'Vier dagen mijn frustratie opkroppen en dan boos worden, dat doe ik niet meer' I gaan drinken als mijn dochter bij haar op bezoek was. Dan zei ik: als je om 2 uur weer hier bent, fietsen we samen terug, en dan had ik het met haar over hoe het was gegaan. Ik wil mijn kinderen vertrouwen geven. Maar in de ogen van mijn kinderen ben ik juist die strenge vader, omdat ze voor al hun puber zaken en regeldingen alleen bij mij terecht kunnen.' 'Wel wat betreft eigenwaarde. Vanaf mijn 40ste is dat beter gegaan. Niet meer vier dagen mijn frustratie opkroppen en dan boos worden. Ik vertrouw er nu meer op dat ik aan een ander ook iets heb. Nu heb ik mensen om me heen op wie ik durf te vertrouwen. Ik zou soms samen met mijn ex om onze relatie willen lachen. Om ook de goede tijd weer terug te halen. Andere exen kunnen dat wel.' wilde dat toch zeggen, ik denk ook dat ze dat is, op haar manier. Ik heb haar ook gezegd dat ik ons verhaal aan het optekenen was. In de roman hebben Evert en Anja één kind, in het echt hebben we twee kinderen. Gelukkig hebben ze goed contact met hun moeder. Ze zijn nu 18 en 14. Natuurlijk is het heftig dat ik een boek schrijf over onze relatie, maar ik moest iets met het verhaal doen, het is ook mijn verhaal.' 'Ouderschap is lastig, het vraagt veel. Anja kon de opvoeding misschien laten gaan, omdat Evert alles opknapte. In een relatie kom je die uitersten vaak tegen. Twee jaar geleden ben ik gestopt met de instanties en sindsdien regel ik gewoon alles zelf en dat geeft rust. Ik ben elke woensdagmiddag in een café om de hoek bij mijn ex een kop koffie MEZZA39 Ben jij wijzer geworden? Wat is een goede vader? Een goede moeder verschijnt bij uitgeverij Cossee 22,99.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 111