'Dit toernooi heeft echt de toekomst' II II ZEELAND 13 Menno Kole Middelburg Tussen alle exotische bestemmin gen door speelt Vermeulen van daag bijna een thuiswedstrijd, maar dat geldt zeker ook voor zijn tegenstander, toernooiorganisator Marc Felius. Het zal een contrast worden tussen twee uiteenlo pende speelstijlen. Een fitte en taaie Vermeulen die graag diep achterin de baan blijft hangen, te genover de kanonskogels en mo kerslagen van Felius die graag het net opzoekt. Het is de tweede dag van het in ternationale seniorentoernooi en na woensdag is het opnieuw een stralende dag. ,,De eerste dag liep alles op rolletjes", vertelt Felius stralend en met gepaste trots. ,,We hebben alleen maar positieve ge luiden gehoord en hebben zelfs al een toezegging dat we volgend jaar zullen promoveren van een S100 naar S200-toernooi, waarbij twee keer zoveel punten voor de wereldranglijst zijn te verdienen. Samen met de hopelijk dan verbe terde omstandigheden biedt dat veel groeipotentie." Het stemt tot grote tevreden heid in Middelburg, vooral omdat het toernooi 'last minute' georga niseerd moest worden, nadat het eerder vorig jaar en dit jaar in juni al werd afgelast. Challenger Zeeland Ook Vermeulen heeft lovende woorden over voor de eerste editie van het evenement. Met zijn erva ringen wereldwijd, als tennis- coach en voorheen als internatio naal scheids- en lijnrechter, heeft hij al heel wat tennisparken en - toernooien bezocht. Toch is hij louter positief. ,,Dit heeft een ge weldige meerwaarde. Naast padel, wat natuurlijk enorm in opkomst is, heeft dit de toekomst voor het tennis", klinkt het vol overtui ging. Na het verdwijnen van Chal lenger Zeeland in 2017 is er nu weer een nieuw internationaal tennistoernooi in Zeeland. ,,Het is geen toeval dat het opnieuw bij MLTC is. Je ziet dat dit een vereni ging is die voor zoiets nieuws open staat. Dat bleek in het verle den al toen ze Challenger Zeeland omarmden, nadat het evenement in Souburg uit zijn jasje groeide", herinnert de voormalige toer nooidirecteur van Challenger Zeeland zich nog goed. ,,Dit heeft meer toekomst dan de open toernooien, die in Zee land toch een beetje achter de fei ten aan lopen", vervolgt Vermeu len met een kritisch blik. ,,Als je landelijk kijkt naar open toer nooien die nog wel goed draaien, dan zie je vaak meer entertain ment, een combinatie met padel en dat iedereen meerdere Dit heeft meer toekomst dan de open toernooien, die in Zeeland toch een beetje achter de feiten aan lopen (poule)wedstrijden speelt. Hier wordt te vaak nog verwacht dat je de hele week vrij houdt, vervol gens verlies je in een uurtje en ben je meteen klaar voor de hele week." ,,Ik heb twee jaar geleden nog wel eens aangegeven dat ik een nationale ranglijst toernooi (NRT) zou willen organiseren in Zee land, maar het enthousiasme bij de verenigingen ontbrak toen. In het buitenland zie je vaak dat deze seniors-toernooien worden ge combineerd, bijvoorbeeld met een proftoernooi. Wie weet, wat er hier nog mogelijk is", filosofeert Vermeulen hardop, alvorens hij de baan op draaft voor zijn partij tegen Felius. Het wordt een leuke pot voor het publiek, waar het po- wertennis van Felius uiteindelijk met 6-4 7-5 zegeviert. werkt, maar dit moet het begin zijn van veel meer, anders heb je er helemaal niks aan." Maar dat het ineens allemaal ontzettend snel met hem gaat, weet Van Lare zelf ook wel. ,,Ik ben sinds het begin van dit seizoen in een snelle trein gestapt en die weet van geen ophouden. Dat hoeft ook helemaal niet van mij." Lat omhoog Die trein begon te rijden toen hij in de voorbereiding mee mocht op trainingskamp met de eerste selec tie. ,,Er zijn maar weinig jongens die echt vanuit de jeugd structu reel aanhaken bij het eerste, dat be sefik maar al te goed. Het doel was om dit seizoen mijn debuut te ma ken, maar zo snel had ik zelf ook niet verwacht." Tijdens die trai- ningsweek keek hij naar eigen zeg gen zijn ogen uit. ,,Je leert zoveel van die jongens, bepaalde slim migheidjes." Vooral André Ra- malho, de nieuwe Braziliaanse ver- dediger van de Eindhovense club, maakte indruk op hem. ,,Die is ook buiten het veld alleen maar bezig met voetbal, die let overal op." Zijn eerste training in Duitsland weet Van Lare nog goed. ,,Die bal len komen allemaal drie keer zo hard op goal, ik zag ze aan alle kan ten voorbij vliegen. Ze moesten mij na afloop bijna van dat veld dragen, zó kapot was ik." Ook zijn trainer bij Jong PSV kon zelf een aardig balletje trappen. ,,Van Nis- telrooy is een echte winnaar, heel Dit moet het begin zijn van veel meer, anders heb je er helemaal niks aan direct en doet alles om dat op ons over te brengen." Van Lare noemt hem wel een 'le gend', maar zo ziet hij hem inmid dels niet meer. ,,Ik heb hem nooit bewust meegemaakt als voetballer, daar sta je ook niet echt meer bij stil. Nu is het gewoon je trainer." Van Lares focus ligt voorlopig op de beloftes, maar nu hij zijn de buut al heeft gemaakt, moeten er nieuwe doelen worden gesteld. ,,Het is lastig te zeggen wanneer ik weer ga spelen, maar ik wil vooral mezelf zoveel mogelijk blijven ont wikkelen." Want die lat, die moet altijd omhoog. ,,Het was een mooi weekend, één om nooit meer te vergeten, maar nu op naar meer!" vrijdag 13 augustus 2021 PM Aron van Lare' heeft de Sven Vermeulen in actie op het ITF Seniors-toernooi in Middel burg. Hij nam het op tegen Marc Felius. foto dirk jan gjeltema Met zijn fiets komt Sven Ver meulen vrolijk het tennispark van MLTC opgereden. De vo rige dag al twee partijtjes in de benen, terwijl hij net terug was uit Polen. Nu speelt hij zijn derde poulewedstrijd op het ITF Seniors-toernooi, want een dag later vertrekt de tennis- coach alweer met een pupil richting Gran Canaria. - Sven Vermeulen Aron van Lare (rechts) op het trainingsveld met Joël Drommel van PSV. FOTO PRO SHOTS MARCEL VAN DORST FOTO PRO SHOTS MARCEL VAN DORST - Aron van Lare (18) bal klemvast in de wedstrijd tegen FC Dordrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41