Nieuwdorp kan het bij Sloepoort Cup weer alleen af Mk* Duel Van Maaren-Klijn bij Open Bekercross Goes wacht dit seizoen nog op eerste veldgoal ZEELAND 13 4 Tijdens de editie van 2020 kreeg het BSC-toernooi voor het eerst te maken met de maatregelen rond het coronavirus. Om alles in goede banen te leiden, werd een deel van de wedstrijden in 's-Heerenhoek, Driewegen en Ovezande ge speeld. ,,Dat beviel goed, hoor. Maar het was nu niet nodig", legt De Vos uit. ,,We hebben de indeling nu wat anders gemaakt. Niet drie, maar twee poules per zaterdag. Zo geven we onszelf wat meer lucht, met het oog op de faciliteiten." ,,We hadden altijd 's middags een wedstrijd, aan het begin van de avond één en later op de avond nog één", gaat de organisator ver der. ,,In tijden van corona maakte dat bijvoorbeeld de kleedkame rindelingen heel lastig. Nu heb ben we extra lucht." Op de doordeweekse dagen wordt er steeds maar één poule af gewerkt, in de avond. De aftrap van de twee wedstrijden is dan om 18.45 uur. Dinsdag zijn de eer ste ploegen aan de beurt. Op de zaterdagen, de finaledagen, zijn er om 14.00 uur en 18.00 uur wed strijden. Er doen zestien ploegen mee, verdeeld over vier poules. In poule Ai speelt Oostkapelle dinsdag avond tegen Zeelandia Middel burg en treft Kloetinge onder 23 Patrijzen. De winnaars spelen za terdag 21 augustus tegen elkaar, net als de verliezers. Dat geldt ook voor de winnaars en de verliezers van poule A2, die woensdag hun eerste wedstrijd spelen. De week daarna zijn de ploegen uit de B-poules aan de beurt. Op dinsdag en woensdag worden eerst de plaatsingswedstrijden ge- I X De vrijwilligers en sponsors slepen ons er nu voor het tweede jaar doorheen speeld en op zaterdag treffen de winnaars en de verliezers elkaar. Op 16 september is er daarna nog het toernooi voor G-teams, waar tot nu toe twaalf aanmeldingen voor zijn. Dat het toernooi tijdens de co- ronapandemie steeds door kan gaan, maakt De Vos trots. ,,De vrijwilligers en sponsors slepen ons er nu voor het tweede jaar doorheen", zegt hij. ,,Ik denk daarom dat we er als evenement goed op staan." POULES AXEL Op het circuit Smitschorre aan de Lageweg in Axel is vandaag de tweede Open Bekercross van de RES Axel. Deze keer zijn het vooral de regiorijders die acte de présence geven. In de 500 cc Inters lijkt een hoofdrol weggelegd te zijn voor Husqvarna-rijder Jordan Lee van Maaren uit vlissingen. Of wordt het Bart Kijn uit Ouddorp? Klijn is al vele jaren een graag geziene gast op motorcrosswedstrijden en zo ook in Zeeland. Hij was al op jeugdige leeftijd op de Zeeuwse circuits te vinden, voor hij de overstap maakte naar de Belgische circuits. De winnaar in deze cate gorie tijdens de eerste Open Be kercross, Lars Griekspoor uit Nieuw Vennep, is niet aanwezig. Bij de 250 cc zijn vooral de ogen gericht op Mats Leeuwensteijn uit Vlissingen. Voor het publiek, dat gratis toe gang heeft, en alle andere be zoekers geldt nog steeds dat zitten verplicht is en dat men de 1,5 meter afstand in acht moet ne men. De wedstrijden beginnen om ongeveer 11.00 uur. GOES Met alle zestien veldspe- lers en drie keepers op het trai ningsveld bereidde Goes zich donderdagavond voor op het thuisduel tegen Sportlust'46 (aftrap 19.00 uur). De opening van het seizoen vindt op ver zoek van de bezoekers een week eerder plaats. ,,Als eerste ama teurclub van Nederland trappen we het seizoen af. Dat betekent dat we minimaal een week kop loper kunnen zijn in de derde divisie", weet trainer Kevin Hollander. Na de oefenduels met Kloetinge (1-1), Jong Feyenoord (0-2), Ba ronie (0-1) en ASWH (1-1) maakte de oefenmeester de ba lans op. ,,In verdedigend opzicht weten we best goed wat we moeten doen. In de opbouw kunnen we hoog op het veld de vrije man vinden." De voorhoede draait nog niet op volle toeren. Goes maakte nog geen enkel velddoelpunt. Aan voerder Ruben Hollemans re ageerde attent bij een hoekschop en benutte een strafschop. ,,Het afwerken kan en moet beter", beseft Hollander. ,,Sommige jongens willen de bal bijna over de doellijn dribbelen. Soms moet je egoïstisch zijn en ge woon op doel schieten." zaterdag 14 augustus 2021 GO De Borsele Sloepoort Cup is dit jaar weer écht van Nieuw dorp. Vorig seizoen schoten buurclubs Patrijzen en DwO'15 nog te hulp, maar dat was dit jaar niet nodig. ,,We kunnen het weer helemaal zelf", vertelt Peter de Vos namens de orga nisatie. Daniel Vervelde Nieuwdorp Peter de Vos. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN - Peter de Vos, Nieuwdorp A1: Oostkapelle, Zeelandia Middelburg, Kloetinge onder 23, Patrijzen A2: MZC'11, VCK, Terneu- zense Boys, RCS B1: MZVC, Philippine, Nieuw dorp, Wolfaartsdijk B2: DwO'15, VVC'68, De Meeuwen, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41