Frank zingt over Zeeland Cederhof viert keurmerk met ijsje voor bewoners Bende neemt in een rolstoel gasten mee naar het strand II VanCadsand SCHOUWEN-DUIVELAND 5 Nota bene een Brabander, Mark Eibers uit Nuenen, schreef de tekst voor zijn nieuwste lied Mooi Zee land. ,,Ik was er gelijk verliefd op", zegt Frank Polak die optreedt on der de artiestennaam Frank L!ve. ,,Het zat altijd in mijn hoofd nog een keer een lied te schrijven over Schouwen-Duiveland, maar Mark, met wie ik bevriend ben, kwam met dit nummer. Het leek hem goed als ik het zou zingen. Zo'n nummer moet passen, je moet het voelen en dat had ik hierbij gelijk." Bij vakgenoten en op sociale me dia valt het nummer goed. ,,Met Ben Cramer ben ik goed bevriend en hij zette leuk commentaar erbij op LinkedIn. En ook Justine Pel melay vindt het 'helemaal gezel lig'. Op YouTube is het nu zo'n 1500 keer bekeken, maar zo'n lied moet je eigenlijk live doen. Dan krijg je de reacties uit het publiek. Privéfeestjes mogen wel, maar ik snak ernaar om weer een theater tour te doen", zegt Polak. Country-cd De andere kant van de corona- maatregelen is dat de zanger meer tijd heeft gehad voor zijn muziek. ,,Ook het werk op de vrachtwagen heeft even stilgelegen en normaal had ik het veel drukker met optre dens. Nu heb ik zelfs thuis een country-cd kunnen opnemen." Bij Mooi Zeeland is ook een videoclip opgenomen en die is weer wel ge maakt door een Zeeuw: Jean-Paul Kotoun uit Zierikzee. ,,We zijn daarvoor bijna heel Zeeland door gereisd." Polak hoopt dat zijn nummer op de radio wordt gedraaid. ,,Het heeft potentie om een hit te wor den, maar dan moet het wel wor den gedraaid. Ik ben nu artiest van de week bij Omroep Zeeland, dus ik hoop dat ze mij lekker vaak gaan draaien." Met Ben Cramer neemt hij binnenkort een duet op. Marcel Modde Scharendijke De Bende van het Strand heeft een nieuw project. ,,Als we hier toch bijna dagelijks te vinden zijn om troep op te ruimen", bedacht Erik de Vries, ,,waarom nemen we dan af en toe ook niet eens mensen mee die zelf niet meer naar het strand kunnen." Goede vriendin Riet Wiedouw zette hem op dat spoor. ,,Ze had haar been verloren en ik ben drie jaar mantelzorger voor haar geweest. Steeds als we terug kwamen van het strand, zei ze hoe jaloers ze op ons was en dat ze ook zo graag nog eens zou wil- len. Afgelopen moederdag hebben we haar meegenomen in een spe ciale rolstoel. En óf ze heeft geno ten!" Een paar weken nadien is Riet overleden. Maar de kiem was gelegd. Glimmend van trots wijst De Vries op de groene rolstoelauto pal naast strandpaviljoen Perry's; de achterruit beplakt met stickers van bedrijven uit de buurt die hem sponsoren. ,,De prinsessenauto was dit voor Riet, omdat ze vond dat ze zo vorstelijk achterin zat. Gekocht met hulp van sponsors. Ook de benzine en de verzekering zijn voor een heel jaar geregeld. Dus mensen die wij meenemen Ik hoop zo heel veel mensen blij te kunnen maken voor een uitje naar het strand, be talen daar helemaal niks voor." ,,Een ode aan Rietje", zegt Bende- lid Angelica Postma. De Vries: ,,Ik hoop zo heel veel mensen blij te kunnen maken." André Dingemanse was gisteren de allereerste gast. Met de 'prinses- senauto' thuis opgehaald in Wis- senkerke voor een middagje aan de Brouwersdam en aan het eind van de dag ook weer keurig voor de deur afgeleverd. ,,Top geregeld", steekt hij zijn duim in de lucht. Als gevolg van Parkinsonisme (MSA) kan hij nog