al hoedt het kabinet zich voor beloften. €319, Het kabinet maakt wel een belang rijk voorbehoud voor alle versoepe lingen. Medio september wordt een nieuw advies aan het OMT ge vraagd. ,,De versoepelingen per 20 september zijn in potlood. Het is geen zekerheid. We herinneren al lemaal dat het virus ons verraste na de vakantie. Die piek volgde nadat we een flinke hoeveelheid versoe pelingen hadden doorgestuurd. Dat was een flinke leerervaring." Om de risico's te beperken blijft het kabinet vol inzetten op vaccina ties. Demissionair minister van VWS Hugo de Jonge maakte be kend dat nu 85 procent van de Ne derlanders van 18 jaar en ouder ge vaccineerd zijn. ,,Als we dat in ja nuari geweten hadden, hadden we daarvoor getekend.'' Onzekerheden Volgens de CDA-bewindsman zijn er met het oog op het najaar nog veel onzekerheden. Zo is er nog steeds een groep van 1,8 miljoen mensen die niet gevaccineerd zijn. ,,Zij zijn noch gevaccineerd, noch hebben zij het virus doorgemaakt. Volgens het OMT is de kans levens groot dat velen corona oplopen. Duizenden zullen nog zo ziek wor den dat ze naar het ziekenhuis moeten. Dat kan de zorg niet aan.'' Vandaar dat het kabinet zoveel mogelijk mensen wil overtuigen zich alsnog te laten vaccineren. Dat inenten gaat niet meer via massale locaties, maar kleinschalig in de buurt zonder afspraak. Een vaccina tieplicht ziet het kabinet nog steeds niet zitten. ,,In veel landen wordt hierover gediscussieerd, maar daar kiezen wij niet voor.'' De speelruimte voor niet-gevac- cineerden wordt overigens wél be perkt: waren de testen voor toegang tot dusver gratis, vanaf een nader te bepalen datum zal dat niet langer het geval zijn. Dan moet daar een eigen bijdrage voor worden betaald. Het kabinet ontkent dat het daar mee via de achterdeur een vaccina tieplicht invoert. Het gratis testen voor reizen wordt verlengd tot 1 oktober. Va kantiegangers kunnen dus ook in de maand september nog een reis- test afnemen. Vertrouwder kon de boodschap haast niet klinken. ,,Geen enkele stap is zonder ri sico'', zei demissionair minister-president Mark Rutte gisteren tijdens de persconfe rentie. Volgens vicepremier Hugo de Jonge is 'behoedzaamheid geboden'. Kortom, voorzichtigheid is terug van weggeweest als kern van het coronabeleid. Die herwaardering is alleszins verklaar baar. Rutte en De Jonge worden niet graag herinnerd aan de achtbaan die eind juni werd ingezet. In een vlaag van optimisme en - zo bleek achteraf- overmoed, werden toen tal van versoepelingen doorgevoerd. Het openen van het nachtleven moest jon geren verleiden zich te laten vaccineren. Nederlanders konden gaan 'dansen met Janssen', zo bleef De Jonge eind juni tel kens herhalen. Het feestje was echter van korte duur: omhoogschietende besmettingsaantallen zorgden ervoor dat het kabinet binnen twee weken hard op de rem trapte. Clubs en disco's zitten sindsdien weer dicht, er ging een streep door meerdaagse festivals als Lowlands. Pas na een weekend van be zinning kregen Rutte en De Jonge excuses |25| 5 dagen eten, drinken, slapen en entertainment. Alles-inclusief! Inbegrepen bij uw 5-daagse alles-inclusief vakantie Enjoyhotel Lanaken Enjoyhotel Riche zaterdag 14 augustus 2021 GO Voorzichtigheid Discotheken en nachtclubs blij ven in ieder geval tot 1 novem ber dicht, het kabinet heeft ge leerd van de vorige ronde ver soepelingen eind juni. Wel krij gen de uitbaters financiële com pensatie. Peter Winterman David Bremmer Den Haag Minister De Jonge: „Veel blijft onzeker.'' foto anp Laurens Kok Den Haag Al 25 Jaar de scherpste prijs! Ql/es jfldusjgf VO kOfl ties afan ririniran ebnan An onforfa in mant A //ac./nr/ifcm#f VOOR SLECHTS Alles-inclusief 8 dagen met eigen auto! V Ontvangst met warme lunch of koffie met gebak v 4 x Overnachting met uitgebreid "Enjoy" ontbijtbuffet y 4x Warme lunch of lunchpakket y4x Driegangenkeuze menu v Koffiecomer: koffie en thee gehele dag GRATIS Dagelijks alle drankjes van 17:00 t/m 24:00 GRATIS V Bieren, wijnen, fris- en vruchtendranken, jenevers en apfelkorn f V Avondvullende entertainment programma's V Hierbij wordt regelmatig een bittergarnituur geserveerd v GRATIS div. auto-, fiets- en wandelroutes en een lunchpakket V GRATIS uitstapjesboekje t.w.v. €6,95 en gebrui infotheek Lanaken - Maastricht - Belgisch Limburg Valkenburg - Limburg _L._. - VOOR SLECHTS VOOR SLECHTS Alle fouten voorbehouden en exclusief eventuele toeristenbijdrage. 4 Geen boekingskosten tk Geen toeslag 1-persoonskamer tk Enjoy garantie: kosteloos omboeken bij negatief corona reisadvies!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 4