ZEELAND 15 ZOMERRUBRIEK TERUG IN DE TIJD Zeeuwse sporters nemen ons aan de hand van een oude teamfoto mee terug in de tijd. In de vijfde aflevering is het woord aan handbalkeeper René Hooijschuur, die vanaf zijn jeugd tot en met de senioren jarenlang met dezelfde vriendenkern actief was voor Orion uit Heinkenszand. handbalaan gelegenheid in het weekend. Vrijdagavond vaak bij iemand een biertje doen, zaterdag stappen en zondagoch tend het weekend en de wedstrijd evalueren bij een fastfood- restaurant of in de kantine." Keeper „Nadat ik met mijn (nog steeds) goede vriend Nik meeging naar een training, heb ik mijn eerste wedstrijd gekeept. Sindsdien ben ik niet meer uit dat doel gekomen. Soms heb ik nog wel eens een helft als veldspeler meegedaan. Mijn kracht was meer mijn lichaam voor de bal gooien en roepen hoe ze beter moesten verdedigen. Rug ,,In de zomer van 2019 heb ik na lang twijfelen een punt gezet ach ter mijn handbalcarrière. Mijn rug wilde helaas niet altijd meewer ken en als keeper waren de klap pen niet altijd fijn. Ik mis het spel letje wel, maar mijn lichaam is het me dankbaar." Marcello Tax NK beach Het team De spelers ,,Als eerste links zie je onze 'team- vader' Karei Vinke, hier is hij onze trainer/coach. Toen wij ouder werden, heeft hij zich vanaf de zij lijn vaak ingezet met het zoeken naar trai ners en sponso ren voor de club. De jongens die staan, zijn Len- nart, Jordy, Arno, Mare, Hein en Mark. Zittend zien we Matthew, ik in het geel, Michiel, Nik en Rutger. De helft van dit team speelt nog steeds met elkaar." Vriendenteam „Ik denk dat de kracht van dit team is dat we vrienden waren en nog steeds zijn. Uiteraard zijn er spelers die meer uitblinken dan anderen. Toch konden we veel van elkaar hebben en werden er leuke wedstrijden neergezet. Het plezier stond voorop. Daarnaast streefde Orion vooral naar samen spelen en iedereen zoveel moge lijk laten spelen. Er was geen team met de beste spelers die ieder jaar kampioen gingen worden. Ook naast de trainingen en wedstrijden waren er activitei ten. Bijvoorbeeld de jaarlijkse rommelmarkt die veel geld ople verde voor de club. Hier zag je bijna al onze ouders lopen toen wij in de jeugd speelden, dit cre ëerde een mooie saamhorigheid binnen de vereniging. Toen we al lemaal een rijbewijs hadden en konden gaan staan en gaan waar we wilden, was het helemaal een zaterdag 14 augustus 2021 'Mijn kracht was mijn lichaam voor de bal gooien' „WCUlM»" Sorry mannen! Later ben ik ook lid geworden van de activiteitencom missie, doorgestroomd naar een TC-functie en jeugdtrainer ge weest. Ik kan wel zeggen dat er al met al best wat tijd naar 'mijn clubbie' is gegaan. Zeker nu de mannen die ik heb getraind mee spelen met de heren, kan ik daar erg van genieten." ,,De mannen spelen nog steeds sa men in een team, waarin het ple zier nog steeds voorop staat. Ik spreek de mannen nog steeds ie dere week. Daar ben je immers vrienden voor. Ik wil een kleine shout-out doen naar Marcello Tax. Hij heeft ons toen we zestien wa ren op sleeptouw genomen met Marcel Veldhuis en Karel Vinke. Van hem leerden de veldspelers de valworp en kijken wat de keeper doet. Ik daarentegen kreeg weer keeperstraining van hem. Later bij de heren heeft hij met ons meege speeld. Ook het feestje en biertje na de wedstrijd hebben we van hem geleerd. Tot onze schrik is hij vorige week overleden." ,,Als ik één dag met dit team op nieuw mocht beleven, dan denk ik aan het NK beach-handbal in, ik gok, 2005. Deze variant is wel heel gaaf. Met het NK in Scheve- ningen werden we (voor mijn gevoel) veel te snel uitgeschakeld. Bij beach-handbal gaat de keeper mee naar voren en als hij scoort is het twee punten, prachtig toch!" Menno Kole Heinkenszand ,,Hier zien we, zoals al op de foto staat, jongens C van handbalver eniging SV Orion uit Heinkens zand. Deze foto is in Pijnacker ge maakt, we speelden toen in regio Rotterdam. Niet omdat we zó goed waren, maar omdat de handbal sport te klein was in Zeeland. Op latere leeftijd zijn we meer in het Brabantse gaan spelen." René Hooijschuur met een foto van het vrien denteam van vroeger. FOTOJOHANVANDER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43