Hoe is het bezoek bij andere buitenbaden? Bekijk nu de actuele weersverwachting op jouw locatie! ZEELAND 3 21* Download de PZC app vrijdag 13 augustus 2021 De waterratten Laura (6) en Arianne Tanis (10), Laura Buijs (10) en Nienke Tanis (8). foto's dirk-jan gjeltema rrrm Ianager Nelie Wilcox van zwembad Den In- kel in Kruiningen windt er geen doekjes om. ,,Het is een moeilijke zomer. Ten eerste zit het weer tegen en ten tweede kunnen we door de co- ronaregels minder gasten ont vangen. Maximaal duizend in plaats van tweeduizend bezoe kers per dag. Vandaag draaien we echter een topdag. Ik denk dat we rond de achthonderd re serveringen hebben. Dat is ook leuker voor het zwembadper soneel. Als je naar twintig mensen zit te turen, duurt de dag lang." Nico Scherbeijn, bedrijfslei der accommodaties sport en welzijn bij de gemeente Ter- neuzen, rept van een sof. ,,In Zeeuws-Vlaanderen zeggen we: de zomer viel op een vrij dagmiddag. Ofwel, niet veel soeps. Het weer valt gemiddeld tegen en mensen komen alleen naar buitenbaden als het warm en zonnig is. Ook zijn veel mensen nu met vakantie. Van daag hebben we honderd reser veringen in Terneuzen, terwijl we er zeshonderd mogen toela ten. In Axel is het met driehon derd zwemmers wat drukker. Maar voor de pandemie zaten we op 1000 tot 1200 bezoekers per dag. We hopen nu op en kele weken mooi weer, want 5 september sluiten de buitenba den." Zwembadmanager Ru ben van der Tol van onder meer zwembad De Spetter in Tholen 'baalt van de kwakkel- zomer'. „Buitenbaden zijn af hankelijk van het weer. Van daag hebben we tweehonderd bezoekers waar we er vijfhon derd mogen binnenlaten. Dat valt mee, omdat veel abonne menthouders nu elders vakan tie vieren. De meeste aanloop is er doorgaans in het voorsei zoen, maar toen werkten de strenge coronaregels tegen. Het wordt geen slecht, maar zeker ook geen topjaar." Sandra Wondergem met haar zoons Joey (7) en Levi (4). bent opgewarmd en je gaat daarna weer het water in, voelt het even fris aan. Maar na een paar seconden ben je er al weer aan gewend."' Moeder Petra Tanis: ,,Voor buiten We zwemmen alleen in buitenbaden en in de zee - Sandra Wondergem zwemmen valt die zomer behoor lijk tegen. We wilden bijvoorbeeld gisteren al gaan, maar toen was het niet zo mooi als vandaag. We kijken wat het weer doet. De meiden zwemmen heel graag, het zijn wa terratten. Als je in Zeeland woont, moet je ook kunnen zwemmen, vind ik." Ze plukken de dag en blij- ven daarom tot sluitingstijd. Thuis wacht straks bami van gisteren. Zo'n 150 bezoekers zijn de kassa van het zwembad gepasseerd. Is dat niet te veel? ,,De regel voor buiten baden is: één persoon per tien vier kante meter. Daar zitten we nog lang niet aan", zegt Ronnie Zegers, bestuurslid van de Stichting Be houd Julianabad Arnemuiden. Dat het bezoek dit seizoen tegenvalt door het matige weer, vindt hij niet zo'n drama. ,,Je moet dat over meer dere jaren bekijken. Er zit altijd wel een minder seizoen tussen en wij zijn maar net open. We hebben zo'n 300 abonnementhouders voor wie het leuk is dat ze kunnen gaan zwemmen. Dan verdienen wij ook iets met de verkoop van versnape ringen. Ik zie vandaag dat bezoekers het in elk geval naar hun zin heb ben. Mensen zijn blij dat het Julia- nabad eindelijk weer open is." Stel je locatie in en ontvang het uitgebreide weerbericht van de gemeente waarin je je bevindt, inclusief temperatuur, kans op regen, hoeveelheid neerslag, wind en luchtvochtigheid. Je ziet de weersinformatie tot wel 14 dagen vooruit. Nieuw inde PZC app Veere Licht bewolkt Max 19"/Min 13" Cwewïaza 9 Toon weer op jouw locatie Jocatie toe en krijg een veel k ider weerbericht (met 0-3 slag en wind) 20* 10° NNW2 20* 10° WZW 3 21* 13s NN0 2 22' 15* NN0 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31