Justitie wil bijna 200.000euro van 'mantelzorgers' Oceanwide vaart na 1,5 jaar coronastop weer naar Antarctica 'Haal jij even een glaasje rosé?' 8 ZEELAND Jouw Zeeland boek je op allyourz Operationeel directeur Mark van der Hulst van het Vlissingse be drijf Oceanwide Expeditiecruises ziet uit naar de herstart van de ex clusieve expeditie-cruises. „Ar gentinië is nu nog niet open, maar we brengen ons schip vast in posi- tie en we zijn bijna helemaal vol geboekt." Het motto van Oceanwide in co- ronatijd was 'never waste a good crisis', volgens Van der Hulst. ,,Al- les waar we voorheen door alle drukte geen tijd voor hadden, heb ben we nu aangepakt. Onze IT, onze backoffice-systemen zijn weer helemaal up-to-date." Ook aan corona-protocollen is hard ge werkt. Aan boord komen tempera tuurmeters voor passagiers te han gen en ook de airconditioning en luchtzuivering wordt verbeterd. Pool-ambassadeurs Maar is een luxe poolexpeditie in klimaatcrisistijd nog verant woord? Deelnemers aan de cruise vliegen naar Zuid-Argentinië en varen en reizen vervolgens in kwetsbaar gebied, de Zuidpool. ,,De klimaatcrisis wordt niet ge creëerd in de poolgebieden. De drie auto's die mensen thuis voor de deur hebben staan, doen meer kwaad dan één cruise", zegt Van der Hulst die denkt dat een reis juist enorm kan helpen de kwets baarheid van de aarde te zien. ,,We nemen passagiers mee heen en we brengen pool-ambassadeurs mee terug van de cruises." Aan boord is er volgens Van der Hulst 'geen karaoke, geen zang, dans en bingo'. Wel zijn er lezin gen waar wetenschappers en ex peditieleiders ook vertellen over klimaatverandering. Midden november 2019 werden de man en vrouw veroordeeld tot elk één jaar cel omdat zij als 'mantel- zorgers' van de bejaarde Ko in Mid delburg zorg hebben onthouden, geld hebben gestolen en misbruik hebben gemaakt van het vertrou wen van de bejaarde man. In eerste instantie was het OM overigens uitgegaan van 232.660 euro, maar kon dat niet 'hard maken'. Dat be drag zouden ze hem in een paar jaar hebben afgetroggeld. Het alles ontkennende echtpaar wierp zich in de jaren tussen 2013 en 2015 op als mantelzorger voor de oude en dementerende Ko. Voor zichzelf zorgen kon hij nauwe lijks. R. beheerde ('op verzoek van Ko') zijn vermogen zorgde dat er diverse grote uitgaven werden ge- daan en geld van de ene naar de an dere rekening werd gesluisd. Ook kwam er een testament met W. en De R. als enige erfgenamen en kregen ze een bedrag van een dikke ton geschonken. Daarnaast waren er nog legio bankoverschrij- vingen met een valse handtekening waarmee geshopt werd op onder meer Marktplaats. Sterk vermagerd Ko werd in 2015 sterk vermagerd en vervuild aangetroffen nadat buren alarm sloegen. In het najaar van dat jaar werd hij opgenomen in een in stelling. Daar werd hij goed ver zorgd en kwam hij acht kilo aan. In maart 2016, een halfjaar na zijn op name, kwam hij te overlijden. Dat het OM nu al een ontne mingsvordering indient, komt om dat die binnen twee jaar na een vonnis moet worden ingediend. Als het hof tot een uitspraak komt, dan ligt die claim er tenminste al. Met het eerst wachten op de uitspraak van het hof, zou weer veel tijd ver loren gaan. Zowel het OM als de ad vocatuur heeft tot 19 november de tijd om alles schriftelijk af te ron den. Daarna komt er een monde linge behandeling en uiteindelijk een vonnis. Ook de leukste strandhuisjes voelen zich thuis op allyourz.nl Zoveel zee. Zoveel land. En het mooiste vind je op allyourz. Een nieuw en 100% Zeeuws initiatief waar je ook de allerleukste strandhuisjes vindt. Neem een kijkje op allyourz en laatje inspireren. zaterdag 14 augustus 2021 A Het schip De Plancius in koude oorden. FOTO RINIE VAN MEURS Het schip De Plancius vertrekt begin oktober weer naar het startpunt van Zuidpool-cruises van Oceanwide in Zuid-Argenti- nië. Het schip lag 1,5 jaar bij scheepswerf Reimerswaal in Vlissingen-Oost en wordt nu klaargemaakt voor de nieuwe tocht naar Antarctica. Arie Westeneng Vlissingen Het hoger beroep van het echt paar V. de R. (45) en F. W. (44) uit Oost-Souburg loopt nog, maar het Openbaar Ministerie (OM) in Middelburg heeft voor uitlopend op een arrest al be paald dat het echtpaar voor 196.343 euro moet worden 'ge plukt'. Ad Roos Middelburg T-TW r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36