7 maken gehad, maar moeten ook door zo in de drukte van het seizoen. We moeten elkaar nu niet aankijken, dan komt de emotie direct boven bij bei den", zegt Marieke. De twee werden vriendinnen door samen opgroei ende kinderen. ,,Dat is al achttien jaar. Na zondagsschool gingen we dan altijd hier koffie drinken. En ook nu nog ga ik iedere week langs voor een espresso of een citroenmilk shake. We vinden elkaar in ons ge loof en Petra was een van de mensen die mij er doorheen sleepte toen ik vanwege mijn gezondheid afgekeurd werd." Op naar de volgende locatie. Niet door het drukke winkelstraatje waar de toeristen rondstruinen tussen kle ding en slippers, maar achterom langs het dorpshuis. ,,Ik kom hier in het hoogseizoen eigenlijk nooit." 4. 't Dorpsplein Waar Marieke dan eens per week wél komt in het hoogseizoen, is bij lunchroom 't Dorpsplein. Onderweg ernaar toe komt ze prompt zus Wil- leke tegen. Die heeft exact dezelfde achternaam, zij trouwde namelijk met de broer van Mariekes man John. Lachend zegt ze daarover: ,,We heb ben het lekker dichtbij gehouden, ja!" Bij 't Dorpsplein is het op een zon nige dag als vandaag goed druk. ,,Iedere woensdag na een rondje over de markt rond de kerk zitten we hier. Samen met mijn vriendin Greet doe ik de boodschappen al vroeg. Dan zitten we om half tien op het terras, zodat we dan rond half elf ook weer terug kunnen zijn op de cam ping. Die markt is eigenlijk maar bij zaak, het gaat om die koffie en de wa fel." 5. Jacobuskerk Recht tegenover 't Dorpsplein staat de Jacobuskerk. Een plek met veel waarde voor Marieke. We ploffen er neer op een van de picknickbanken die er tijdelijk staan. ,,Ik groeide op in Zierikzee met het Nederlands Her vormd geloof en ging daar naar de We hebben nog wat dromen te realiseren, we zijn nog niet weg uit Renesse kerk onder de Beuze. Vanuit mijn jeugd ben ik altijd behoorlijk kerke lijk betrokken geweest. Omzien naar een ander, delen met elkaar, zo zijn we thuis opgevoed. In deze kerk in Renesse ben ik getrouwd en zijn de kinderen gedoopt. Ook heb ik er sa men met mijn zus en mijn vriendin nen Petra en Esther mijn belijdenis gedaan. Dat was heel bijzonder om dat op latere leeftijd met zijn vieren te doen." Met het clubje ouders van de zon dagsschool, werden ook andere acti viteiten georganiseerd. En normaal gesproken is Marieke hier tijdens de Renessedag te vinden op het podium. ,,Dan draai ik aan het rad van avon tuur. De afgelopen twee keer ging Renessedag niet door. Het is jammer, maar ergens ook fijn om eens een 'rustig' seizoen te hebben. Geen grote activiteiten, geen mosselfeest en geen fjoertoer." Op naar de laatste stop: Vakantie park Zonnedorp aan de Korte Moer- mondsweg. 6. Vakantiepark Zonnedorp ,,John en ik hebben dit bedrijf nu zo'n twintig jaar. Ik werkte daarvoor op de Beatrixschool in Zierikzee. Via John zijn familie konden we een camping beginnen. Inmiddels ken nen we hier al drie generaties gas ten." Marieke en John houden van het kleinschalige karakter van hun bedrijf. Drie jaar geleden ging het vanwege nieuwe regelgeving hele maal op de schop. Al zijn ze heel gelukkig in Renesse, binnen afzienbare tijd verhuist het stel naar Zierikzee. ,,We hebben het pand van mijn vader aan de Nieuwe Haven gekocht. Onze jongste dochter kan daar de bovenste verdieping be trekken en er kan een lift gemaakt worden. Vanwege mijn gezondheid kan ik in Zierikzee meer dingen zelf standig doen. We weten dat als we het bedrijf ooit zouden verkopen, we hier toch niet kunnen blijven wonen. Maar vooralsnog hebben we nog wat toekomstdromen te realiseren, we zijn nog niet weg uit Renesse." zaterdag 14 augustus 2021 GÖTIE Marieke met haar vader aan de mosselen voor zijn chalet op de camping. De Jacobuskerk. IJssalon Jumbo van vriendin Petra van Bleijswijk. M Op de fiets op het CJV kamp - Marieke Braber Marieke en haar man John bij de re ceptie van vakantie park Zonnedorp. FOTO'S SANDRA SCHIMMELPENNINK aurg'1" Westen jchouwsn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35