'Als ik een dag chagrijnig ben, denk ik: maar ik heb wél de Zilveren Reissmicrofoon gewonnen' S mk STOELRIEMEN VAST, HET WORDT EEN BEWOGEN VLUCHT! 'O ja, die heeft de Libris Prijs gewonnen, toch? Die zou bij mij ook op het lijstje kunnen. Je kunt niet alles lezen wat verschijnt. Dat is óók verschrikkelijk.' 'Dat weet ik niet, dat kan ik niet zeggen.' 'Nee, dat kan ik echt niet zeggen, ik heb het hem nog nooit gevraagd.' 'Ja, reuring, reuring. Dit is zo'n vraag... die doe ik even weg. Ja, dat mag ook. Anders zeg ik allemaal dingen die hij later terugleest en die helemaal niet blijken te kloppen, daar ga ik mijn handen niet aan branden. Bovendien gaat het interview niet over hem maar over mij.' Weer helemaal de vriendelijke Mieke: 'Ja, dat klopt wel. Mijn gang door het Hilversumse is nogal een moeizaam geploeter geweest. Ik heb bij veel verschillende omroepen gewerkt en dat is niet altijd makkelijk geweest. Dan zit je weer een tijdje bij een omroep en omdat er dan een nieuwe leiding komt, ik noem maar wat, moet alles anders en moest ik weg. Zo heb ik heel wat omroepen bediend in de loop der jaren, maar het gevoel blijft hangen dat je steeds leuke vriendjes had, maar dat ze nooit met je wilden trouwen. Misschien ligt dat ook aan mij, hoor. Net als nu in dit interview: ik ben niet iemand die overal ja en amen op zegt. Ik heb mijn mening over dingen en die laat ik merken. Zo zit ik in elkaar, een karakterkwestie. Misschien maakte het dat ik nooit zo goed voegde bij die omroepen. Toch heb ik me iedere keer weer opgericht en ben ik verder gegaan. Zo gaat dat soms in een leven of een loopbaan.' En dat was juist wat de jury van de Reissmicrofoon waar deerde. 'Ja! Dat ik bij al die omroepen had gewerkt, maar me nooit had gevoegd naar die cultuur daar en altijd mezelf was gebleven.' Enthousiasme in haar stem. 'Dat vond ik een fantastisch mooi compliment. Iets wat ik zelf altijd als iets negatiefs had gezien, bogen zij om in iets positiefs, waar ze juist een prijs aan gaven! Hè verdorie, wat fijn, dacht ik. Ik had ook niet gedacht dat ik er zo blij mee zou zijn. Een half jaar na die prijs kwam ik Vincent Bijlo, de voor zitter van die jury, toevallig tegen in de lift van het Radio 1- gebouw. Toen heb ik 'm spontaan omhelsd en gezegd: je weet niet half hoe blij ik met die prijs ben.' 'Ja, omdat ik zelf meer ben van: ach joh, een prijs. Prima. Maar ik merkte dat het me ontzettend veel deed. Als ik een dag chagrijnig ben, denk ik: maar ik heb wél de Zilveren Reissmicrofoon gewonnen.' 'Maar als buitenstaanders dat in het openbaar tegen je zeggen, is dat toch anders. Je krijgt van de buitenwereld een stempeltje opgeplakt met 'goed gedaan' - ja, dat is het. Ik denk dat iedereen graag erkenning wil. Dat willen kinderen al en dat houdt volgens mij nooit op.' 'Nee hoor, dat houdt nooit op.' f Mackintosh 'Fenomenaal geschreven! Bijna letterlijk adembenemend. £cht een topthriller!' Margriet Koop dé thriller van deze zomer bij jouw lokale boekhandel Ik ben nu halverwege Wees onzichtbaar van Murat Isik. Vindt je man rust ook een overschat fenomeen? Nou, je kent 'm vast goed. Laat ik het dan zo vragen: heeft hij net zo'n hang naar reuring als jij? Laten we het dan hebben over de Zilveren Reissmicrofoon die je in 2019 won, de onderscheiding voor de beste radio maker van het jaar, gekozen door mediajournalisten en -critici. Ik las dat je daar heel blij mee was. En die blijheid verbaasde je zelf dus ook? Interessant dat zo'n prijs je nog zo veel doet. Je hebt inmiddels toch je sporen in de radiowereld verdiend. Ook niet als je tegen de 70 loopt. HONDERDEN MENSEN UGT in JOUW HANDEN 36

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 108