£1 8? OBESITAS Overgew SCHOUWEN-DUIVELAND 5 Ondernemers claimen lege plekken vergunninghouders voor kort parkeren Limburgers komen even bij in Zeeland VfJJJ CtJlbilJJL Online 18 augustus Alles geprobeerd, maar lukt het niet om af te vallen? Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl ilüri Marcel Modde Zierikzee Ondernemers klagen steen en been. De recente verdubbeling van het parkeertarief (2 euro per uur), en daarnaast inkrimping van het aantal betaalde plaatsen binnen de grachten, kost hen klanten. Die wij ken uit naar locaties waar ze wél even snel en goedkoop met de auto naar toe kunnen. Boevée begrijpt dat een autoluwe binnenstad be langrijk is voor de veiligheid, leef baarheid en aantrekkelijkheid van het centrum. ,,Maar tegelijkertijd wil je die stad ook bereikbaar hou den voor iedereen, lijkt mij." Vergunninghouders Op dat laatste punt gaat het sinds de invoering van het nieuwe parkeer beleid in juni mank, ziet Boevée. In totaal 132 betaalde parkeerplaatsen werden omgezet tot plekken waar alleen bewoners en ondernemers uit de binnenstad met een parkeer- vergunning mogen staan. Dat geldt 24 uur per dag voor de hele week. Volgens de oude regels hadden vergunninghouders tot 19.00 uur recht op een eigen plek en zondag helemaal niet. De gemeente kwam met de aanpassing tegemoet aan kritiek van inwoners die hun auto vaak niet in de buurt kwijt konden. Maar de praktijk is nu dat ver gunningplaatsen, zoals op het (voormalig betaalde) parkeerter rein aan de Balie, overdag vaak gro tendeels leeg blijven. ,,Sta op dat soort locaties kort parkeren toe", zegt Boevée. ,,En dat zou wat ons betreft ook zeer welkom zijn op een aantal andere punten verspreid over het centrum. Voor sommige boodschappen heb je soms gewoon even die auto nodig." Experiment Boevée zou het ook toejuichen wanneer de gemeente flexibeler zou omgaan met parkeren op het Havenplein. ,,Die vraag kreeg ik van een ouder iemand die dat reuze handig zou vinden. Toen dacht ik: ja, waarom niet? „Bijvoorbeeld tot een uur of elf 's ochtends. De Een autoluw centrum is belangrijk voor de veiligheid en de leefbaarheid maar de stad moet wel bereikbaar blijven stroom toeristen komt pas rond tien uur op gang. Je zou er op z'n minst een experiment van kunnen maken." Verschil maken In een brief aan burgemeester en wethouders pleit InZzee daarnaast voor gratis parkeren van alle inwo ners van de gemeente tussen 1 no vember en 1 april. Dat kan voor veel ondernemers economisch nét het verschil maken, wijst Boevée in die brief naar verdere invulling van het Haringvlietplein buiten het cen trum, met onder andere twee grote supermarkten en een gratis par keerterrein voor de deur. De gemeente komt nog met een evaluatie van het nieuwe parkeer beleid, waarin de huidige praktijk tegen het licht word gehouden, laat een woordvoerder weten. Marcel Modde Zierikzee Het initiatief van de Rotary Club Zierikzee om getroffen Limbur gers deze kant op te halen neemt steeds grotere vormen aan. De bereidheid bij recreatieonderne mers een plekje beschikbaar te stellen, is groot; inmiddels vol doende om gedurende twee maanden bijna duizend mensen te ontvangen. De actie wordt on dersteund door de gemeente Schouwen-Duiveland en de pro vincie Zeeland. Een kleine Schouwse delega tie reisde deze week af naar het Limburgse Gulpen om de actie verder vorm te geven. Burge meester Daan Prevoo van Val kenburg maakte van de gelegen heid gebruik om de delegatie bij te praten over de situatie. ,,Het was aangrijpend. Ik denk dat de meeste mensen die geëvacueerd zijn, zo'n tweeduizend, pas weer in september naar hun woning terug kunnen", laat Prevoo we ten. Het beeld van het centrale plein in Valkenburg waar alle verloren huisraad werd verza meld om afgevoerd te worden, staat in zijn geheugen gegrift. ,,Eén van de reinigingsmannen zag ineens twee urnen tussen de rommel liggen. Het zegt wat we hier hebben meegemaakt." De voorzitters van de lokale Rotary gaven aan onder de indruk te zijn van de Zeeuwse actie. Van Cadsand matrassen nü in prijs verlaagd! Voor vragen kunt u ons bereiken via 0115 - 74 57 45 of info-terneuzen0obesitaskliniek.nl voorlichting in Zeeiand vrijdag 13 augustus 2021 SD 'Soms heb je de auto even nodig' De lege parkeerplekken voor vergunninghouders in het cen trum van Zierikzee zijn onderne mers in de stad een doorn in het oog. Sta daar kort parkeren (1 uur) toe en iedereen is geluk kig, bepleit voorzitter Martin Boevée van InZzee. „Tot een be paalde tijd gedeeltelijk ook op het Havenplein. Waarom niet?" - Martin Boevée, voorzitter InZzee Limburgers die even willen bijkomen van alle sores door de overstromingen een maand geleden, vinden een warm bad in Zeeland. Recrea tie-ondernemers bieden ver spreid over de provincie in middels 180 huisjes en staca ravans aan. Daarnaast zijn kampeerplaatsen beschik baar gesteld. Aanpasbaar matras Nooit een miskoop Tot 1 jaar gratis aanpassingen! VAN CADSAND SLAAPCOMFORT Schouwersweg 7 4451 HS Heinkenszand T 0113-405017 I www.binnenuit.nl/cadsand Corona, thuiswerken of extra maken dat niet makkelijker! Duist nu is het belangrijk om fit door het leven te gaan. Zorgs- aam en de Nederlandse Obesitas Kliniek werken samen in Zeeland en geven voorlichting over de (operatieve) behandeling van obesitas (ernstig overgewicht) en over de verschillende operaties. Online, laagdrempelig en veilig. Kijk op obesitaskliniek.nl/ agenda voor onze gratis voor lichting. U kunt zich hier ook direct aanmelden. stress Persoonlijke voorlichting? U wilt liever een persoonlijke voorlichting? Dat kan natuurlijk ook, gewoon door te bellen met 0115 - 745745 voor het maken van een afspraak. De voorlich ting is bedoeld voor mensen met obesitas, hun naasten en andere belangstellenden. NEDERLANDSE KLINIEK 18.30-19.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49