Kasteel Westhove siert munt rtv Overgewic OBESITAS ,arant»e 5 Verdeeldheid in Grijpskerke over oplossing voor verkeersprobleem S\aap' Online 18 augustus Alles geprobeerd, maar lukt het niet om af te vallen? versluis willeboer Emile Calon Grijpskerke Grijpskerke zit met een verkeers probleem. In het toeristenseizoen is het op de doorgaande wegen zo druk dat oversteken een probleem is. Buiten het seizoen veranderen die wegen in een soort racebanen waar velen zo snel mogelijk over jakkeren om op tijd op het werk of thuis te komen. Een groep verontruste bewoners vond enkele jaren geleden dat het zo niet langer kon, begon een werkgroep en zocht contact met de gemeente. Daar kreeg de groep het advies de doelstelling te verbreden en op te treden als dorpsraad. Dat gebeurde, er werden meer leden ge zocht en de focus verbreed. Maar een betere verkeersveilig heid blijft een van de belangrijkste agendapunten. Met succes. Het ze brapad op de Schuitvlotstraat is on langs extra beveiligd en dit najaar plaatst de gemeente een snelheids remmer aan het begin van de Ma- riekerkseweg. Maar gemeente en dorpsraad willen meer. Ze willen ook een oplossing voor de lange ter mijn. Meer asfalt Onlangs kondigde de gemeente aan dat er een onderzoek komt om te bepalen wat daarvoor nodig is. Daarbij werd niet voorgesorteerd op wat dat moet zijn, maar wel er kend dat een rondweg een moge- lijke oplossing kan zijn. Wethouder Pieter Wisse (CDA, verkeer) waar schuwde echter dat nog niets zeker is en dat opgepast moet worden met het aanleggen van meer asfalt. Ook voorzitter Ad van Broekhoven van de dorpsraad liet zich positief uit en merkte op dat een rondweg misschien de oplossing kan zijn voor het probleem waarmee het dorp al lang kampt. ,,We staan open voor elke oplossing en we hebben vertrouwen in de specialisten die dit onderzoek uitvoeren." Die voorzichtige omarming van mogelijk een rondweg is verkeerd gevallen bij drie families die aan de westkant van Grijpskerke wonen, het gebied dat logischerwijs in beeld komt als er een rondweg wordt aangelegd. Namens hen zegt Cora Keijmel dat de dorpsraad zon der inspraak van de bewoners zegt dat Grijpskerke een rondweg wil. ,,Er is nooit een peiling gedaan." Ze wijst er ook op dat de dorpsraad niet gekozen is en dat veel leden langs of in de buurt van de door- Wij besluiten niets, dat doen gemeente en provincie gaande wegen wonen waardoor ze vooringenomen zijn. Van Broekhoven zegt in een reac tie dat de dorpsraad geen beleid maakt. Met nadruk: ,,Wij besluiten niets, dat doen gemeente en pro vincie." Hij vindt het jammer dat er nu al verdeeldheid is en pleit voor samenwerking. Hoewel er een va cature is binnen de dorpsraad wil Keijmel echter niet toetreden. ,,Zo- lang de meerderheid van die raad zo eenzijdig is samengesteld." De drie families hebben wel een peiling uitgevoerd. Hoewel Keijmel aangeeft dat er geen zekerheid is te geven dat die (online)peiling alleen door inwoners is ingevuld, blijkt daaruit dat iets meer dan de helft voor een rondweg is en meer dan 60 procent vindt dat het veiliger moet worden. Ook geeft zo'n 20 procent aan dat men het dorps- raadbestuur niet kent of heeft ge sproken. Volgens Keijmel blijkt daaruit dat de dorpsraad geen ver tegenwoordiging is van het dorp. Van Broekhoven ziet de uit slag echter als een bewijs dat er een brede wens is voor het verkeersvei liger maken. En dat velen hem niet kennen of gesproken hebben, vindt hij in deze tijd van corona en on- line-vergaderen niet vreemd. De Koninklijke Nederlandse Munt slaat jaarlijks Zilveren Du katen in opdracht van het minis terie van Financiën. De munten zijn geen wettig betaalmiddel, maar verzamelaarsitems. Vorig jaar begon het Neder landse munthuis deze serie on der de naam 'Nederlandse kaste len'. De serie brengt heden en verleden samen door een ridder af te beelden voor een bestaand Nederlands kasteel. Uit elke Ne derlandse provincie wordt één kasteel vereeuwigd. Kasteel Westhove vertegenwoordigt de provincie Zeeland en volgt on der andere Slot Loevestein (Gel derland), Kasteel de Haar (Utrecht) en het Muiderslot (Noord-Holland). De Zilveren Dukaat met Kasteel Westhove is te koop in een oplage van twee duizend stuks. Nu ook spouwmuurisolatie! Van Cadsand matrassen nü in prijs verlaagd! voorlichting in Zeeiand V Voor vragen kunt u ons bereiken via 0115 - 74 57 45 of info-terneuzen@obesitaskliniek.nl vrijdag 13 augustus 2021 WA Rondweg zorgt nu al voor onrust Er is nog helemaal geen plan of trace, zelfs geen ruwe schets. Desondanks zorgt een moge lijke rondweg nu al voor ver deeldheid in Grijpskerke en wordt de objectiviteit van de dorpsraad in twijfel getrokken. - Ad van Broekhoven, dorpsraad Emile Calon Oostkapelle Bij Kasteel Westhove bij Oost- kapelle is gisteren de nieuw ste zilveren dukaat van de Ko ninklijke Nederlandse Munt onthuld door burgemeester Rob van der Zwaag van Veere, tevens voorzitter van de Stichting Buitenplaats Westhove. Op de munt is de beeltenis van het kasteel te zien is. ,,Het mooiste kasteel van Zeeland", aldus Danielle Ranzijn van de Munt. Aanpasbaar matras Nooit een miskoop Tot 1 jaar gratis aanpassingen! VAN CADSAND SLAAPCOMFORT Schouwersweg 7 4451 HS Heinkenszand T 0113-405017 I www.binnenuit.nl/cadsand Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl 18.30-19-30 uur Corona, thuiswerken of extra maken dat niet makkelijker! Duist nu is het belangrijk om fit door het leven te gaan. Zorgs- aam en de Nederlandse Obesitas Kliniek werken samen in Zeeland en geven voorlichting over de (operatieve) behandeling van obesitas (ernstig overgewicht) en over de verschillende operaties. Online, laagdrempelig en veilig. Kijk op obesitaskliniek.nl/ agenda voor onze gratis voor lichting. U kunt zich hier ook direct aanmelden. Persoonlijke voorlichting? U wilt liever een persoonlijke voorlichting? Dat kan natuurlijk ook, gewoon door te bellen met 0115 - 745745 voor het maken van een afspraak. De voorlich ting is bedoeld voor mensen met obesitas, hun naasten en andere belangstellenden. NEDERLANDSE KLINIEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33