maar moeilijk lopen. Bij de dagbesteding in het Zierik- zeese verpleeghuis Cornelia werd Dingemanse in een folder op het uitstapje met de Bende naar het strand gewezen. ,,Gelijk gebeld en hier staan we dan al!" Hij snuift de zeelucht extra diep in z'n longen en laat zijn voeten in de branding bungelen. ,,Oh, wat heb ik dit ge mist." Rondje Riet De Bende van het Strand wil jaar- rond twee dagdelen per week re serveren voor een 'Rondje Riet'. Wie ook een keer mee wil, kan re serveren via telefoonnummer 06 33254291 of mailadres debende@ zeelandnet.nl. ,,We zijn bijzonder trots op onze medewerkers en dit mooie resul taat. Zeker in deze intense covid- tijd", laat Cederhof-directeur Inge van den Boomen weten. ,,Op 11 mei heeft een team van vier personen een dag lang meegelopen met de zorg in het verpleeghuis en met de wijkverpleging. Dat heeft ons meerdere complimenten opgele verd." De landelijke Stichting Perspekt is de instantie die het keurmerk uitdeelt. Die kijkt vanuit het per spectief van de cliënt naar de kwa liteit van de zorg en de verbetering daarvan. ,,Dat betreft een onafhan kelijke keuring. Als je op alle on derdelen goed scoort, ontvang je het Prezo gouden keurmerk Ver pleging, Verzorging en Thuiszorg." Uit het auditrapport bleek dat de instelling de zaakjes goed voor el kaar heeft. ,,We kregen onder meer een compliment voor het vormge ven van de dagbesteding aan cliën ten van de thuiszorg. Die kunnen in coronatijd terecht op een externe locatie: in een voetbalkantine." Verder roemde het rapport de manier waarop er binnen de ge meente Kapelle wordt samenge werkt. 'Het is een hechte gemeen schap waar men er voor elkaar is', schrijft Perspekt. Ook het keuken team, dat dagelijks vers kookt voor cliënten en de omgeving (250 afne mers) krijgt een schouderklopje: 'Maaltijden worden warm bezorgd. Cliënten zijn hier erg over te spre ken.' Tot slot kreeg Cederhof een groot compliment omdat het co rona buiten de deur heeft weten te houden. Slaapcomfort De mooiste boxsprings én matrassen in prijs verlaagd zaterdag 14 augustus 2021 Hij heeft als bijnaam 'De zin gende trucker uit Bru', maar liedjes over zijn geliefde Zee land had hij nog nooit gezon gen. Nu zijn single Mooi Zee land uit is, heeft hij al compli menten te pakken van vakgeno ten, zoals Ben Cramer en oud- songfestivaldeelneemster Jus tine Pelmelay. Valeska Nastaly Bruinisse Rood en blauw kleuren de voe ten van André Dingemanse in de branding. Maar niet van de kou, zegt hij met een brede lach. ,,Zo zien ze er normaal ook uit." Acht jaar geleden was hij voor het laatst aan zee. Vanaf het eerste moment dat hij met de strandrolstoel door het rulle zand naar de water kant wordt geduwd, is het voor hem weer genieten. ,,Oh, wat heb ik dit gemist!" - Erik de Vries, de Bende van het Strand Kapelle FOTO MARCELLE DAVIDSE Angelica Postma en Erik de Vries zijn op stap met André Dingemanse. foto marieke mandemaker En weer was het tijd voor een ijsje in Cederhof. Niet vanwege de warmte dit keer, maar omdat er iets te vieren valt. De Kapelse zorginstelling heeft namelijk op nieuw het gouden Prezo-keur- merk voor verantwoorde zorg en verantwoord ondernemer schap gekregen. Willem Adriaansens Adrie van Eekelen schept ijs voor bewoners van Cederhof. 30XSPWNGS FATRASSEN VAN CADSAND SLAAPCOMFORT Schouwersweg 7 4451 HS Heinkenszand T 0113-405017 D www.binnenuit.nl/cadsand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 121