II Speel het Vuelta Wielerspel en win een Cannondale racefiets! 20 Hoe goed Feyenoord na sterke optredens daadwerkelijk is, gaat nu pas blijken Waar staat Feyenoord nu écht? Dat blijft gissen, ook nadat de Rotterdammers indruk maakten tegen Luzern en Atlético Madrid. Trainer Slot zegt richting de competitiestart vooral 'benieuwd' te zijn. Maar: „Natuurlijk willen we zo hoog mogelijk eindigen." De trainer Arne Slot verstaat van na ture de kunst om zijn voetbalvisie met lijvige, tactische volzinnen te onder bouwen. Maar na de vraag of Feyen oord klaar is voor de competitiestart heeft de coach maar heel weinig woor den nodig, blijkt voorafgaand aan de wedstrijd van de Rotterdamse club te gen Willem II, morgenmiddag in Til burg. ,,Ja", klinkt het resoluut. Waarna de coach die eerste reactie wel met enige uitleg omlijst. ,,We hebben ons goed geprepareerd, kijken terug op een voorbereiding met daarin enkele goede wedstrijden en de fysieke data leren ons dat we steeds fitter worden." Waar staat Feyenoord? Of, beter: waar staat Feyenoord nu écht? Slot kreeg de vraag de laatste weken vaker dan hem lief was. Want ja, allemaal leuk en aardig natuurlijk, FC Luzern tweemaal glansrijk verslaan in de voorronde van de Conference League en tussendoor een keurige oefenzege boeken op de Spaanse kampioen Atlé- tico Madrid. Maar daarmee is niet ge zegd dat het de Rotterdammers ook in de eredivisie meteen vlekkeloos af zal gaan. En dat realiseert Slot zich ter dege. Vandaar dat hij verklaarde, ook gistermiddag weer, dat hij 'vooral be nieuwd' is naar hoe zijn club zich gaat manifesteren. ,,Over drie competitiewedstrijden, We hebben ons goed geprepareerd en de fysieke data leren ons dat we steeds fitter worden Dan zegt hij: ,,Ik zou liever zien dat de kenners ons dé titelfavoriet noemen, hoor. Dat zou namelijk betekenen dat we voor miljoenen euro's hebben in gekocht en dat we volgens hen dus ook de beste selectie hebben." Realisme Slot wil zichzelf geen underdogrol aanmeten, hoe begrijpelijk dat ook zou zijn. De coach predikt, hij her haalde het al vaker, domweg realisme. Hij beseft dat zijn selectie een stuk smaller is dan die van Ajax en PSV. Hij weet dat hij, mocht de tegen FC Lu- zern uitgevallen Alireza Jahanbakhsh tegen Willem II niet kunnen spelen, meteen moet puzzelen. Zoals hij er eveneens van doordron gen is dat het inslijpen van een nieuwe speelstijl, hoe fris en succesvol die vooralsnog ook is, nooit rimpelloos verloopt. Alleen betekent dit volgens Slot niet dat Feyenoord zich bij voor baat al neerlegt bij de derde plaats, die de kenners als het hoogst haalbare zien voor de Rotterdamse topclub. ,,Ik zou in eerste instantie tevreden zijn als we als elftal het voetbal laten zien dat we de afgelopen weken gere geld hebben laten zien. En dat gecom bineerd met het ontwikkelen van spe lers", duidt Slot. ,,Maar daarnaast is het natuurlijk zo dat je zo hoog mogelijk wilt eindigen als club. Dat wil elke trainer, dus ook die van Feyenoord. Ie dereen weet hoe het werkt in het voet bal. Het is niet gezegd dat de selectie met de beste spelers automatisch ook de beste prestatie levert.'' met daarbij twee op papier lastige uit- duels met Willem II en FC Utrecht, valt al een stuk meer te zeggen", ver wacht Slot. ,,Zeker omdat we ook tweemaal tegen IF Elfsborg (play-offs Conference League, red.) spelen. Ik denk dat we daarna een beter beeld hebben van hoe goed we als ploeg daadwerkelijk zijn." Slot uit zijn woorden in een periode dat overal de lijstjes met verwachtin gen opduiken. Niet geheel onlogisch tippen analytici en andere kenners Ajax en PSV daarin consequent als de enige twee titelkandidaten. Een pret tige wetenschap misschien wel voor een trainer van Feyenoord, dat gebrek aan verwachtingen, zeker voor een nog relatief onervaren coach. Kom met die suggestie alleen niet aan bij Slot. Speel mee op pzc.nl/wielerspel zaterdag 14 augustus 2021 'Zou liever zien dat ze ons dé titelfavoriet noemen' Dennis van Bergen Rotterdam -Arne Slot (42) ►De spelers van Fey enoord zijn na de thuiszege op FC Lu zern (3-0) op weg naar de fans om die te bedanken voor hun steun. foto pro shots De Vuelta a Espana start op zaterdag 14 augustus in Burgos om op zondag 5 september, eveneens met een tijdrit, in Santiago de Compostella te finishen. Maak met jouw kennis kans op fantastische prijzen. Daag je vrienden uit en bewijs jezelf als ploegleider tijdens de Ronde van Spanje. Maak kans op een Cannondale CAAD Optimo 1 t.w.v. 1.499,-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20