II TC Smash zit bij 'boegbeeld' Bral in het DNA II ZEELAND 13 dediger van de Eindhovense club, maakte indruk op hem. ,,Die is ook buiten het veld alleen maar bezig met voetbal, die let overal op." Zijn eerste training in Duitsland weet Van Lare nog goed. ,,Die bal len komen allemaal drie keer zo hard op goal, ik zag ze aan alle kan ten voorbij vliegen. Ze moesten mij na afloop bijna van dat veld dragen, zó kapot was ik." Ook zijn trainer bij Jong PSV kon zelf een aardig balletje trappen. ,,Van Nis- telrooy is een echte winnaar, heel Dit moet het begin zijn van veel meer, anders heb je er helemaal niks aan Henk van de Voorde Sint-Jansteen Smash-boegbeeld Bral, die fysio therapeut van beroep is, is blessu- revrij en doet tijdens het De Kroon Open Smash Toernooi mee in de enkel- en dubbel-5, samen met Reggie Bun, een andere plaat selijke coryfee. ,,Richard en ik trai nen iedere week met elkaar, maar toernooien speel ik niet meer in de enkel, want dan krijg ik weer last van blessures", zegt Bun. Bral: ,,Ik probeer alles zo lang mogelijk vol te houden. Tennissen, hardlo pen, fietsen, fitness: het lukt alle maal nog. In het bestuur van Smash zit ik niet meer, maar op de achtergrond ben ik nog wel actief. Toen de jeugd enkele jaren gele den wegzakte, heb ik geholpen en onlangs heeft het bestuur mijn vi sie op padel gevraagd. Het zou mooi zijn als we hier één of twee padelbanen kunnen realiseren." Weemoed Hij denkt met weemoed terug aan de al lang ter ziele gegane tennis toernooien van Sluis en Oostburg, waar hij als B-speler actief was. ,,Dat waren destijds de enige toer nooien in Zeeuws-Vlaanderen, samen met het veteranentoernooi van Groede. Veertig jaar geleden kwamen wij daar met het Smash- toernooi bij. Mijn broer Julien was toen voorzitter. Bijzonder was dat wij al een verlichte baan hadden. We begonnen soms 'illegaal' op vrijdag al vanwege de grote be langstelling. Vandaar dat we zorg den voor een 'makkelijke' bonds- gedelegeerdeHet badgasten- toernooi in Domburg was toen zeer gerenommeerd, vervolgt hij. ,,Dat waren A-tennissers, met spelers als Fred Hemmes en Loek Sanders. Als je tennis op niveau wilde zien, moest je daar naar toe gaan. Het was in de tijd dat alle tenniskleding nog verplicht wit was." Samen met zijn zus Jacqueline werd Richard Bral een paar keer nummer één in Sluis en Oost burg. ,,Ook werden we begin jaren 80 een keer Zeeuws kampioen door in de mixedfinale te winnen van Marja Wondergem en Hans We begonnen soms 'illegaal' op vrijdag al vanwege de grote belangstelling Schuur. Dat was toevallig in Hulst, waardoor we een beetje een thuis gevoel hadden. In de enkelfinale verloor ik toen van Tonny van Ier- sel. Dat was eigenlijk mijn beste periode als tennisser." Bral had Stéphanie Rottier, die al lange tijd een eigen tennis- school heeft in Houten, tot haar zestiende onder zijn hoede. Later werd ze ook Nederlands kampi oene bij de senioren en reikte ze tot nummer 3o van de wereld ranglijst. ,,Stéphanie ging naar Jong Oranje en op haar achttiende is ze de wereld rond gaan trekken. Ik heb nog een gesprek gehad met de bond of ik kadertrainer wilde worden, maar dat zag ik niet zit ten met een bloeiende tennis- school. Als goede baselinespeel ster kon je in die tijd heel ver ko men, dat zag je wel aan Steffi Graf. Nu zijn het allemaal hardhitters, maar toen was het meer schaak- tennis." werkt, maar dit moet het begin zijn van veel meer, anders heb je er helemaal niks aan." Maar dat het ineens allemaal ontzettend snel met hem gaat, weet Van Lare zelf ook wel. ,,Ik ben sinds het begin van dit seizoen in een snelle trein gestapt en die weet van geen ophouden. Dat hoeft ook helemaal niet van mij." Lat omhoog Die trein begon te rijden toen hij in de voorbereiding mee mocht op trainingskamp met de eerste selec tie. ,,Er zijn maar weinig jongens die echt vanuit de jeugd structu reel aanhaken bij het eerste, dat be sefik maar al te goed. Het doel was om dit seizoen mijn debuut te ma ken, maar zo snel had ik zelf ook niet verwacht." Tijdens die trai- ningsweek keek hij naar eigen zeg gen zijn ogen uit. ,,Je leert zoveel van die jongens, bepaalde slim migheidjes." Vooral André Ra- malho, de nieuwe Braziliaanse ver- direct en doet alles om dat op ons over te brengen." Van Lare noemt hem wel een 'le gend', maar zo ziet hij hem inmid dels niet meer. ,,Ik heb hem nooit bewust meegemaakt als voetballer, daar sta je ook niet echt meer bij stil. Nu is het gewoon je trainer." Van Lares focus ligt voorlopig op de beloftes, maar nu hij zijn de buut al heeft gemaakt, moeten er nieuwe doelen worden gesteld. ,,Het is lastig te zeggen wanneer ik weer ga spelen, maar ik wil vooral mezelf zoveel mogelijk blijven ont wikkelen." Want die lat, die moet altijd omhoog. ,,Het was een mooi weekend, één om nooit meer te vergeten, maar nu op naar meer!" vrijdag 13 augustus 2021 VL - Aron van Lare (18) Richard Bral wandelt over het tennispark in zijn woonplaats Sint-Jansteen. Het erelid van Smash ziet dat zijn dochter Emelie flink aan het verliezen is in de dubbel-5. „Vorige week in Terneuzen speelde ze veel beter, maar het maakt mij wei nig uit. Als ze maar plezier in het spel houdt", aldus de 62-ja- rige tennisleraar in ruste. Hij leidde in het verleden diverse tennissers naar de top 10 van Nederland bij de jeugd. Zijn be kendste leerling van weleer is de ook uit Sint-Jansteen af komstige Stéphanie Rottier. - Richard Bral (62) Smash-boegbeeld Richard Bral. Op de achtergrond is het 40ste De Kroon Smash Open toernooi in volle gang. foto gianni AGOSTI Aron van Lare (rechts) op het trainingsveld met Joël Drommel van PSV. FOTO PRO SHOTS MARCEL VAN DORST Aron van Lare' heeft de bal klemvast in de' wedstrijd, tegen FC Dordrecht. FOTO PRO SHOTS MARCEL VAN DORST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52