'Je kunt maar beter voorbereid zijn' Si 8? Overgewi OBESITAS BEVELANDEN EN THOLEN 5 Gemeente Noord-Beveland deelt gratis zandzakken uit aan inwoners Schilderswijk moet nog even wachten op mural Vïjjj Czj-dijZJiJ Alles geprobeerd, maar lukt het niet om af te vallen? Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl w „Sommige gebieden in onze ge meente liggen nu eenmaal heel erg laag", zegt wethouder Pim Schen kelaars (foto). ,,En ik hoef natuurlijk niet te vertellen dat we af en toe stortbuien hebben. Nu bieden wij de mensen in ieder geval de moge lijkheid om zandzakken in hun ga rage te hebben. Want als er iets ge beurt kan je maar beter voorbereid zijn." Noord-Beveland doet er volgens Schenkelaars alles aan om water overlast te voorkomen. ,,Maar hele maal voorkomen kunnen we het niet." Checklist Bij elke straat die nu opnieuw wordt ingericht, wordt een check list klimaatbestendigheid nagelo pen. „Hebben we hier aan gedacht, hebben we daar aan gedacht? Zo lo pen we die hele lijst na", zegt Schenkelaars. Op de lijst staan zaken als snel veel water kunnen afvoeren en de balans tussen groen en stenen. Op grote vlakken stenen of asfalt kan het water niet de grond in zakken en groen voorkomt ook dat de buurt veel te veel opwarmt in de zon. ,,Ik kan wel zeggen dat ons riool stelsel de laatste grote buien goed heeft doorstaan", zegt Schenke laars. ,,Dat is mooi, maar deson danks blijven we er alert op. Ook bij alles wat we nieuw doen. Bijvoor beeld bij de renovatie van de Have- laarstraat in Colijnsplaat en de Ringweg. Die zijn nu allemaal kli- maatbestendig ingericht. Voor zo ver mogelijk natuurlijk, want ik heb geen glazen bol. Had ik die maar dan hadden we er iets meer grip op." Overal Volgens Schenkelaars kan in prin cipe iedereen een keer te maken krijgen met wateroverlast door stortbuien. ,,Dat kan echt overal zijn. Ik weet niet waar die bui valt. Het beschik baar stellen van zandzakken is een extra maatregel. Service. En we hebben daarnaast ook nog de an- We willen ook duidelijk maken dat mensen zélf maatregelen kunnen nemen dere campagnes zoals betegel nu niet je hele tuin, maar houd buffers waar het water in weg kan zakken. We proberen mensen een beetje bewust te maken", zegt Schenke laars. ,,Die klimaatverandering, die is er. We willen ook duidelijk ma ken dat mensen zélf maatregelen kunnen nemen. Als er een bui komt wijzen mensen al snel naar de ge meente, maar dat is niet altijd even terecht." „Koppel die regenpijp los van het riool zodat het gewoon over de straat uitloopt, daar zijn we op voorbereid. Ik heb er niks aan als een garage onderloopt. Dat geeft al leen maar een hoop gezeur en vooral heel veel ellende voor de mensen", licht Schenkelaars toe. De zandzakken zijn te bestellen via de website van de gemeente Noord-Beveland. Maar er is ook goed nieuws voor de liefhebbers van de vele grote muurschilderingen die Goes al rijk is. Kunstenaar Dodici begint maandag aan een mural op een pand van Beveland Wonen op de hoek van de Kersestraat en de Bessestraat in Goes-Zuid. Het is de tweede mural van dit jaar waar de culturele raad achter zit of aan meewerkt. De culturele raad is de aanjager van het mu- ralproject in Goes. De schildering die kunstena res Nina Valkhoff gaat maken op het huis van Connie Boudens is echter een particulier initiatief. Boudens vertelde eerder deze week in de PZC dat ze het vreemd vond dat uitgerekend de Schilderswijk nog geen mural had. Daarom trok ze de stoute schoenen aan. Ze benaderde kunstenares Nina Valkhoff en betaalt de rekening van ruim drieduizend euro zelf. Valkhoff, die al de murals op basisschool De Poeljeugd in 's-Heer Hen drikskinderen maakte, zou vol gende week beginnen. ,,Maar ze heeft een voetblessure'', zegt Boudens. ,,Door de pijn kan ze niet met het gebruikelijke en thousiasme schilderen.'' De initiatiefneemster bena drukt dat van afstel geen sprake is. De mural komt er. Misschien eind oktober of begin november. Van Cadsand matrassen nü in prijs verlaagd! Voor vragen kunt u ons bereiken via 0115 - 74 57 45 of info-terneuzen@obesitaskliniek.nl vrijdag 13 augustus 2021 BE Voorkom natte voeten in huis tij dens wateroverlast. Onder dat motto deelt de gemeente Noord-Beveland gratis zandzak ken uit aan de inwoners. Ze zijn leeg, dus ze moeten nog wel ge vuld worden als het nodig is. Melita Lanting Wissenkerke -Pim Schenkelaars, wethouder Noord-Beveland De Goese Schilderswijk zal wat langer op z'n mural moe ten wachten. Connie Boudens kondigde eerder nog aan dat hij volgende week op de zijge vel van haar woning aan de Breitnerstraat zou verschij nen. ,,Maar kunstenares Nina Valkhoff heeft een blessure'', zegt ze nu balend. Rob Paardekam Goes Aanpasbaar matras Nooit een miskoop Tot 1 jaar gratis aanpassingen! VAN CADSAND SLAAPCOMFORT Schouwersweg 7 4451 HS Heinkenszand T 0113-405017 www.binnenuit.nl/cadsand Corona, thuiswerken of extra maken dat niet makkelijker! Duist nu is het belangrijk om fit door het leven te gaan. Zorgs- aam en de Nederlandse Obesitas Kliniek werken samen in Zeeland en geven voorlichting over de (operatieve) behandeling van obesitas (ernstig overgewicht) en over de verschillende operaties. Online, laagdrempelig en veilig. Kijk op obesitaskliniek.nl/ agenda voor onze gratis voor lichting. U kunt zich hier ook direct aanmelden. Persoonlijke voorlichting? U wilt liever een persoonlijke voorlichting? Dat kan natuurlijk ook, gewoon door te bellen met 0115 - 745745 voor het maken van een afspraak. De voorlich ting is bedoeld voor mensen met obesitas, hun naasten en andere belangstellenden. NEDERLANDSE KLINIEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50