'MAAR HET MOET NIET SAAI WORDEN' BV De Liefde oo ro Amélie: 'Wat is het goeie moment om te vertellen dat je op je 21ste vrijwillig als escortgirl hebt gewerkt? Ik heb van alles geprobeerd, maar het is altijd een punt. Vertel ik het na twee maanden, dan hadden ze het eerder willen weten. Zeg ik het meteen, hoor ik daarna niks meer. Of ze kijken opeens naar me alsof ik een paria ben, slingeren de naarste dingen naar mijn hoofd of willen platte seks omdat ik 'dat wel gewend zal zijn'. Tot ik een halflaar geleden Chris ontmoette: de eerste jongen die geen oordeel had. Hij respecteert mijn keus van destijds, betrekt het niet op zichzelf en wil écht weten hoe het voor mij is geweest. 'Wie ben ik om er iets van te vinden,' zei hij. Dat was nieuw voor mij. In het gezin waarin ik opgroeide, vlakbij de Biblebelt, heerste een dubbele moraal als het op seks aankwam. Mijn ouders waren preuts, maar met carnaval ging iedereen los; ik vrat van alles uit, maar er was niemand die me ooit iets uitlegde. Oké, dacht ik, als jullie niks vertellen, zoek ik het zelf uit. Ik ging op avontuur en wilde aan den lijve ondervinden wat er mogelijk was. Een van de dingen die me aantrok, was de wereld van de high-class prostitutie. Op tv zag ik zelfverzekerde meiden die hun vrijgevochten gang gingen; zo wilde ik ook zijn. Escort leek me een goedbetaald bijbaantje dat ik naast mijn studie kon doen en waarin ik kon experimenteren met wat ik leuk en lekker vind. Acht maanden heb ik voor een bureau Na een wilde tijd als escort heeft Amélie (26) een rustige relatie met Chris (30). Geen heftige ruzies, geen gepassioneerde goedmaakseks. 'Voor nu voelt het supergoed.' gewerkt. Een ervaring waar ik nu nog op kan teren, maar het nachtwerk werd me te zwaar. Ik liep ook aan tegen het dienstbare aspect, dat de wensen van de klant altijd leidend zijn. Als escort was ik zo geconditioneerd dat ik de man altijd vooropstelde en voorbijging aan mijn eigen behoeften. Terwijl ik juist mezelf wilde ontdekken op seksueel gebied. Dat heb ik moeten leren: niet de signalen van mijn lichaam negeren, maar intunen op wat ik zélf wil. Met Chris heb ik een ontspannen relatie, met veel liefde en begrip. Niet met de hoge pieken en diepe dalen, heftige ruzies en gepassioneerde goedmaakseks die ik gewend was van eerdere verliefdheden. Zo'n rollercoaster vergt te veel van me, ik verlang naar meer gelijkmatigheid. Wel is het de uitdaging samen de spanning te blijven zoeken, anders wordt het te saai voor mij. Na mijn wilde verleden heb ik een zekere schwung nodig. Daarom heb ik tegen Chris gezegd dat ik wil kunnen toegeven aan een flirt, aan zoenen of seks met een ander. Ik wil hem niet in een jasje duwen dat hem niet past, maar ik wil ook geen deel van mezelf ampu teren. Al merk ik wel dat ik nu meer neig naar exclusiviteit, alsof mijn lichaam voor Chris is gereserveerd. Hij op zijn beurt snuffelt aan het idee van vrije liefde, en zo bewegen we naar elkaar toe. We zien onze relatie als een soort pilot, we proberen dingen uit en kijken of het werkt. Misschien is het eindig, misschien ook niet. Maar voor nu voelt het supergoed.' MEZZA 45 00 O Q 00 UJ I cc I cc CL I oo ic uu I De echte naam van Amélie en Chris zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 117