Lange Jan beklommen én veel geleerd: zomerschool is 'cool' Tegenstanders van bouwplannen in Middelburg vinden elkaar Oogcafé in Zoutelande h Van Cadsand 5 ORT\NG SPW xx' «91 Maar Temnit en Mohammad heb ben de afgelopen drie weken ook heel veel geleerd, benadrukken ze onafhankelijk van elkaar. Temnit is over drie weken scholiere van groep 8 van Het Element. Dat ze met rekenen niet snel meer strui kelt over sommen met breuken is een pak van haar hart. ,,Ik snapte nooit hoe je breuken moest uitre kenen. Maar nu had de meester soms tijd voor mij alleen en heb ik het goed geleerd." Coronapech bovenbouw Mohammad verwacht dat hij na de vakantie in groep 8 van Het Talent minder moeite met grammatica heeft. Hij wilde ook beter worden in spelling, maar dat is niet hele maal gelukt. ,,Ik weet wel iets meer, maar ik was graag nog beter geworden met spelling." Hij is te bescheiden om het zelf als excuus aan te voeren, maar directeur Ro bin Regelink meldt dat dat ook komt doordat Mohammad, Temnit en de andere kinderen van de bo venbouw twee tot vijf dagen zo merschool hebben gemist. ,,We hadden helaas te maken met een corona-uitbraak: één van de leerlingen van de bovenbouw bleek besmet. Door snel ingrijpen en hulp van de GGD bij het snel Er was echt balans tussen school, uitstapjes maken en sport en spel testen kon de schade worden be perkt. Leerlingen van de onder bouw hebben er - op een paar broertjes en zusjes van leerlingen van de bovenbouw na - geen last van gehad, maar scholieren van de bovenbouw misten twee dagen tot een week." Ondanks de onderbreking voor de bovenbouw ('echt heel jam mer') is Regelink heel tevreden over de afgelopen drie weken zo merschool. ,,Niet alleen omdat veel kinderen zwakke punten bij het schoolwerk hebben verbeterd, maar ook omdat ze zich sociaal ontwikkelden. Er was echt balans tussen school, uitstapjes maken en sport en spel. Je sociaal en cultureel ontplooien, bewegen en vrienden maken, is net zo belangrijk als le ren." Lekker uitslapen Beter hadden Mohammad en Temnit het niet kunnen vertellen. Het spelen op het plein en het sportveld was natuurlijk leuk, maar de uitjes waren echt gewel dig. Temnit is nog steeds onder de indruk van de klim naar de top van de Lange Jan. ,,Ik vond het best spannend en ik had nog nooit eer der zo over Middelburg gekeken." Mohammad vond het vooral ge weldig dat de kapitein van de rondvaartboot niet alleen over de geschiedenis van historische pan den vertelde, maar ook aanwees waar hij (de kapitein) zelf woonde. Temnit en Mohammad vinden het jammer dat de zomerschool is afgelopen, maar zijn ook blij dat ze nog drie weken 'echt vrij' hebben. Mohammad: ,,Jammer dat ik mijn nieuwe vrienden niet meer zie, maar wel fijn dat ik nu kan uitsla pen." Emile Calon Nieuwland De twee groepen hebben ook con tact met twee andere die het niet eens zijn met de bouwplannen van de gemeente. Het gaat om Be scherm de Delta die strijdt tegen de plannen om op Waterpark Veerse Meer 950 vakantiewonin gen en appartementen te bouwen. En om de groep bewoners die het landelijk gebied Cleene Hooge zo goed mogelijk wil beschermen te gen de plannen om daar te bou wen. Die laatste twee sluiten zich echter nu nog niet aan bij de eerste twee. 