I 4 EN III De nieuwe Stephen King 1 ih Weerschade kost miljoenen, toch winst verzekeraars Blz.ll 5 24," Eerste zitting Peter R. in oktober J ,,Voor de rest liggen we het groot ste deel van de dag onder de airco. Dat zorgt ervoor dat de stroom vaak uitvalt, omdat iedereen de zelfde energie gebruikt.'' Op Sicilië is het hitterecord het gesprek van de dag, zegt ook de vroegere Ik Vertrek-deelneemster Natasja. ,,Het weer is hier altijd een populair gespreksonderwerp. Zowel de Italianen als de Neder landse toeristen zijn er veel mee bezig. Wij raken wel gewend aan de hoge temperaturen. ,,Na vier jaar zitten wij hier he lemaal op onze plek. We zijn hele maal ingeburgerd, spreken vloei end Italiaans en voelen ons echt onderdeel van de Italiaanse sa menleving. Zoals het er nu naar uitziet, blijven we hier voor de rest van ons leven wonen.'' Het definitieve bedrag wordt later be kendgemaakt en zal ook pas in het tweede deel van het jaar op de resultaten drukken, meldt Achmea, dat achter mer ken als Centraal Beheer, Interpolis, FBTO en Zilveren Kruis zit. In het algemeen zien verzekeraars dat er steeds meer schade ontstaat door ex treem weer. Uit gegevens van het Ver bond van Verzekeraars blijkt dat er de afgelopen vijf jaar voor gemiddeld 390,8 miljoen euro per jaar is geclaimd voor weerschade, dik anderhalf keer meer dan vijf jaar daarvoor. Achmea maakte de eerste helft van het jaar bij schade- en inkomensverzekeringen al flinke kosten vanwege winterstorm Darcy. Verder moest de verzekeraar geld opzij zetten voor letselschades uit eer dere jaren. Ondanks de toenemende schades door extreem weer, zagen de cijfers van de grote verzekeraars er gunstig uit. Aegon sloot het kwartaal af met een winst van 849 miljoen euro. Dat was een jaar eerder nog een verlies van dik 1 mil jard euro, toen bijvoorbeeld ongunstige sterftecijfers en een lagere rente het re sultaat drukten. NN Group wist de net towinst in de eerste jaarhelft ruim schoots te verdubbelen tot 1,4 miljard euro. Ook Achmea boekte een forse winst: 306 miljoen euro. In de eerste helft van 2020 was dat 108 miljoen euro. De coronapandemie heeft een gunstig effect op de cijfers van de verzekeraars. Dat komt onder meer omdat ziekenhui zen zich al geruime tijd vooral richten op de bestrijding van Covid-19. Veel planbare zorg wordt uitgesteld. Daar zijn zorgverzekeraars dus ook minder geld aan kwijt. Achmea meldt minder scha des bij autoverzekeringen nu er nog al tijd minder kilometers worden gereden. Ook groeide het aantal klanten. 'De koning van het spannende genre.' VN Detective Thrillergids De mannen die worden ver dacht van de moord op mis daadverslaggever Peter R. de Vries moeten op 18 oktober voor het eerst voor de recht bank Amsterdam verschijnen. Dat is de huidige planning, laat advocaat Ronald van der Horst van vermeende schut ter Delano G. desgevraagd weten. Het zal dan nog niet om een inhoudelijke zitting gaan. Het is nog niet duidelijk of de zitting in een extra be veiligde rechtbank gaat plaatsvinden. Van der Horst wil inhoudelijk niets vertel len over de zaak. De advocaat laat weten dat hij waarschijn lijk pas tijdens de eerste voor bereidende zitting iets na mens of over zijn cliënt gaat zeggen. De 21-jarige G. wordt ervan verdacht De Vries op 6 juli in Amsterdam te hebben neergeschoten. Een motief voor de moord is nog niet be kend. Er wordt rekening mee gehouden dat het te maken heeft met de rol van De Vries in het liquidatieproces Ma- rengo, met hoofdverdachte Ridouan Taghi. De Vries was sinds vorig jaar adviseur en vertrouwenspersoon van kroongetuige Nabil B. Waarom zou je het doen? Vind je het leuk, of vind je het stoer? Per ongeluk ontvoerde man maakt het goed Met de 56-jarige man uit Hoofddorp die vorige week donderdag per vergissing was ontvoerd, gaat het naar om standigheden redelijk, meldt de politie. Hij werd waar schijnlijk het slachtoffer, om dat de daders zich hadden vergist, volgens de politie, en dat een andere man het doel wit van de ontvoerders was. Diezelfde avond werden in verband met de verdwijning van de Hoofddorper zes man nen aangehouden in Gouda. Verdachte zit langer vast Veel doden na noodweer Waterbeheer zoekt hulp vrijdag 13 augustus 2021 GO 50 graden De extreme hitte op Sicilië, waar het kwik bijna de 50 gra den aantikte, doet zelfs de lokale bevol king verlangen naar de winter. foto's afpap De recente overstromingen in Lim burg hebben bij verzekeraar Achmea geleid tot een kostenpost van 50 mil joen, volgens een eerste schatting. NN Group, bekend van Nationale Ne derlanden, verwacht dat de schade van de watersnood in Limburg en Bel gië voor het concern zo'n 70 miljoen euro bedraagt. Anita van Rootselaar Den Haag u LIBRIS #kooplokaalookonline S U M M Paperback Ook als ebook Boeken bestellen bij je lokale boekhandel - via Libris.nl. Gratis verzending vanaf €15,00. AMSTERDAM De mishandelde Frédérique vertelde in het RTL4- programma Humberto dat ze weinig begrijpt van het geweld dat haar is aangedaan. HOOFDDORP SCHIPBREUK Voor de kust van de Japanse provincie Aomori is gisteren een Panamees schip in tweeën gebroken. Bij het ongeluk is er een spoor van olie in de zee terechtgekomen. Alle 21 op varenden konden met helikopters worden gered. foto reuters ZWIJNDRECHT Een 25-jarige man uit Zwijndrecht blijft 90 dagen lan ger in voorarrest. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij het doden van een man wiens li chaam 2 augustus in een auto in Dor drecht is gevon den. Uit het re chercheonderzoek tot nu toe blijkt dat er mogelijk een conflict was tus sen de verdachte en het slachtoffer, aldus het OM. KASTAMONU Het dodental door plotselinge en he vige overstromin gen in het noorden van Turkije staat op zeker zeven tien. Zeker negen honderd mensen zijn gered uit het getroffen gebied bij de Zwarte Zee. ARNHEM De uiterwaarden van de grote rivie ren en de oevers van de Maas zijn nog lang niet op geruimd na de hoogwaterperiode in juli. Vrijwilligers zijn nog steeds welkom bij natuur- en waterbeheer ders om mee te helpen met het op rapen van plastic, schroot, hout en ander zwerfafval dat is achtergeble ven nadat het water zakte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5