II 22 WIELRENNEN 76STE VUELTA A ESPANA Fabio Jakobsen begint vandaag aan de Vuelta. Dat de sprinter nu een grote ronde rijdt, had niemand een jaar geleden durven dromen. Maar Jakobsen verrast telkens weer. ,,Ik hoor bij de favorieten.'' SAMEN ALLEEN Dankbaar is hij al een tijdje. In eer ste instantie was hij dat omdat hij nog leeft. Dat was na zijn horror- crash in de Ronde van Polen, op 5 augustus 2020, lange tijd het enige wat telde. Sinds april dit jaar is die dankbaarheid er ook omdat hij weer wielrenner is. In de Ronde van Turkije, ver verwijderd van de schijnwerpers van de wielersport, maakte Fabio Jakobsen zijn rentree in het peloton. Dat leek op dat mo ment al heel wat. Maar iets meer dan drie maanden later toonde de 24-jarige renner zelfs aan dat hij weer massasprints kan winnen. Hij deed het twee keer in de Ronde van Wallonië, vorige maand. Hij won er de tweede en de vijfde etappe. Het waren emotio nele momenten voor hem. Mo menten waarop hij die dankbaar heid nog maar eens uitsprak. Bovenal waren het dagen waarop hij liet zien hoe snel het kan gaan met hem. Dat hij, ondanks het hef tige gevecht dat hij moest voeren om weer te herstellen van het zware letsel dat hij in Polen opliep, nog steeds een winnaar is. Al was het in de Ronde van Wallonië, geen wedstrijd met een bijzonder in drukwekkende deelnemerslijst. Hij gaf zijn ploeg er wel het ver trouwen mee dat hij het op het hoogste niveau ook weer moet kunnen. Want vandaag start Jakob sen in de Vuelta. ,,Als iemand dit een jaar geleden tegen me gezegd had, zou ik diegene nooit hebben geloofd", zei hij gisteren, daags voor de start in Burgos. ,,Ik ben echt heel erg blij dat ik hier ben. Ik ben er ook hartstikke trots op en ga ervan ge nieten. Dat is het voornaamste." Maar genieten is niet het enige waarvoor hij is gekomen. Want Ja- kobsen is in Spanje 'gewoon' de vooruitgeschoven man voor de Ik ben er sinds die val alerter op dat degene voor me niet van zijn lijn afwijkt, maar dat houdt me niet tegen vlakke etappes bij Deceuninck- Quick-Step. ,,In de eerste maanden sinds mijn rentree was ik erop ge focust om weer sprinter te worden, maar sinds Wallonië ben ik weer bezig met winnen. We mikken op ritzeges en het ziet er goed uit, hier. Er zitten etappes bij die echt vlak ogen. Normaal gesproken zit er in Spanje altijd nog wel ergens een bergje in, maar nu lijken die toch een aantal keer te ontbreken." Dat hij weer praat over winnen op het hoogste niveau, vindt Jakob sen zelf ook speciaal. ,,Het is heel bijzonder", erkent hij. Maar in de koers zelf denkt hij daar amper aan. ,,Sprinten is altijd spannend en nerveus, want het gaat hard. En in het begin was dat ook wel weer wennen, maar uiteindelijk wordt het toch snel weer gewoon. Als het fysiek beter gaat, merk je dat je meer overzicht hebt en dat je on danks de stress rustig kunt blijven. Ik ben er sinds die val in Polen wel alerter op dat degene voor me niet van zijn lijn afwijkt, maar dat houdt me niet tegen. De angst neemt het niet over tijdens de sprint." Mooie kans En dus weet de Nederlander dat hij kan winnen in de Vuelta. Morgen krijgt hij er meteen een mooie kans voor. ,,De tweede etappe ziet er goed uit, ja. We hebben de laatste vijftig kilometer verkend. Er kan wel wat wind staan, maar we heb ben een ploeg die daar goed mee om kan gaan. We hebben dezelfde lead-out als in Wallonië, dat geeft me ook het vertrouwen dat ik kan winnen. Arnaud Démare en Jasper Philipsen zijn er ook, dat wordt een mooie strijd. Ik hoor bij de favorie ten. Dat kan ik denk ik wel gewoon uitspreken, ik wil ervoor gaan." Als het hem lukt te winnen, doet hij opnieuw iets heel bijzonders. Maar dat deed hij de afgelopen maanden eigenlijk wel vaker. ADVERTENTIE Deze gloednieuwe PREMIUM-pocket staat bol van de verrassende samenwerkingen. Everett Ducklair gaat bijvoorbeeld vrijwillig met Angus Fangus én Lyla Lay op pad! En zelfs rechercheur Spader, die geen fan van SuperDonald is, slaat de handen ineen met onze dappere superheld. EVEN LEKKER DONALD DUCKEN zaterdag 14 augustus 2021 START VANDAAG IN BURGOS (PROLOOG, 7.1 KM) TV EUROSPORT Jaar na crash al jagend op zeges Marijn Abbenhuijs Burgos T15 september 2019: Fabio Jakobsen (l) wint slotetappe in Vuelta, nipt voor Sam Bennett. Onder: op 5 augustus 2020 rijdt Dylan Groenewegen in Polen zijn collega-sprinter de hekken in. fotos ap, getty images - Fabio Jakobsen (24)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22