'Sint Laurens' en 'Trekdijk' zien dat er een duidelijke overeenkomst is tussen hun strijd. De plannen van de gemeente zijn 'puur geld- gedreven' zeggen Leon Maljaars en Louis Ficq uit Sint Laurens en John de Rijke en Willy Oorthuijsen van de Werkgroep Trekdijk. ,,Het fi nancieel tekort van de gemeente is de grote motor achter al deze plan- nen om in het buitengebied te gaan bouwen", aldus Oorthuijsen. Ze stellen ook dat participatie in Middelburg een wassen neus is. John de Rijke: ,,De gemeente pro beert de schijn op te houden maar aan het eind van het participatie traject ben je terug bij af." Kennis en kunde Hoewel beide groepen al langer strijden tegen de gemeente had den ze tot voor kort geen oog voor elkaar. Volgens Oorthuijsen komt dat omdat je als groep zo bezig bent met je eigen ding en daar alle tijd in steekt. Ze willen nu kennis en kunde delen en waar nodig el kaar bijstaan. ,,Zo staan we ster ker." In de Soute Schakel in Zoutelande is op 18 augustus het eerste Zeeuw se oogcafé. Die bijeenkomst is er voor iedereen die slechtziend of blind is en voor partners, begelei ders en geïnteresseerden. Hoofd doel van het café is ervaringen uit wisselen in een gezellige sfeer, zegt iniatiefneemster Mirella Simons. Vanaf januari 2021 is de oogver eniging regiogroep Zeeland een zelfstandige afdeling. Omdat oog- cafés voorheen niet in heel Zeeland georganiseerd werden, is gekeken of dit voor elkaar te krijgen was. Dat is gelukt. In Goes en Terneuzen wa ren al maandelijkse oogcafés. Nu kan dat ook op Walcheren. Bezoekers kunnen die dag in de Soute Schakel, Westkapelseweg 24C, tussen 13.30 uur en 16.00 uur terecht. Het is de bedoeling dat de bezoekers ook een sportief spel spelen dat samen beoefend kan worden door slechtzienden en zienden. Aanmelden via oogcafewalcheren@gmail.com. Slaapcomfort De mooiste boxsprings én matrassen in prijs verlaagd zaterdag 14 augustus 2021 WA burg. «Ol QJP' Moham mad heeft genoten van de uit jes én zijn gramma tica flink bijgespij kerd op de zomers chool in Middel- FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ,,De rondvaartboot", roept Mo hammad (11). ,,De beklimming van de Lange Jan", vindt Temnit (12). De uitstapjes waren voor beide leerlingen van de zomer school in Middelburg het aller leukst. René Hoonhorst Middelburg -Robin Regelink, directeur Twee groepen die strijden tegen de bouwplannen van de gemeente Middelburg hebben elkaar gevonden. Het gaat om bewoners uit Sint Laurens die tegen de bouw van 120 huizen achter hun buurt is en de Werk groep Trekdijk die al jaren strijdt tegen de plannen om die polder te veranderen in een be drijventerrein. Emile Calon Zoutelande Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg staat voor knus, persoonlijk en duurzaam. En is al bijna 20 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang. U kunt ons vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. Opvangvormen zijn: 52 weken p/j. Hele-, halve- en verlengde dagen, incidentele-, ruildagen en uurtje factuurtje en flexibele opvang. Villa Valentijn Middelburg maakt gebruik van wasbare bamboeluiers. Waarom eigenlijk persé zo'n wasbare luier? Het is gewoon beter voor het milieu. En de kinderen zijn eerder zindelijk. We hebben vier groepen in de volgende leeftijd: 3 mnd. -1 jaar (Gele groep), 1 - 2 jaar (Roze groep), 2 - 3 jaar, (Rode groep), 3 -4 jaar (Blauwe groep), waardoor we de kinderen op maat tijdens de verschillende ontwikkelingsstadia kunnen begeleiden en de overgang naar de basisschool optimaal is. Ook is een heerlijke 36 meter diepe ommuurde tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. U kunt meer informatie vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl ons e-mailadres is info@villavalentijn.nl. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854-890090. iXSPWNGS ATRASsE VAN CADSAND SLAAPCOMFORT Schouwersweg 7 4451 HS Heinkenszand T 0113-405017 D www.binnenuit.nl/cadsand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33