Tegenvaller voor vv Krabbendijke: derde veld is niet op tijd klaar Cederhof viert keurmerk met ijsje voor bewoners Kleine prijsjes bij Mok-ok-èh II VanCadsand BEVELANDEN EN THOLEN 5 Slaapcomfort De vertraging is een tegenvaller voor de vereniging, die de laatste jaren explosief is gegroeid. De be staande twee velden, waarvan één kunstgrasveld, worden zwaar be last om de teams speelruimte te geven. Hoewel hij ervan baalt, blijft voorzitter Kees Hoekman er nuchter onder. ,,Het zij zo. Afgelo pen jaren is het ons ook gelukt met de nodige improvisatie." Het derde veld wordt haaks op het kunstgrasveld aangelegd. Daarvoor wordt een klein stukje van het vrachtwagenparkeerter rein afgesnoept. Het is de bedoe ling dat er straks zowel trainingen als wedstrijden op plaatsvinden, zegt Hoekman, die ook beseft dat dat nog even zal duren. ,,Als alles meezit, kan het half september ingezaaid zijn. Het gras moet dan nog kiemen, dus het zal z'n tijd moeten hebben voor er een mat ligt waarop gespeeld kan wor den. We hopen dat we nog een zonnige periode tegemoetzien. Dan heb ik er alle vertrouwen in dat we in ieder geval dit jaar nog erop kunnen spelen." Tot die tijd moet de vereniging alles regelen op het hoofd- en kunstgrasveld. ,,We proberen dat zo goed mogelijk te doen, maar het is verre van optimaal", zegt Hoek man. ,,Het hoofdveld heeft niet de functie van trainingsveld, maar het moet daar wel voor gebruikt wor den. Dat komt de grasmat niet ten goede. Maar het zij zo." Nieuw complex Het derde veld voor vv Krabben- dijke is een tijdelijke oplossing: het is de bedoeling dat op termijn een nieuw sportcomplex wordt aangelegd aan de westrand van het dorp. ,,Yerseke zat hier echt op te wach ten", vertelt vrijwilliger Bart Won dergem. ,,Op onze eerste dag had den we meer dan honderd mensen binnen en acht van de tien kocht wat", vertelt Bart blij. Het geheim? ,,Onze spullen zijn netjes, schoon en heel en we vragen kleine prijs jes. Je hebt meer aan een snel dub beltje dan aan een traag kwartje." ,,We verkopen hier de duvel en zijn ouwe moer, zeggen we wel eens", vult vrijwilliger Arnold Meijer enthousiast aan. ,,Nee, dat zeggen we dus niet", reageert do minee Willem van de Griend met een. Koffiehoek Van de Griend zet net even koffie in het keukentje van kringloop- winkel Mok-ok-èh. Dan drinken vrijwilligers Bart, Arnold en de vrouw van de dominee, Anja, even wat in de koffiehoek van de kring loopwinkel. Zij werkt als vrijwilli ger mee en legt even uit dat occulte boeken er niet inkomen bij Mok- ok-èh. Willem van de Griend had bij vorige gemeentes waar hij domi- Het is een verbindende activiteit, er werken hier heel veel vrijwilligers mee nee was, al gezien hoe rommel markten mensen samenbrengen. ,,Het is een verbindende activiteit, er werken hier heel veel vrijwilli gers mee, die meldden zich spon taan." De kerk komt zo ook in con tact met mensen die niet zo snel de kerk zouden binnenlopen. De op brengst voor de kerk is mooi mee- genomen, maar niet het enige doel. ,,De koffiehoek in Mok-ok-èh kan ook een pastorale plek zijn, mensen kunnen elkaar hier ont moeten en bijpraten, ik loop zelf ook geregeld binnen", vertelt de dominee. Dat doet hij ook, zoe kend naar singletjes. ,,Muziek uit de jaren 60 en 70 vind ik prachtig. Ik ben echt een vinyl-liefhebber." Het pand van Mok-ok-èh staat tegenover de hervormde kerk en is eigendom van die