en zes andere plagen 20 september versoepelingen, na 1 november nog meer Vandaag bij deze krant Walcheren Queen-gitarist Brian May trad er op met Roel van Velzen De Nederlandse visserij heeft het zwaar. Tal van bedreigingen teisteren de sector, zoals de aanleg van windparken op zee. Maar er zijn nog meer plagen. De vissers laten vandaag een krachtig signaal horen. Ook verschillende Zeeuwse vissers doen mee aan het varend protest langs de Afsluitdijk. »zeeland 2 jaar door alle coronamaatregelen zwaar voor de kiezen gehad. ,,Een miljoen jonge mensen hebben nu al een jaar lang online onderwijs en dat heeft allerlei negatieve conse quenties.'' Met de opening van het onder wijs per 30 augustus schuift het ka binet het advies van het Outbreak Management Team (OMT) terzijde. Het OMT suggereerde zelf 19 sep tember als vroegste datum. Dat is voor scholen en universiteiten ech ter niet werkbaar, aldus Rutte. Er gelden wel extra voorwaarden: zo mogen groepen maximaal uit 75 personen bestaan. Ook moet in de gangen een mondkapje worden ge dragen. Leraren en leerlingen op basis- en middelbare scholen die min stens twee weken volledig gevacci neerd zijn, hoeven verder vanaf 30 augustus niet meer in quarantaine als ze contact hebben gehad met een besmet persoon. Ook hoeven zij niet langer twee keer per week een preventieve zelftest te doen. Het kabinet bevestigde ook dat de Formule 1 op Zandvoort in het eer ste weekend van september kan doorgaan, mits de tribunes voor niet meer dan twee derde van de maximale capaciteit gevuld zijn. Dat betekent circa 70.000 toeschou wers per dag. Als alles goed gaat wordt per 20 september niet alleen de 1,5 me- terregel geschrapt, maar ook de mondkapjesplicht in het openbaar vervoer. In de horeca, bij festivals en sportwedstrijden, kunst en cultuur - zowel binnen als buiten - wordt een coronabewijs verplicht bij een publiek van meer dan 75 personen. Een coronabewijs wordt verstrekt bij volledige vaccinatie, een nega tieve testuitslag van maximaal 24 uur oud of als je hersteld bent van corona. Het kabinet zegt dat met 'mystery guests' zal worden gecon- troleerd of exploitanten zich aan de voorwaarde houden. Na 20 septem ber vervalt ook het advies om zo veel mogelijk thuis te werken en om reizen in de spits te vermijden. Het streven is om het coronatoe gangsbewijs en de overige beper kingen te laten vervallen per 1 no vember. Rutte benadrukte echter dat die datum in potlood staat op geschreven. zaterdag 14 augustus 2021 22°C Vissers strijden tegen windmolens... Einde 1,5 meterregel is in zicht Het einde van de 1,5 metermaat regel is eindelijk in zicht. Vanaf 20 september hoopt het kabinet dat Nederland weer meer vrij heid kan krijgen. Tot die datum blijven beperkingen van kracht, alleen voor het onderwijs wordt een uitzondering gemaakt. David Bremmer Peter Winterman Den Haag Volgens minister-president Mark Rutte hebben de leerlingen en stu denten op het mbo, hbo en de uni versiteiten het afgelopen anderhalf P4: Voorzichtigheid is nu troef P7: Evenementenbranche is boos Na het weekend koeler NieuwindePZCapp: v Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1