kerk. Jaren was het pand verhuurd en kinderop vang Het Oogappeltje zat er bij voorbeeld een tijd. Maar het win kelpand stond al weer even leeg en het gaat op de schop over een tijdje. ,,Van de kerkrentmeesters mochten we het pand gebruiken voor de kringloopwinkel." Vooral voor speelgoed, kleding en huishoudelijke artikelen is erg veel interesse, vertelt Meijer. Hij lacht: ,,Voor sommige soorten ar tikelen moeten we al weer hard op zoek naar nieuwe voorraad." ,,We zijn bijzonder trots op onze medewerkers en dit mooie resul taat. Zeker in deze intense covid- tijd", laat Cederhof-directeur Inge van den Boomen weten. ,,Op 11 mei heeft een team van vier personen een dag lang meegelopen met de zorg in het verpleeghuis en met de wijkverpleging. Dat heeft ons meerdere complimenten opgele verd." De landelijke Stichting Perspekt is de instantie die het keurmerk uitdeelt. Die kijkt vanuit het per spectief van de cliënt naar de kwa liteit van de zorg en de verbetering daarvan. ,,Dat betreft een onafhan kelijke keuring. Als je op alle on derdelen goed scoort, ontvang je het Prezo gouden keurmerk Ver pleging, Verzorging en Thuiszorg." Uit het auditrapport bleek dat de instelling de zaakjes goed voor el kaar heeft. ,,We kregen onder meer een compliment voor het vormge ven van de dagbesteding aan cliën ten van de thuiszorg. Die kunnen in coronatijd terecht op een externe locatie: in een voetbalkantine." Verder roemde het rapport de manier waarop er binnen de ge meente Kapelle wordt samenge werkt. 'Het is een hechte gemeen schap waar men er voor elkaar is', schrijft Perspekt. Ook het keuken team, dat dagelijks vers kookt voor cliënten en de omgeving (250 afne mers) krijgt een schouderklopje: 'Maaltijden worden warm bezorgd. Cliënten zijn hier erg over te spre ken.' Tot slot kreeg Cederhof een groot compliment omdat het co rona buiten de deur heeft weten te houden. «srWNg De mooiste boxsprings én matrassen in prijs verlaagd zaterdag 14 augustus 2021 Voetbalvereniging Krabben dijke moet nog even geduld hebben om het derde veld te kunnen gebruiken. Vanwege de regenval kan dat pas over een maand worden ingezaaid, ter wijl de competities dan al op het punt van beginnen staan. Michiel Bouwman Krabbendijke Een berg spullen moest de op slag in toen de rommelmarkt van de Hervormde Kerk in Yer seke niet kon doorgaan vorig jaar. Die forse voorraad vormde de start van kringloopwinkel Mok-ok-èh. Vandaag is die voor de derde dag open. Arie Westeneng Yerseke - Willem van de Griend, dominee en vrijwilliger Mok-ok- èh De opbrengst van Mök-ök-èh gaat naar de Hervormde Kerk in Yer seke. De winkel aan Dreef 4 is open op woensdag, vrijdag en za terdag van 10.00 tot 16.00 uur. Kapelle FOTO MARCELLE DAVIDSE De kringloopwinkel in Yerseke: Bart Wondergem, Arnold Meijer en Willem en Anja van de Griend (vlnr). FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN En weer was het tijd voor een ijsje in Cederhof. Niet vanwege de warmte dit keer, maar omdat er iets te vieren valt. De Kapelse zorginstelling heeft namelijk op nieuw het gouden Prezo-keur- merk voor verantwoorde zorg en verantwoord ondernemer schap gekregen. Willem Adriaansens Adrie van Eekelen schept ijs voor bewoners van Cederhof. ATRASSEN VAN CADSAND SLAAPCOMFORT Schouwersweg 7 4451 HS Heinkenszand T 0113-405017 www.binnenuit.nl/cadsand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 122